Huawei má vo svojom talóne ukrytý patent, ktorý by mohol výrazne vylepšiť kvalitu fotoaparátov jeho vlajkových lodí. Gigant podľa všetkého zvažuje možnosti implementácie vymeniteľných objektívov, ktoré by sme mohli vidieť napríklad v modeloch Huawei P50.

Ako uvádza portál Gizchina, vlajkové lode Huawei sú veľmi dobre známe svojimi kvalitnými fotoaparátmi, no čínsky gigant si evidentne myslí, že túto kvalitu môže posunúť ešte ďalej. Ako naznačuje nový patent, jednou zo zvažovaných možností je inštalácia vymeniteľných objektívov.

Údaje nájdené v databáze Úradu Európskej únie pre duševné vlastníctvo (EUIPO) neposkytujú konkrétne technické podrobnosti, obrázok ale naznačuje, že fotoaparát bude pozostávať z bloku dvoch modulov, pričom v rámci jedného z nich bude možné vymieňať objektív. Tie nebudú príliš veľké, no na druhej strane by mohli poskytnúť decentné priblíženie či iné zaujímavé možnosti snímania.

Nateraz nie je isté, či toto riešenie bude aj reálne dostupné na trhu, no hlavným adeptom pre implementáciu patentu by mohol byť práve budúcoročný Huawei P50 / P50 Pro.

Zdroj: Gizchina

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom