Americká astronautka Megan McArthurová na Medzinárodnej vesmírnej stanici (ISS) oslavuje 50. narodeniny tým najchladnejším darčekom, aký kedy dostala – zásobovacia loď Dragon americkej súkromnej spoločnosti SpaceX jej v pondelok doviezla zmrzlinu a ďalšie pohostenie. Informovala o tom tlačová agentúra AP.

Najnovšia dodávka zásob sa na ISS objavila v pondelok, komerčná nákladná loď Dragon ju doručila po jednodňovom lete. Na automatické spojenie lode s ISS dohliadala práve McArthurová, astronautka amerického Národného úradu pre letectvo a vesmír (NASA).

„Nikto mi ešte nikdy neposlal na narodeniny vesmírnu loď. Cením si to,“ vyslala na Zem správu po príchode kapsuly.
Nákladná loď Dragon spoločnosti SpaceX odštartovala v nedeľu z Kennedyho vesmírneho strediska (KSC) na Floride so zásobami pre ISS. Kozmickú loď do vesmíru vyniesla nosná raketa Falcon 9.

V nákladnej lodi sa nachádzali citróny, cherry paradajky, avokáda a spomínaná zmrzlina pre McArthurovú a jej šesť kolegov členov posádky ISS, ale tiež niekoľko ton vybavenia na výskum a iné činnosti. Zásoby dorazili len niekoľko dní pred prvým z troch výstupov do vesmíru. V piatok absolvujú prvý výstup dvaja Rusi.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP