Prostredie emailu od Googlu sa postupom času zásadne zmenilo a spoločnosť doň priniesla v uplynulom čase viacero noviniek. Aktuálne však upravila aj prispôsobiteľnosť webovej verzie služby, ktorá dostala zásadné vylepšenie v oblasti nastavení. Všetky užitočné funkcie pre Gmail nájdeme v nových rýchlych nastaveniach. Google začal novinku sprístupňovať pre všetkých, informuje Android Police.

Kustomizácia webového prostredia pre Gmail bude s novým vylepšením nastavení omnoho jednoduchšia. Všetky typy rozloženia, motívy a ďalšie potrebné možnosti totiž Google zhromaždil pokope do rýchlych nastavení, ktoré sa zobrazia v pravom hornom rohu hlavnej lišty. Doteraz ich musel používateľ pracne hľadať v zložitom menu nastavení.

Rýchle nastavenia sa pritom nezobrazia ako samostatné okno a pri výbere témy či iného nastavenia bude zmeny vidno ihneď po ich zvolení. Google nezabudol ani na tlačidlo pre zobrazenie všetkých nastavení, ktoré sa bude nachádzať nad tlačidlom rýchlych nastavení. Tie už sú dostupné pre niektorých používateľov Gmailu a G Suite, no môže potrvať ešte niekoľko týždňov, pokým sa objavia v prostredí služby u každého.

Zdroj: Android Police, Google 

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom