Microsoft a výrobca procesorov Qualcomm koncom minulého roka oznámili, že rok 2017 prinesie prvé notebooky poháňané mobilným procesorom Snapdragon 835. Dnes už poznáme aj mená spoločností, ktoré budú tieto notebooky vyrábať.

Čipsety, ktoré majú na starosť výkon tohtoročných vlajkových lodí spomedzi smartfónov, sa budú čoskoro nachádzať aj v notebookoch. Veľkou výhodou bude gigabitový LTE modem, ktorý je veľmi malý a poskytne tak lepšie možnosti pri dizajnovaní notebookov. Veľkosť čipu nepresahuje ani veľkosť centu, takže doska plošných spojov bude menšia a výrobcovia budú môcť použiť väčšie batérie alebo iné prídavné komponenty. Keď je už reč o batériách, tak spomenieme, že Qualcomm sľubuje perfektnú výdrž.


zdroj fotografie: Qualcomm

V porovnaní s bežnými notebookmi majú nové zariadenia so Snapdragonom 835 ponúknuť štyri až päťkrát dlhšiu výdrž v pohotovostnom režime. Aby toho nebolo málo, tak v pohotovostnom režime sa budú e-maily a iné dáta synchronizovať rovnako ako na smartfónoch. Všetky notebooky poháňané procesorom Snapdragon 835 prídu so vstavanou LTE technológiou nazvanou e-SIM. Podporovať ju budú americkí operátori AT&T, T-Mobile, Vodafone a ďalší medzinárodní operátori. Dátové balíčky pritom bude možné jednoducho pridávať z obchodu Windows Store.

Vo videu si môžeme pozrieť aj ukážku niektorých programov spustených na Snapdragone 835, ako napríklad Excel, Word a Powerpoint. Microsoft, samozrejme, nezabudol ani na testy rýchleho gigabitového LTE internetu. FullHD video bolo pri rýchlosti 370 Mb/s stiahnuté za približne 30 sekúnd. Procesor Snapdragon 835 použil Google aj pre virtuálnu a rozšírenú realitu vo svojich Daydream headsetoch. Či sa rovnakým smerom vydá aj Microsoft, oficiálne nevieme, no aktuálne pracuje na headsetoch pre zmiešanú realitu.

Nakoniec teda prejdime k veci, ktorá je hlavnou príčinou vzniku tohto článku. Ktoré spoločnosti sa vlastne budú zaoberať výrobou notebookov s týmto procesorom? Microsoft má zatiaľ tri partnerské spoločnosti, a to Lenovo, HP a Asus. Pre viac detailov si môžeš pozrieť video vyššie. Oslovil ťa príchod notebookov s týmto procesorom?

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP