Veľkoobchodné ceny za ukončenie volaní, ktoré si vzájomne účtujú telekomunikační operátori poskytujúci hlasové služby, budú od 1. júla 2021 klesať. Rovnako budú klesať každoročne, a to vždy od 1. januára príslušného roku.

Európska komisia (EK) totiž stanovila jednotnú maximálnu sadzbu za ukončenie hlasového volania v mobilnej sieti platnej v EÚ a jednotnú maximálnu sadzbu za ukončenie hlasového volania v pevnej sieti platnej v únii. Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ) už nebude rozhodnutím určovať maximálnu výšku poplatkov za ukončovanie volaní v pevných a mobilných sieťach.

S účinnosťou od 1.7.2021 a následne vždy od 1.1. príslušného roku budú klesať veľkoobchodné ceny za ukončenie volaní,…

Posted by Regulačný úrad on Monday, May 3, 2021

Cena za ukončenia volania od 1. júla 2021 bude za jednu minútu lacnejšia o vyše 0,1 centa, v prípade pevnej siete o približne 0,02 centa. Od 1. januára 2024 bude cena ukončenia volania za jednu minútu v mobilnej sieti na úrovni 0,20 centa a v prípade pevnej siete vo výške 0,07 centa.

Ako informoval hovorca RÚ Roman Vavro, nariadením EK nie sú dotknuté právomoci úradu vymedzovať relevantné trhy, vykonávať test troch kritérií a ukladať iné prostriedky nápravy, ako je regulácia cien.

Preto necenové záväzky v súčasnosti uložené RÚ prevádzkovateľom s významným vplyvom na trhu v súvislosti so službami za ukončenie volania v pevných alebo mobilných sieťach nebudú ovplyvnené nadobudnutím účinnosti tohto nariadenia a budú naďalej platné dovtedy, až kým ich úrad neprehodnotí.

Ďalšie články:

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom