Takéto ponuky sa vyskytujú v rôznych periodikách, novinách či letákoch. Na konanie podvodníkov doteraz upozorňovalo mnoho médií, no aj po rokoch sa stále objavujú nové prípady. Slovenská obchodná inšpekcia (SOI) prednedávnom znova upozornila na pochybné konanie spoločnosti s nejasným pozadím, ktorá ponúkala „zázračné“ produkty už pred rokmi.

Podvodné inzeráty sa objavujú v rôznych formách na Slovensku už dlhé roky. Jediným účelom je prilákať na zdanlivo kvalitné produkty zákazníkov a vylákať od nich peniaze. Kedysi dokonca tzv. „šmejdi“ usporadúvali rôzne akcie, ktorých sa zúčastňovalo množstvo ľudí, prevažne seniorov.

Svojimi metódami ich následne títo predajcovia dokázali presvedčiť ku kúpe nekvalitných produktov a pomôcok, ktoré vydávali za tovar prvotriednej kvality. Hoci už o nich za posledné roky príliš nepočuť, pochybné ponuky propagujú naďalej.

Európske spotrebiteľské centrum na Slovensku pritom varovalo pred ponukami zo Zľavového klubu ešte pred 2 rokmi. V tomto prípade mali zákazníci volať na uvedené telefónne čísla, objednávať tovar, no v prípade reklamácie už nevedeli, kam sa obrátiť. Scenár sa teraz opakuje.

Podozrivé inzeráty, za ktorými má stáť firma Global Group Ltd. so sídlom na Komorských ostrovoch, sa objavujú už od roku 2017.

V novinách a tlačených letákoch pritom ľudí lákali na zdravotnícke pomôcky, ktoré im mali vrátiť sluch vďaka špeciálnej technológii od francúzskych vedcov. Išlo o podvod.

Pochybné inzeráty znova klamú ľudí. Stojí za nimi známa firma

Už v tom čase sa zákazníci sťažovali na podvod a objednané produkty vôbec nespĺňali vlastnosti, ktoré uvádzal predajca.

Nedávno sa však podvodné inzeráty od rovnakej firmy Global Group, ktorá stojí za spomínaným Zľavovým klubom, objavili znova. Na svojom webe pred nimi varovala Slovenská obchodná inšpekcia.

Inzeráty sa opäť objavujú v letákoch a novinách, pričom zahŕňajú celý rad rôznych produktov, od tlakového hrnca, až po intímne pomôcky. Ľudí sa snažia nalákať aj na novú bezoperačnú metódu regenerácie kĺbov, ktorá má obnoviť zničené kĺby len vďaka užívaniu 2 kapsúl denne.

Zobraziť celú galériu (2)
Podvodný článok o účinkoch bezoperačnej metódy pre obnovu zničených kĺbov. Zdroj: Slovenská obchodná inšpekcia

Zákazníci po kúpe produktov nemajú možnosť obrátiť sa na spoľahlivý zdroj v prípade reklamácie. Podľa zistení SOI sú podvedeným zákazníkom poskytované pri reklamácii vždy iné adresy v rámci európskych krajín, ale aj zahraničné adresy. Jednou z možností je aj reklamácia tovaru na adrese v Poľsku.

Zobraziť celú galériu (2)
Inzeráty tovaru v letáku. Zdroj: Slovenská obchodná inšpekcia

Nie je preto vylúčené, že zákazníci v prípade reklamácie neuspejú a reklamovaný tovar už nemusia získať späť, podobne ako svoje peniaze. Slovenská obchodná inšpekcia preto vystríha pred nákupmi prostredníctvom takéhoto Zľavového klubu.

Mnohé úrady na Slovensku majú pritom pri riešení takýchto prípadov nedostatok kompetencií a nemôžu zasiahnuť. Je preto predovšetkým na ľuďoch, aby sa nenechali takýmito pochybnými ponukami oklamať a neuzavreli nevýhodný obchod.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom