Apple investuje do obsahu v službe Apple TV+ obrovské množstvo peňazí. Jeden zo seriálov bude drahší ako Game of Thrones

K známym streamovacím službám sa začínajú pridávať ďalšie aplikácie, medzi ktorými nebude už počas tejto jesene chýbať ani Apple TV+, informuje Gizmodo. Apple ponúkne vo vlastnej službe seriál The Morning Show, ktorý však podľa nových informácií zhltne viac financií ako posledná séria Game of Thrones.

Sleduj Fontech aj na sociálnych sieťach!

FacebookInstagramYouTube

Aj Apple chce v Apple TV+ ponúknuť jedinečný obsah, ktorý má prilákať divákov a používateľov jeho zariadení. Pôvodný rozpočet pre jeho novú streamovaciu službu bol stanovený na 1 miliardu dolárov. Teraz je až 6-násobne vyšší. Veľkú časť pritom bude Apple potrebovať na produkciu seriálu The Morning Show, ktorého 2 série budú stáť neuveriteľných 300 miliónov dolárov, informoval Bloomberg. Spoločnosť plánuje spustiť Apple TV+ už v novembri a bude si za ňu účtovať predplatné vo výške 9,99 dolárov.

Dve hviezdy seriálu The Morning Show, Jennifer Aniston a Reese Witherspoon, si pritom za jedinú epizódu prilepšia o 1,25 miliónov dolárov. Len pre porovnanie, natočenie celej poslednej série Game of Thrones stálo 90 miliónov dolárov, pričom jedna časť vyšla na približne 15 miliónov dolárov. V porovnaní s ostatnými službami je však Apple TV+ neznámou novinkou a tak vysoké investície sú teda poriadne odvážne.

Zdroj: Gizmodo, Bloomberg

Prihlasujem do newslettera...

Dostávaj najlepšie informácie zo sveta technológií

Prihlásením sa do newslettera súhlasíte s podmienkami ochrany súkromia.