Jedna osoba zahynula v pondelok pri požiari továrne na výboru lítiových batérií v Južnej Kórei. Ďalších 21 ľudí je nezvestných, píše TASR s odvolaním na správy agentúr AFP a DPA.

Plamene zachvátili niekoľkoposchodovú továreň vlastnenú firmou Aricell v meste Hwasong južne od juhokórejskej metropoly Soul. Hasičom sa požiar zatiaľ nepodarilo dostať pod kontrolu.

„Stále nemôžeme vstúpiť do interiéru a vykonať záchrannú operáciu. Podnikneme ju, keď dostaneme požiar pod kontrolu,“ povedal predstaviteľ miestneho hasičského zboru. Hasiči podľa jeho slov pracujú s predpokladom, že v továrni pracovalo v čase vypuknutia požiaru 67 osôb.

Jedna osoba zahynula a ďalšia utrpela vážne popáleniny, dodal predstaviteľ. „Dvadsaťjeden pracovníkov je nezvestných,“ spresnil. Príčina vzniku požiaru zatiaľ nebola známa. Zamestnanci továrne uviedli, že na druhom poschodí budovy nastal výbuch.

Požiar lítiových batérií je náročné uhasiť bežnými hasiacimi metódami. Hasiči sa preto plamene snažia uhasiť pieskom, priblížil predstaviteľ miestneho hasičského zboru.

Južná Kórea je významným výrobcom batérií vrátane tých pre elektromobily. Tamojší výrobcovia ich dodávajú automobilkám po celom svete vrátane spoločnosti Tesla.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú