Hodinky I4 boli kedysi bežné hodinky s Androidom, ktoré skoro vôbec nevytŕčali z radu. To platilo až doteraz. Výrobca totižto vypustil do predaja novú nadupanú verziu I4 Air, ktorá by určite nemala uniknúť tvojmu oku.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Nové smartwatch I4 Air ponúkajú kovové telo, ktoré dokonalo kopíruje tvar okrúhleho 1,39-palcového AMOLED displeja s rozlíšením 400 x 400 pixelov. Remienok je vyrobený z termoplastického polyuretánu (TPU), ktorý ponúka oveľa lepšiu odolnosť než kožené alternatívy. Remienok ponúka možnosti upevnenia na ruku s obvodom od 18 cm do 25 cm. Je potrebné to brať na vedomie, nakoľko neskoršia výmena nie je možná.


zdroj fotografie: Banggood.com

Výbava lacných smartfónov

Ešte zaujímavejšie sú vnútornosti I4 Air. Srdcom smartwatch je už tradične čipset od spoločnosti Mediatek, v tomto prípade 4-jadrový MT6580 založený na jadrách ARM Cortex-A7 s grafikou ARM Mali-400 MP. K dispozícii má až 2 GB pamäte RAM a 16 GB interného úložiska. Ak ti to nepripadá veľa, tak ber do úvahy, že väčšina hodiniek dokáže plynulo bežať s 512 MB RAM a 8 GB interným úložiskom. Takáto výbava hodiniek je naozaj nevídaná a dokonca sú výkonnejšie ako niektoré low-end smartfóny. Dušou I4 Air je operačný systém Android 5.1 so špeciálnou grafickou nadstavbou, ktorá umožňuje plnohodnotne používať okrúhly displej.


zdroj fotografie: Banggood.com

Smartfón môžeš nechať doma

Energiu dodáva 400 mAh batéria, ktorej nabíjanie prebieha pomocou špeciálneho USB kábla, ktorý sa magneticky prichytí k zadnej strane hodiniek. Okrem snímača tepovej frekvencie je na zadnej strane umiestnená aj priehradka pre vloženie nanoSIM karty. Hodinky dokážu bez problémov fungovať na 2G GSM a 3G WCDMA sieti pre volania, SMS a dokonca dátové pripojenie. Fungujú tak úplne nezávisle na smartfóne, keďže samé o sebe sú akýmsi smartfónom.


zdroj fotografie: Banggood.com

Čerešničkou na torte je malá 2 MPx kamera, ktorá je umiestnená na pravom boku zariadenia. Nejedná sa o extrémne rozlíšenie a nemožno očakávať kvalitu z vlajkových lodí, ale ako záložný fotoaparát môže byť fajn alternatíva.


zdroj fotografie: Banggood.com

Nechýba výhodná „čínska“ cena

Hodinky je možné spárovať so smartfónom s Androidom 4.4 a vyššie. Nezabudlo sa ani na majiteľov iPhonov, ktorí musia mať nainštalovaný iOS 9.0 a vyšší. K hodinkám je dodávaná mobilná aplikácia Wiiwear, ktorá slúži na komunikáciu medzi zariadeniami.

Predobjednať I4 Air za 94 €

I4 Air sú aktuálne v predpredaji do 1. septembra. Ich cena sa pohybuje na úrovni 94 €. Ak budeš dlho váhať, tak cena porastie, nakoľko sa postupne zvyšuje s počtom objednávok a môže sa zastaviť na 119 €.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
50%
Chcem to
17%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
17%
Neznášam to
17%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]