Iránske železnice sa v piatok stali terčom kybernetického útoku, uviedla agentúra AP odvolajúc sa na informácie polooficiálnej tlačovej agentúry Fars. Hackeri zverejňovali falošné správy o údajných meškaniach alebo zrušeniach vlakov na digitálnych informačných tabuliach po celej krajine.

Zjavne sa snažili byť vtipní, keďže spolu so správami „o veľkom oneskorení alebo zrušení vlakového spojenia z dôvodu kybernetického útoku“ vyzývali cestujúcich, aby zatelefonovali na informácie, pričom uviedli telefónne číslo kancelárie najvyššieho duchovného vodcu krajiny ajatolláha Alího Chomeiního.

Hackerský útok viedol podľa agentúry k „bezprecedentnému chaosu“ na železničných staniciach. Žiadna skupina sa zatiaľ neprihlásila k zodpovednosti za kyberútok. Elektronický systém pre sledovanie vlakov v krajine vypadol už skôr toho dňa.

Nebolo však bezprostredne jasné, či tento výpadok bol tiež súčasťou kybernetického útoku. V roku 2019 spôsobila chyba na počítačových serveroch železničnej spoločnosti Iránu početné oneskorenia vo vlakovej doprave v krajine.

Zdroj: TASR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP