Aj napriek kritickej situácii medzi USA a Huawei sa čínskemu gigantovi stále darí držať si svoje postavenie na trhu. To je však možné aj vďaka spoločnostiam, ktoré s Huawei chcú obchodovať a požiadali o udelenie licencie. Teraz sa k týmto spoločnostiam pridáva aj Samsung, o téme píše portál GizChina.

Samsung v týchto dňoch získal licenciu od americkej vlády, ktorá mu umožňuje obchodovať s Huawei, ktorý firme dodáva svoje OLED displeje. Samsung sa tak pridáva k spoločnostiam ako Qualcomm, MediaTek, Sony či SK Hynix.

Ako však informoval portál Reuters, to, že Samsung získal licenciu, ktorá mu umožňuje obchodovať s Huawei, ešte neznamená, že mu bude môcť svoje displeje skutočne dodávať. Podľa reštrikcií by mala byť udelená licencia všetkým spoločnostiam, ktoré sa na výrobe displeja podieľajú.

To znamená, že by ju mali získať všetci dodávatelia, ktorí Samsungu poskytujú súčiastky na výrobu samotného displeja. Napriek tomu, že kórejská spoločnosť licenciu dostala, nie je zatiaľ úplne isté, že sa ich displeje k Huawei naozaj dostanú.

Zdroj: GizChina, Reuters

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom