Falcon 9 s modulom Crew Dragon je už na rampe a zvládol aj finálny test. Musk poslal do sveta ohromnú fotografiu

Deň, kedy sa plán SpaceX má stať skutočnosťou, sa pomaly blíži. Ešte predtým sa však inžinieri chcú ubezpečiť, že je všetko v poriadku. Len pár dní pred štartom podstúpila raketa posledný test. Pri nedávnej statickej skúške boli naštartované motory Merlin v rakete Falcon 9, informuje Teslarati. Tú ukázal CEO SpaceX aj na detailnej fotografii.

Spoločnosť SpaceX sa pripravuje na štart rakety s modulom pre posádku, ktorý je naplánovaný na túto stredu 27. mája. Práve v tento deň má dôjsť k štartu Falconu 9 s modulom pre posádku Crew Dragon. Prípravy na let sú tak v plnom prúde a SpaceX ešte prednedávnom vykonal aj posledný statický test, ktorý robí pred každým letom rakety.

Skúška všetkých 9 motorov Merlin prebehla bez akýchkoľvek problémov, a teda je raketa pripravená na ostrý štart. Ten má nastať v stredu o 22:33 nášho času.

Tento moment si užíva aj samotný Elon Musk, ktorý sa pochválil fotografiou Falconu 9 s modulom Crew Dragon na Twitteri. Raketa je s modulom už na štartovacej rampe. Bližšie sme sa historickému letu venovali v samostatnom článku a celú udalosť budeme detailne monitorovať.

 Zdroj: Teslarati, Elon Musk/Twitter

Pošli nám TIP na článok