Európska prepravná platforma Bolt rozšírila svoju aplikáciu o nový nástroj, ktorý má pomáhať k bezpečnejšiemu používaniu zdieľaných kolobežiek. Spoločnosť zároveň skonštatovala, že je prvou, ktorá do svojej aplikácie pridala súbor bezpečnostných nástrojov pre mikromobilitu.

Dostupnejšia a bezpečnejšia mestská doprava je cieľom spoločnosti, poznamenal regionálny manažér Boltu pre strednú a východnú Európu Roman Sysel. Ak chce užívateľ získať prístup k bezpečnostným tipom, musí prepnúť aplikáciu do rozhrania kolobežiek a kliknúť na ikonu štítu v pravej dolnej časti obrazovky.

Súbor bezpečnostných nástrojov zahŕňa rady pre začiatočníkov, bezpečnostné tipy, začiatočnícky mód, ale aj miestne pravidlá. Kolobežky Bolt sú v súčasnosti k dispozícii zákazníkom na Slovensku, ale aj v Portugalsku, Španielsku, Švédsku, Nórsku, Rumunsku, Poľsku, Českej republike, Estónsku, Lotyšsku a Litve.

V Paríži je k dispozícii aj služba zdieľaných elektrických bicyklov. Spoločnosť zároveň priblížila, že sa v ekologickom programe s názvom Green Plan zaviazala k úplnej kompenzácii emisií vzniknutých pri preprave cez svoju aplikáciu v Európe.

Zdroj: TASR

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom