Sociálna sieť Facebook odstránila oficiálnu stránku konšpirátora Davida Ickea. Dôvodom bolo publikovanie „dezinformácií o zdraví, ktoré by mohli spôsobiť fyzickú ujmu“. Informuje o tom spravodajský portál BBC, podľa ktorého Icke šíril viacero nepravdivých informácií o koronavíruse, vrátane konšpiračnej teórie o súvislosti medzi mobilnou 5G sieťou a šírením vírusu.

V jednom videu zas zo šírenia vírusu obvinili židovskú organizáciu. Po zrušení stránky sa na Ickeovom účte na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter objavilo tvrdenie: „Fašistický Facebook zmazal Davida Ickea – elity sú VYDESENÉ.“

Facebook v stanovisku vysvetlil, že stránku zrušili za „opakované porušovanie“ ich predpisov o „škodlivých dezinformáciách“.

Centrum pre boj proti digitálnej nenávisti (CCDH) v piatok zverejnilo otvorený list, v ktorom žiadalo technologické spoločnosti, aby zrušili Ickeove kontá na svojich platformách. V liste konštatovali, že Amazon, Facebook, Twitter a YouTube šíria „Ickeov rasizmus a dezinformácie o COVID-19“ medzi milióny ľudí.

Jeho videá „s nepravdivými a konšpiračnými tvrdeniami“ o ochorení majú podľa CCDH viac ako 30 miliónov pozretí. Otvorený list zverejnili až po tom, ako Facebook zrušil Ickeovu stránku, uvádza BBC.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom