Najnovšia aktualizácia iOS vo verzii 13.3 prináša niekoľko zväčša bezpečnostných vylepšení. Po novom bude systém natívne podporovať fyzické bezpečnostné kľúče, alebo poskytne rodičom nastaviť pre svoje deti komunikačné limity, informuje portál TheVerge.

Prvá veľká novinka týkajúca sa natívnej podpory fyzických kľúčov poslúži majiteľom smartfónov, ktorí chcú mať svoje aplikácie zabezpečené bezpečnostnou poistkou navyše. Po novom si tak budeš môcť zašifrovať ľubovoľnú stránku či aplikáciu s kľúčom, ktorý je kompatibilný s NFC, USB-C či Lightning FIDO2. Podobné fyzické kľúče sa už dali v minulosti v iOS využívať, no funkciu musel do aplikácie implementovať vývojár, teraz bude dostupná pre všetky aplikácie.

Druhou veľkou novinkou, ako píše MacRumors, je nastavenie komunikačných limitov, čo využijú najmä rodičia pri svojich deťoch. Rodič tak môže svojmu dieťaťu nastaviť iba určité kontakty, s ktorými sa bude môcť dieťa spojiť. Po uplynutí prednastaveného časového limitu používania telefónu sa dokonca tento zoznam môže ešte viac zúžiť, napríklad len pre najbližšiu rodinu. Novinka sa však dá využívať iba v aplikáciách od Apple, aplikácie tretích strán tieto komunikačné limity nepodporujú.

Zdroj: TheVerge, MacRumors

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom