Populárna platforma GitHub, ktorá patrí pod Microsoft, predstavila nové prostredie s názvom Codespaces. Svojim používateľom umožní programovať priamo v prehliadači bez potreby akéhokoľvek ďalšieho nastavenia, píše The Next Web.

GitHub Codespaces je nové virtuálne vývojové prostredie (IDE), ktoré umožňuje programovať priamo na webe. Novinku od známej vývojárskej platformy je možné nakonfigurovať podľa vlastných predstáv a web potom vždy nastaví prostredie v priebehu niekoľkých sekúnd.

Ide o prehliadačovú verziu softwéru Visual Studio Code, ktorá uľahčí vývojárom spoločnú prácu na projekte. Dostupné budú tiež akékoľvek rozširovacie pluginy a Codespaces umožňuje aj nastavenie viacerých konfigurácii pre jeden projekt.

Codespaces je momentálne k dispozícii pre beta testerov zadarmo a spoločnosť uviedla, že funkcia editora na úpravu kódov v prostredí bude vždy zadarmo. Vývojárom však plánuje účtovať poplatky za náročnejšie úlohy.

GitHub okrem toho spúšťa aj fórum Discussions, ktoré umožňuje používateľom interagovať v rámci jedného projektu, a slúži najmä na ukladanie otázok alebo dokumentov.

Zdroj: The Next Web, GitHub

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom