Preteky o miesto najväčšieho výrobcu smartfónov pokračujú aj napriek koronakríze a najnovšia správa analytickej spoločnosti Canalys teraz priniesla výsledky výrobcov za tretí štvrťrok 2020. Trh smartfónov je po druhom štvrťroku opäť vedený spoločnosťou Samsung, no na treťom mieste sa namiesto Apple tentokrát nachádza čínske Xiaomi, informuje GSMArena.

Podľa analytikov z Canalysu sa v období od 1. júla do 30. septembra dodalo 348 miliónov smartfónov, čo predstavuje medziročný pokles o 4 milióny. Oproti druhému štvrťroku však trh vzrástol o približne 22%, pričom jeho kráľom sa stal kórejský Samsung s 80,2 miliónmi dodaných smartfónov, ktorý momentálne zažíva zlaté časy a predbehol tak druhý Huawei s 51,7 miliónmi zásielok, ktorý mu na druhý štvrťrok prvé miesto prebral.

Huawei zaznamenal medziročný pokles o viac než 15 miliónov dodávok, ktorý spôsobili pretrvávajúce právne bitky v USA aj Európe, o ktorých sme sa nedávno porozprávali aj s najvýznamnejším predstaviteľom spoločnosti na Slovensku.

Veľmi zaujímavý je však aj súboj o tretie miesto, ktoré si v Q3 2020 od Apple uchmatlo čínske Xiaomi so 47,1 miliónmi dodaných smartfónov, čo predstavuje medziročný nárast až o 45 %. Ešte pôsobivejší je však nárast predajov spoločnosti v Európe, kde stúpli až o 88 %.

Americký Apple tak so 43,2 miliónmi zásielok skĺzol na štvrté miesto, avšak v tomto štvrťroku si pravdepodobne bude svoju pozíciu schopný získať vďaka uvedeniu modelov iPhone 12 na trh späť. Piate miesto obsadilo čínske Vivo s 31,8 miliónmi dodávok a zvyšní výrobcovia dodali spolu 94 miliónov smartfónov.

Zdroj: GSMArena, Canalys

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom