Prírodovedec Sir David Attenborough je novým rekordérom v dosiahnutí prvého milióna sledovateľov na sociálnej sieti Instagram. Podarilo s mu prekonať aj také mená, ako Jennifer Aniston či David Beckham, informuje BBC.

Prírodovedec a ekológ Sir David Attenborough sa snaží osloviť ľudí aj prostredníctvom Instagramu. 94-ročný pán si po založení účtu a pridaní prvého príspevku okamžite získal pozornosť gigantického množstva ľudí.

Jeho počet sledovateľov totiž okamžite začal narastať raketovým tempom. Prvý milión sa mu podarilo dosiahnuť v priebehu 4 hodín a 44 minút. Z pomysleného trónu tak zosadil herečku Jennifer Aniston, ktorá nazbierala milión sledovateľov po 5 hodinách a 16 minútach od založenia účtu.

V prvom príspevku oslovil svojich sledovateľov formou videa, v ktorom apeluje na sledovateľov, aby sa začali viac zaujímať o záchranu našej planéty.

V priebehu najbližších týždňov chce na sociálnu sieť pridať niekoľko príspevkov týkajúcich sa enviromentalistiky. Svojim sledovateľom chce ukázať, že ak sa nezačneme viac zaujímať o našu planétu, môže to s nami dopadnúť naozaj veľmi zle.

Zdroj: BBC, Instagram

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom