Bratislavský Volkswagen obnoví od pondelka 17. mája výrobu SUV modelov vo všetkých zmenách na základe výrobného plánu. Pre agentúru SITA to potvrdila hovorkyňa automobilky Lucia Kovarovič Makayová. Produkciu uvedeného typu vozidiel prerušila fabrika 29. apríla. Pôvodne mala trvať do 7. mája, neskôr ju predĺžili do 14. mája. Výroba malých mestských vozidiel dotknutá nebola.

Dôvodom obmedzenia bola pretrvávajúca nepriaznivá situácia s chýbajúcimi dielmi.

„Situáciu aj naďalej pozorne sledujeme a v spolupráci s koncernom na dennej báze nanovo vyhodnocujeme. Zároveň sa budeme snažiť urobiť všetko pre to, aby sme produkciu v priebehu roka v čo najväčšej možnej miere dohnali,“ dodala Kovarovič Makayová.

Volkswagen Slovakia vyrobil na Slovensku od roku 1991 viac ako 6 miliónov vozidiel. Od svojho vzniku u nás preinvestoval vyše 4,5 mld. eur. Vyrába automobily Volkswagen Touareg, Audi Q7, Audi Q8, Porsche Cayenne, Porsche Cayenne Coupé, Volkswagen up! a e-up!, Seat Mii electric, Škoda CITIGOe iV a Škoda Karoq.

Okrem vozidiel produkuje prevodovky, komponenty pre prevodovky a podvozky, ako aj zariadenia používané pri výrobe vozidiel. Volkswagen Slovakia aktuálne zamestnáva 11 500 ľudí.

Zdroj: SITA

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom