Považuješ sa za zdatného používateľa smartfónu s operačným systémom Android? Ak nie, tak zbystri pozornosť. V riadkoch nižšie sa totiž dozvieš o funkciách, ktoré výrobcovia pred tvojim zrakom síce skryli, no napriek tomu sú v mnohých prípadoch veľmi užitočné.

Skryté minihry

Do Android smartfónov sa vývojárom podarilo implementovať skryté minihry, ktoré dokážu v prípade núdze zabiť nudu. Spustíš ich viacnásobným poklepaním na aktuálnu verziu systému, ktorú nájdeš v nastaveniach, konkrétne v informáciách o telefóne. Po poklepaní sa zobrazí hlava známeho zeleného robota s motívom aktuálnej verzie. Stačí pár rýchlych dotykov, krátke podržanie a minihra sa okamžite spustí.

zdroj fotografie: omgvoice
Stratené smartfóny

Ak pravidelne strácaš tvoj smartfón, toto je funkcia pre teba. Existuje mnoho aplikácií tretích strán, ktoré umožňujú lokalizovať stratený alebo zabudnutý smartfón, no len málokto vie, že táto funkcia je natívne prítomná v Androide. Pre aktiváciu navštív nastavenia, zvoľ bezpečnosť a zapni vzdialeného správcu zariadenia. Svoj smartfón tak môžeš spravovať na diaľku cez Google účet na tejto adrese. Táto vymoženosť ti napríklad umožní zmazať všetky dáta alebo uzamknúť celé zariadenie.

zdroj fotografie: PC Advisor
Šifrovanie dát

Pri strate smartfónu sú azda najcitlivejšou vecou osobné údaje a dáta. Aj keď svoje zariadenie dokážeš na diaľku zablokovať či lokalizovať, stále nemusíš byť dosť rýchly na to, aby si úplne zabránil katastrofe. Šifrovanie údajov tak zapneš taktiež v nastaveniach zabezpečenia a môžeš tak veľmi rýchlo predísť prípadným nepríjemnostiam.

zdroj fotografie: Smb Suggestions
Vypnutie otravných notifikácií

Notifikácie dokážu niekedy poriadne liezť na nervy. Hlavne, keď ide o hry alebo aplikácie, ktoré sa tvrdohlavo dožadujú nejakej aktualizácie. Možno si však netušil, že otravné notifikácie sa dajú vypnúť. Túto možnosť nájdeš v nastaveniach, v ktorých vyhľadaj správcu aplikácií. Zo zoznamu vyberieš danú aplikáciu a po kliknutí jednoducho vyškrtneš zobrazovanie upozornení.

Kontrola spotreby dát

Tento tip je pre tých, ktorí nemajú svoje dátové prenosy pod kontrolou a trápia ich vysoké faktúry za prečerpanie. V sekcii nastavení, ktorá sa zaoberá mobilnými dátami, je možné nastaviť limit spotreby s upozornením, ak prečerpáš isté množstvo dát.

zdroj fotografie: PCWorldOdhalenie aplikácií, ktoré spomaľujú smartfón

Ak máš pocit, že tvoj smartfón je príliš pomalý, môžeš mu vdýchnuť nový život nájdením aplikácií, ktoré ho spomaľujú. Najväčších žrútov RAM pamäte nájdeš, ak odomkneš možnosti pre vývojárov (opakované klikanie na verziu softvéru v informáciách o smartfóne). Po odomknutí sa vráť do správcu aplikácií, nájdi tie, ktoré sú práve spustené a jednoducho ich vypni.

Automatické zatváranie aplikácií

Možnosti pre vývojárov využiješ aj v tom prípade, ak chceš nastaviť automatické zatváranie nepotrebných aplikácií. Aby si to dosiahol, môžeš v menu pre vývojárov zaškrtnúť možnosť „Neuchovávať aktivity“. Všetky operácie aplikácií sa skončia ihneď ako ich zavrieš.

Vypnutie animácií

Vypnutie animácií zemní tvoj smartfón na nepoznanie. Do tretice budeš ale potrebovať odomknuté možností pre vývojárov, kde zakážeš všetky animačné procesy.

Video ako screenshot

Posledným tipom je takzvaný video screenshot, o ktorom vie naozaj len minimum používateľov. Ak máš minimálne Android 6.0 Marshmallow, môžeš ho vytvoriť stiahnutím notifikačnej listy a dvojitým poklepaním po známej ikone s nožničkami. To spustí nahrávanie, ktorého indikátorom sú bežiace stopky v ľavom hornom rohu displeja. Ak chceš nahrávanie zastaviť, postačí kliknúť na spomínané stopky. Ak túto možnosť v systéme nemáš, môžeš využiť niektorú z aplikácií tretích strán, napríklad Rec.

zdroj fotografie: Android Root

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom