Instagram bude varovať svojich používateľov pred zverejnením popisu k fotografiám alebo videám s „urážlivým“ obsahom. Spoločnosť, ktorú vlastní Facebook, uviedla, že vytvorila umelú inteligenciu s cieľom dať používateľom „šancu prehodnotiť svoje slová“. V pondelok vyhlásili, že novinku zavádzajú v niektorých krajinách.

Nástroj je navrhnutý tak, aby pomohol bojovať proti online násiliu, ktoré sa zaradilo medzi hlavné problémy Instagramu, YouTube či Facebooku. V júli 2017 označili Instagram za najhoršiu platformu v súvislosti s kyberšikanou. Ak bude chcieť používateľ zverejniť nevhodný obsah, Instagram ho upozorní, že podobné príspevky už v minulosti zaznamenali ako „podozrivé“. Používateľ potom bude môcť príspevok upraviť ešte pred jeho zverejnením.

Firma tento rok už zaviedla nástroj, ktorý upozorní ľudí na to, že ich komentár k príspevku iného používateľa môže byť „nevhodný“. „Výsledky sú sľubné a zistili sme, že takýto postup môže ľudí povzbudiť, aby prehodnotili svoje slová, ak budú mať takú možnosť,“ uviedli zástupcovia spoločnosti.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú