Facebook zrušil stránku známeho konšpirátora

Sociálna sieť Facebook odstránila oficiálnu stránku konšpirátora Davida Ickea. Dôvodom bolo publikovanie „dezinformácií o zdraví, ktoré by mohli spôsobiť fyzickú ujmu“. Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého Icke šíril viacero nepravdivých informácií o koronavíruse, vrátane konšpiračnej teórie o súvislosti medzi mobilnou 5G sieťou a šírením vírusu.

V jednom videu zas zo šírenia vírusu obvinili židovskú organizáciu. Po zrušení stránky sa na Ickeovom účte na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter objavilo tvrdenie: „Fašistický Facebook zmazal Davida Ickea – elity sú VYDESENÉ.“

Facebook v stanovisku vysvetlil, že stránku zrušili za „opakované porušovanie“ ich predpisov o „škodlivých dezinformáciách“.

Centrum pre boj proti digitálnej nenávisti (CCDH) v piatok zverejnilo otvorený list, v ktorom žiadalo technologické spoločnosti, aby zrušili Ickeove kontá na svojich platformách. V liste konštatovali, že Amazon, Facebook, Twitter a YouTube šíria „Ickeov rasizmus a dezinformácie o COVID-19“ medzi milióny ľudí.

Jeho videá „s nepravdivými a konšpiračnými tvrdeniami“ o ochorení majú podľa CCDH viac ako 30 miliónov pozretí. Otvorený list zverejnili až po tom, ako Facebook zrušil Ickeovu stránku, uvádza BBC.

Pošli nám TIP na článok