V stredu ruské súdy uložili spoločnostiam Google a TikTok finančné sankcie. Dôvodom je nedodržanie príkazu ruského regulačného úradu Roskomnadzor, ktorý sa týkal odstránenia zakázaného obsahu. Túto informáciu zverejnila tlačová služba moskovských súdov a agentúra TASR ju prevzala z agentúry Reuters.

Moskovský okresný súd konkrétne pokutoval spoločnosť Google piatimi miliónmi rubľov (v prepočte približne 58 tisíc dolárov) a spoločnosť TikTok štyrmi miliónmi rubľov. Obe spoločnosti totiž nedokázali identifikovať a odstrániť obsah, ktorý bol veľmi podobný tomu, čo im úrad predtým zakázal.

Ani Google, ani TikTok sa zatiaľ k týmto sankciám nevyjadrili. Rusko už niekoľko rokov vyvíja tlak na zahraničné technologické platformy, aby odstraňovali obsah, ktorý považuje za nezákonný. Za nedodržanie týchto nariadení pravidelne udeľuje vysoké pokuty.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP