Google Mapy spojili sily s Prekladačom. Príde najzaujímavejšia funkcia za posledné roky

Google Mapy prinesú už čoskoro veľmi užitočnú funkcionalitu. Aplikácia bude schopná prečítať názvy miest v miestnom jazyku so správnou výslovnosťou. V cudzích krajinách tak nebude problém opýtať sa miestnych na cestu.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!
FacebookInstagramYouTube

Google Mapy sú veľmi užitočnou aplikáciou pre navigáciu nielen doma, ale aj na cestách v cudzine. Okrem navigácie dokážu poskytnúť veľa užitočných informácií ako sú zaujímavé miesta v okolí, časy odchodov miestnej hromadnej dopravy či hodnotenie reštaurácií či lokálnych atrakcií. Portál The Verge ale prišiel s informáciou, že Google Mapy čaká nová a extrémne užitočná funkcionalita.

Aplikácia bude čoskoro schopná prečítať názvy miest a lokalít v miestnom jazyku so správnou výslovnosťou. Google si uvedomuje, že niekedy nepomôže ani aplikácia a je potrebné sa opýtať na cestu miestnych. Ako bude nová funkcionalita fungovať si môžeš pozrieť na GIF obrázku vyššie.

Google prostredníctvom svojho blogu uviedol, že funkcionalita bude dostupná pre Android a iOS, pričom v čase jej spustenia bude podporovať 50 jazykov.

Zdroj: The Verge