Spoločnosť, ktorá robí antigénové rýchlotesty na koronavírus v Nemecku, napadli hekeri, čo viedlo k rozsiahlemu úniku údajov. V piatok to oznámilo združenie počítačových expertov nazývané Zerforschung, ktoré citovala tlačová agentúra DPA.

Napadnutý bol softvér spoločnosti Eventus Media International so sídlom v nemeckom meste Dortmund a na internete boli potom zverejnené výsledky testov okolo 7000 ľudí a podrobnosti o približne 17.000 termínoch testovania, uviedlo združenie.

Spoločnosť Eventus Media International sa za chybu ospravedlnila a uviedla, že v nasledujúcich niekoľkých dňoch napíše jednotlivo každému zákazníkovi postihnutému incidentom, aby ho o prípade informovala.

U spoločnosti sa na test koronavírusu prihlásil člen spomínaného združenia a začal mať podozrenie, keď dostal e-mail, ktorý mu sľuboval prístup k výsledku testu, ak klikne na určitý link. Po tom, čo združenie oznámilo prípad Spolkovému úradu pre bezpečnosť v informačných technológiách (BSI), spoločnosť v Dortmunde únik napravila.

Zdroj: TASR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom