Smartisan, menej známa čínska značka, predstavila nový telefón strednej triedy U1 Pro. Smartfón bol predstavený v Číne aj s novou verziou operačného systému Smartisan OS 3.6/3.7.

Zaujímavý dizajn

Telo nového Smartisan U1 Pro je kombináciou kovu a skla. Bude dostupný v troch farebných variantoch, karbónovej čiernej, vínovej červenej a špeciálnej edícii, ktorú výrobca nazýva „Thin Red Line“. Výrobca sa vyhral aj s dizajnom svojho nového smartfónu, ktorý nesie ostré hrany, je minimalistický a celkovo naozaj elegantný. Konštrukcia má hrúbku len 6.98 mm a jeho hmotnosť je 158 gramov.

Smartisan U1 Prozdroj fotografie: Smartisan

Prednú stranu vypĺňa 5,5″ displej s klasickým FullHD rozlíšením, ktoré na tejto ploche tvorí hustotu pixelov 403 ppi. Smartisan použil klasický IPS panel s verným podaním farieb. Pod displejom si svoje miesto našlo domovské tlačidlo, ktorého súčasťou je aj rýchly snímač odtlačkov prstov s možnosťou pridania až 10 prstov. Spodný rámik na prednej strane je tiež krásne symetrický s tým na zadnej, čím výrobca docielil ešte ucelenejší vzhľad.

Smartisan U1 Prozdroj fotografie: Smartisan

Hardvérový guláš

Smartisan U1 Pro bude možné kúpiť v 32 GB, 64 GB a 128 GB verzii, pričom vnútorný hardvér smartfónu sa pri jednotlivých úložiskách mierne líši. Všetky tri varianty disponujú 4 GB RAM pamäťou a 13 MPx duálnym zadným fotoaparátom so svetelnosťou f/2.0 a  fázovým zaostrovaním. 32 GB verzia dostala 8 MPx predný fotoaparát, zatiaľ čo vyššie verzie so 64 GB a 128 GB pamäťou obsahujú jemnejší 16 MPx senzor.


zdroj fotografie: Smartisan

Odlišné sú aj použité procesory. Kým 32 GB variant Smartisan U1 Pro poháňa osemjadrový Snapdragon 625 čipset, dve vyššie verzie používajú novšiu verziu tohto procesora, Snapdragon 626. 128-gigabajtová verzia tiež ako jediná dostala NFC konektivitu. Výrobca to toľkými rozdielmi budúcim záujemcom teda rozhodne neuľahčil. Našťastie, toto sú všetky rozdiely a ostatný hardvér zdieľajú všetky tri verzie.


zdroj fotografie: Smartisan

U1 Pro do vienka dostal aj DualSIM s čiastočnou podporou európskych LTE sietí, podporuje dvojpásmové WiFi a Bluetooth 4.2. Všetok hardvér napája batérie so slušnou kapacitou 3500 mAh batériu, ktorú rýchlo nabiješ vďaka Quick Charge 3.0 a reverzibilnému USB Type-C konektoru. Smartisan so svojou novinkou naskočil na vlak, ktorý postupne odváža 3,5 mm audio jacky do neznáma zvuk je tak možné prehrať len prostredníctvom USB Type-C konektora.

Nová verzia vlastnej nadstavby


zdroj fotografie: Smartisan

Smartisan spolu s novým smartfónom taktiež predstavil novú verziu vlastnej používateľskej nadstavby Smartisan OS. Jednou z jej noviniek je funkcia rýchlej hlasovej nahrávky, ktorú aktivuješ podržaním domovského tlačidla. Výborná funkcia je OCR (optické rozoznávanie znakov), vďaka ktorej budeš môcť písaný text prekonvertovať do strojovej formy použiteľnej na editovanie v textovom editore. Dostupné sú aj funkcie ako One Step a Bing Bang (Smartisanova verzia Googlovej pomôcky pri vyhľadávaní obsahu na obrazovke, Now on Tap).

Cena a dostupnosť


zdroj fotografie: Smartisan

Smartisan U1 Pro začína na cene 1499 čínskych juanov za 32 GB verziu, čo je približne 199 €. Táto bude dostupná len v karbónovo čiernom prevedení. 64 GB verzia stojí 1799 juanov (približne 239 €), je dostupná v karbónovo čiernej a vínovo červenej. Najdrahšia 128 GB verzia domácich vyjde na 2299 juanov (približne 305 €) a kúpiť si ju môžu v dvoch rovnakých farbách ako predošlú verziu, no k nim sa ešte pridáva špeciálna edícia „Thin Red Line“.


zdroj fotografie: Smartisan

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú