Takéto ponuky sa vyskytujú v rôznych periodikách, novinách či letákoch. Na konanie podvodníkov doteraz upozorňovalo mnoho médií, no aj po rokoch sa stále objavujú nové prípady. Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) prednedávnom znova upozornila na pochybné konanie spoločnosti s nejasným pozadím, ktorá ponúkala „zázračné“ produkty už pred rokmi.
Podvodné inzeráty sa objavujú v rôznych formách na Slovensku už dlhé roky. Jediným účelom je prilákať na zdanlivo kvalitné produkty zákazníkov a vylákať od nich peniaze. Kedysi dokonca tzv. „šmejdi“ usporadúvali rôzne akcie, ktorých sa zúčastňovalo množstvo ľudí, prevažne seniorov.
Svojimi metódami ich následne títo predajcovia dokázali presvedčiť ku kúpe nekvalitných produktov a pomôcok, ktoré vydávali za tovar prvotriednej kvality. Hoci už o nich za posledné roky príliš nepočuť, pochybné ponuky propagujú naďalej.
Európske spotrebiteľské centrum na Slovensku pritom varovalo pred ponukami zo Zľavového klubu ešte pred 2 rokmi. V tomto prípade mali zákazníci volať na uvedené telefónne čísla, objednávať tovar, no v prípade reklamácie už nevedeli, kam sa obrátiť. Scenár sa teraz opakuje.
Podozrivé inzeráty, za ktorými má stáť firma Global Group Ltd. so sídlom na Komorských ostrovoch, sa objavujú už od roku 2017.
V novinách a tlačených letákoch pritom ľudí lákali na zdravotnícke pomôcky, ktoré im mali vrátiť sluch vďaka špeciálnej technológii od francúzskych vedcov. Išlo o podvod.
Pochybné inzeráty znova klamú ľudí. Stojí za nimi známa firma
Už v tom čase sa zákazníci sťažovali na podvod a objednané produkty vôbec nespĺňali vlastnosti, ktoré uvádzal predajca.
Nedávno sa však podvodné inzeráty od rovnakej firmy Global Group, ktorá stojí za spomínaným Zľavovým klubom, objavili znova. Na svojom webe pred nimi varovala Slovenská obchodná inšpekcia.
Inzeráty sa opäť objavujú v letákoch a novinách, pričom zahŕňajú celý rad rôznych produktov, od tlakového hrnca, až po intímne pomôcky. Ľudí sa snažia nalákať aj na novú bezoperačnú metódu regenerácie kĺbov, ktorá má obnoviť zničené kĺby len vďaka užívaniu 2 kapsúl denne.

Zákazníci po kúpe produktov nemajú možnosť obrátiť sa na spoľahlivý zdroj v prípade reklamácie. Podľa zistení SOI sú podvedeným zákazníkom poskytované pri reklamácii vždy iné adresy v rámci európskych krajín, ale aj zahraničné adresy. Jednou z možností je aj reklamácia tovaru na adrese v Poľsku.

Nie je preto vylúčené, že zákazníci v prípade reklamácie neuspejú a reklamovaný tovar už nemusia získať späť, podobne ako svoje peniaze. Slovenská obchodná inšpekcia preto vystríha pred nákupmi prostredníctvom takéhoto Zľavového klubu.
Mnohé úrady na Slovensku majú pritom pri riešení takýchto prípadov nedostatok kompetencií a nemôžu zasiahnuť. Je preto predovšetkým na ľuďoch, aby sa nenechali takýmito pochybnými ponukami oklamať a neuzavreli nevýhodný obchod.
Teraz čítajú

PRIPOMIENKA Najdrahší slovenský seriál je v polovici. Ako sú na tom Slovania?

ZAUJÍMAVÉ Slovensko akútne potrebuje IT-čkárov. Aktuálne je najviac pracovných ponúk v histórii

Bitcoinová horúčka eskaluje. Slováci sa vrhajú do kryptomien, od začiatku roka ich nakúpili za desiatky miliónov

E-bajk úplne zadarmo? Táto európska krajina ide príkladom, Slovákom odporúčajú dať 1000 € na kúpu

PRIPOMIENKA Toto je nebezpečná nabíjačka, ktorá ťa môže zabiť. Predávala sa aj na Slovensku
Články, ktoré hýbu svetom

AKTUALIZOVANÉ Prvá marťanská helikoptéra je opravená a pripravuje sa na prvý let. NASA má aj záložné riešenie

Spotify posiela na trh svoj prvý hardvérový produkt. Zatiaľ ho dostanú ľudia zadarmo

Inšpiratívna Slovenka popri materskej rozbehla úspešný biznis, dnes značka Simply Grey expanduje do USA či Austrálie

Mladá Slovenka sa živí sociálnymi sieťami: Za účtom Plačkovej je veľa práce a driny (ROZHOVOR)
