Hoci americká automobilka General Motors (GM) bude pre trh Severnej Ameriky vyrábať prvé dva úplne elektrické modely firmy Honda, japonský výrobca áut plánuje zmeniť stratégiu a produkovať svoje vlastné elektromobily pre tento trh v neskoršej časti desaťročia.

Predstavitelia firmy sa vyjadrili, že vyvíjajú svoju vlastnú architektúru elektromobilov a Honda začne tieto autá produkovať sama. Japonská automobilka sa však ešte nerozhodla, či v nich bude používať dielce GM.

„Je úplne naším zámerom vyrábať v našich závodoch,“ povedal výkonný viceprezident americkej divízie Hondy Dave Gardner. Dodal, že Honda výrobou benzínovo-elektrických hybridov získala skúsenosti vo výrobe áut poháňaných batériami. „Máme úplne v úmysle využiť toto východisko,“ poznamenal.

V apríli Honda uviedla, že plánuje postupne zrušiť svoju výrobu benzínových vozidiel v Severnej Amerike do roku 2040. Stala sa tak ďalšou veľkou automobilkou, ktorá chce byť uhlíkovo neutrálna. Honda chce, aby do roku 2030 štyridsať percent jej predaja v Severnej Amerike tvorili elektrické alebo vodíkové autá.

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom