Microsoft vylepšil Excel pre iOS. K importovaniu tabuliek teraz postačí aj fotoaparát iPhonu

Nová aktualizácia Office aplikácie Excel pre smartfóny teraz prináša lepší spôsob pre vkladanie tabuliek do zošita aj pre systém iOS. Spočiatku mala táto funkcia premiéru v update pre Android ešte v marci, no teraz prichádza aj do zariadení od Apple. Vkladanie tabuliek do aplikácie Excel nebolo nikdy jednoduchšie a teraz môžu novú možnosť využiť aj majitelia iPhonov.

Microsoft uľahčil prácu s tabuľkami v Exceli aj na smartfónoch a miesto pracného prepisovania tlačených tabuliek môžeme v novej aktualizácii využiť naozaj užitočnú novinku. Už aj používatelia iPhonov môžu k tomuto účelu využiť fotoaparát smartfónu, ktorý importuje tlačenú tabuľku priamo do aplikácie, kde ju môžeme následne upraviť alebo exportovať aj do Excelu pre Windows a macOS, informuje The Verge.

Pri vývoji tejto funkcie využil Microsoft umelú inteligenciu, ktorá využíva technológiu OCR (Optical Character Recognition) a strojové učenie, vďaka čomu dokáže previesť tlačenú formu tabuľky na digitálnu podobu vhodnú pre editovanie, informoval Microsoft. Funkciu môžu využiť používatelia v 21 krajinách, vrátane Česka a Slovenska. Aktualizácia s touto novinkou sa môže šíriť postupne a v čase písania článku ešte nebola pre nás dostupná.

Zdroj: The Verge, Microsoft

‎Microsoft Excel
‎Microsoft Excel
Price: Free+

Pošli nám TIP na článok