Hodinky I4 boli kedysi bežné hodinky s Androidom, ktoré skoro vôbec nevytŕčali z radu. To platilo až doteraz. Výrobca totižto vypustil do predaja novú nadupanú verziu I4 Air, ktorá by určite nemala uniknúť tvojmu oku.

Nové smartwatch I4 Air ponúkajú kovové telo, ktoré dokonalo kopíruje tvar okrúhleho 1,39-palcového AMOLED displeja s rozlíšením 400 x 400 pixelov. Remienok je vyrobený z termoplastického polyuretánu (TPU), ktorý ponúka oveľa lepšiu odolnosť než kožené alternatívy. Remienok ponúka možnosti upevnenia na ruku s obvodom od 18 cm do 25 cm. Je potrebné to brať na vedomie, nakoľko neskoršia výmena nie je možná.


zdroj fotografie: Banggood.com

Výbava lacných smartfónov

Ešte zaujímavejšie sú vnútornosti I4 Air. Srdcom smartwatch je už tradične čipset od spoločnosti Mediatek, v tomto prípade 4-jadrový MT6580 založený na jadrách ARM Cortex-A7 s grafikou ARM Mali-400 MP. K dispozícii má až 2 GB pamäte RAM a 16 GB interného úložiska. Ak ti to nepripadá veľa, tak ber do úvahy, že väčšina hodiniek dokáže plynulo bežať s 512 MB RAM a 8 GB interným úložiskom. Takáto výbava hodiniek je naozaj nevídaná a dokonca sú výkonnejšie ako niektoré low-end smartfóny. Dušou I4 Air je operačný systém Android 5.1 so špeciálnou grafickou nadstavbou, ktorá umožňuje plnohodnotne používať okrúhly displej.


zdroj fotografie: Banggood.com

Smartfón môžeš nechať doma

Energiu dodáva 400 mAh batéria, ktorej nabíjanie prebieha pomocou špeciálneho USB kábla, ktorý sa magneticky prichytí k zadnej strane hodiniek. Okrem snímača tepovej frekvencie je na zadnej strane umiestnená aj priehradka pre vloženie nanoSIM karty. Hodinky dokážu bez problémov fungovať na 2G GSM a 3G WCDMA sieti pre volania, SMS a dokonca dátové pripojenie. Fungujú tak úplne nezávisle na smartfóne, keďže samé o sebe sú akýmsi smartfónom.


zdroj fotografie: Banggood.com

Čerešničkou na torte je malá 2 MPx kamera, ktorá je umiestnená na pravom boku zariadenia. Nejedná sa o extrémne rozlíšenie a nemožno očakávať kvalitu z vlajkových lodí, ale ako záložný fotoaparát môže byť fajn alternatíva.


zdroj fotografie: Banggood.com

Nechýba výhodná „čínska“ cena

Hodinky je možné spárovať so smartfónom s Androidom 4.4 a vyššie. Nezabudlo sa ani na majiteľov iPhonov, ktorí musia mať nainštalovaný iOS 9.0 a vyšší. K hodinkám je dodávaná mobilná aplikácia Wiiwear, ktorá slúži na komunikáciu medzi zariadeniami.

Predobjednať I4 Air za 94 €

I4 Air sú aktuálne v predpredaji do 1. septembra. Ich cena sa pohybuje na úrovni 94 €. Ak budeš dlho váhať, tak cena porastie, nakoľko sa postupne zvyšuje s počtom objednávok a môže sa zastaviť na 119 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom