Apple Watch čaká zásadná zmena dizajnu. Inšpirujú sa iPhonom 12

Dizajn smart hodiniek Apple Watch neprešiel väčším redizajnom už od 4. generácie. Apple doteraz využíval takmer identickú podobu aj pri Apple Watch Series 5, 6 a SE. Budúci rok však môže prísť „revolúcia“. Nová generácia Apple Watch Series 7 si môže osvojiť industriálny dizajn s hranatými tvarmi po vzore iPhonu 12 a iPadu Pro, naznačuje podľa 9to5Mac prvý koncept.

Po smartfónoch a tabletoch zrejme prinesie Apple svoj staro-nový dizajn ako z iPhonu 5 aj do pripravovaných hodiniek Apple Watch v budúcom roku. Zatiaľ však tejto zmene nič nenaznačuje, no dizajnér Wilson Nicklaus pretavil predstavu o takomto dizajne v inteligentných hodinkách Applu do vlastného návrhu, ktorý bol inšpirovaný práve novým iPhonom 12 a iPadom Pro.

Apple Watch Series 7 by tak pri využití takéhoto dizajnového jazyka prišli na svet z plochými bokmi konštrukcie, výrazne ostrejšími hranami. Podobou by teda zapadali do aktuálnej ponuky Applu.

Nebolo by preto príliš prekvapením, ak by sme pri budúcoročnom predstavení nových produktov zahliadli aj hodinky s takouto industriálnou podobou. Nateraz však nad Apple Watch s takýmto dizajnom visí veľký otáznik. Ďalšie informácie sa dozvieme pravdepodobne najskôr niekoľko mesiacov pred oficiálnym odhalením.

Zdroj: 9to5Mac, Wilson Nicklaus/Twitter

Pošli nám TIP na článok