Japonský automobilový gigant Nissan sa chystá predstaviť plány na vybudovanie obrovskej továrne na batérie v Británii. To bude veľká podpora pre tamojší automobilový priemysel a prinesie až 2000 nových pracovných miest.

Nissan má vo štvrtok (1. 7.) oficiálne oznámiť, že jeho závod v Sunderlande, ktorý vyrába batérie pre elektrický model Nissan Leaf, zvýši výrobu batérií pre elektromobily v spolupráci s Envision AESC.

Spoločnosť Envision AESC má sídlo v Japonsku a továrne v USA, Číne, Japonsku a tiež v Británii. Očakáva sa, že nová prevádzka v Sunderlande sa otvorí v najbližších rokoch aj s príspevkom vlády. Pracovné miesta pribudnú ako v samotnej továrni, tak v dodávateľskom reťazci.

„Po začatí výroby elektromobilov a batérií v Británii v roku 2013 pre Nissan Leaf náš závod v Sunderlande zohráva priekopnícku úlohu pri rozvoji trhu s elektrickými vozidlami,“ uviedol hovorca spoločnosti.

„Ako už bolo oznámené, budeme pokračovať v elektrifikácii našej zostavy (produktov) ako súčasť našej globálnej cesty k uhlíkovej neutralite, zatiaľ však nemáme v úmysle ohlásiť nijaké ďalšie plány,“ dodal.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP