Najnovší phablet spoločnosti Samsung sa síce ešte ani nezačal predávať, no na internete sa už začínajú objavovať videá s prvými pocitmi a porovnaniami. Ako si Samsung Galaxy Note 8 vedie v porovnaní so súčasnými smartfónmi? 

So zaujímavým porovnaním prišiel YouTube kanál EverythingApplePro, ktorý Note 8-čku porovnal s rok starým a najmä o 300 € lacnejším iPhonom 7 Plus. Aj keď s dizajnom je Note 8-čka rozhodne oveľa inovatívnejšia, nemusí to platiť aj o výkone a odladenosti. YouTuber sa preto rozhodol vykonať klasický test spúšťania rovnakých aplikácií na oboch smartfónoch, pričom im individuálne meral čas.

Samsung Galaxy Note 8 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Výsledok prekvapuje

Napriek tomu, že 999 € Galaxy Note 8 prichádza s dvojnásobne väčšou RAM pamäťou a novším procesorom, iPhone 7 Plus mu dal poriadne zabrať. V mnohých prípadoch bol totiž súboj veľmi tesný a v niektorých mal dokonca náskok iPhone. Note 8-čka úplne pohorela pri kompilácii 4K videa, ktorá ju spomalila až natoľko, že súboj celkovo prehrala. iPhone 7 Plus dokončil test za 3 minúty a 22 sekúnd a Galaxy Note 8 až za 5 minút a 7 sekúnd.

Nenechaj si ujsť
Prečo si Samsung myslí, že zákazník zaplatí za nový Galaxy Note 8 takmer štvorcifernú sumu?
Čo potom dokáže iPhone 8?

YouTuber neskôr vyskúšal aj smartfóny naraz zapnúť, no v tomto prípade bol výsledok opäť veľmi tesný. Odomykanie pomocou snímača odtlačku prsta zas bolo na Note 8-čke viditeľne rýchlejšie. Treba si však pripomenúť, že iPhone 7 Plus sa momentálne predáva za 698 € a bol predstavený minulý rok v septembri. Keďže Note 8-čke narobil problémy už tento smartfón, čo potom spôsobí jej dôstojnejší konkurent — iPhone 8, ktorý bude predstavený už o 10 dní? No tohtoročný súboj svetovo najlepších smartfónov bude ešte poriadne zaujímavý.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom