Veľké technologické spoločnosti sa nám neustále snažia prostredníctvom svojich služieb pomáhať. Google ešte minulý rok oznámil, že do platformy Gmail dorazí novinka, ktorá výrazne zjednoduší online nakupovanie. Teraz je tu, o téme informuje Xda-developers.

Rozhranie Gmailu po novom poskytne už na prvý pohľad oveľa viac informácií o zásielkach, ktoré ti majú byť doručené.

V zozname e-mailov sa objaví aj drobný zelený štítok, ktorý informuje o stave balíka bez toho, aby si musel správu otvoriť. Je to maximálne funkčné a prehľadné,

Xda-developers.com

Samotná funkcia je k dispozícii pre používateľov operačného systému iOS, ako aj pre tých, ktorí majú Android. Dôležité je ale podotknúť, že na oboch platformách sa aktivuje mierne odlišným spôsobom.

Sledovanie zásielok cez Gmail si môžeš aktivovať

Ak vlastníš iPhone, otvor si aplikáciu Gmail, v ľavom hornom rohu vyber tri čiarky > v menu klikni na Nastavenia a v spodnej časti ponuky nájdi tlačidlo Ochrana osobných údajov.

Najskôr odškrtni položku „Inteligentné funkcie a prispôsobenie“ a potom budeš môcť odškrtnúť aj „Sledovanie zásielky“. Od tohto momentu máš funkciu aktívnu.

Fontech

V prípade, že vlastníš Android, celý postup je jednoduchý, no v niektorých bodoch sa mierne líši. Opäť treba kliknúť po otvorení aplikácie Gmail na tri čiarky v ľavom hornom rohu a v menu vybrať položku Nastavenia.

Následne si vyber svoju e-mailovú schránku a rovno sa dostaneš k tlačidlu, kde sa nachádza možnosť aktivácie funkcie sledovania zásielky. Po jeho odškrtnutí ju môžeš začať aktívne využívať.

Fontech

Pokiaľ sa ti bude zdať množstvo informácií ohľadom zásielok v náhľade na hlavnej stránke nedostatočné, vždy môžeš otvoriť samotný e-mail, v ktorého vrchnej časti uvidíš špeciálny widget so všetkými podrobnosťami a detailmi týkajúcich sa doručenia. Novinka by mala spolupracovať so skoro všetkými prepravcami.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP