Google chce silou mocou späť spoluprácu s Huawei. Spravil významný krok adresovaný vláde USA

Aktuálna situácia okolo Huawei a USA nikoho neteší. Po mesiacoch čakania sa pred pár dňami Google prvýkrát oficiálne vyjadril k tejto kauze a bolo to pomerne diplomatické vyjadrenie, ktoré nič poriadne neprezradilo, no naplnilo očakávania všetkých zainteresovaných, viac v samostatnom článku.

Najnovšie však kolujú vďaka nemeckému portálu Finanzen správy, že Google priamo adresoval požiadavku vláde, aby obnovila možnosť obchodovania s Huawei. Informoval o tom vo vyjadreniach viceprezident Google Play a Androidu, Sameer Samat. O téme ako prví píše portál AndroidAuthority.

Samat nanešťastie neodhalil, kedy bude o žiadosti rozhodnuté. Biely dom umožnil americkým spoločnostiam požiadať o licenciu na obchodovanie s Huawei a napríklad taký Microsoft môže oficiálne obchodovať s čínskou firmou bez limitov. Po obnovení spolupráce má Huawei naďalej priamy prístup k operačnému systému Windows bez najmenších obmedzení.

Kým reálne dostaneme nejaké vyjadrenie od USA, môžeme len hádať, čo všetko príde najbližšie mesiace. Ak by však Google s požiadavkou neuspel, viac to bude bolieť americkú firmu ako Huawei, keďže ten začal razantne bude svoj vlastný ekosystém označený ako HMS (Huawei Mobile Services).

Pošli nám TIP na článok