Len dva dni dozadu bol oficiálne odhalený vôbec najprepracovanejší tabletofón všetkých čias. Nesie názov Samsung Galaxy Note 8 a pre spoločnosť, ktorá za ním stojí, má skutočne dôležitý význam. Až teraz sa totižto naplno ukáže, ako veľmi poznačila jej zákazníkov na všetkých miestach pretriasaná kauza o nechválne známej Note 7-čke.

Azda v celej svojej doterajšej histórii Samsung nezažil dôležitejšie týždne, než tie, ktoré ho čakajú teraz. Práve prvých pár týždňov po spustení predaja nového phabletu totiž môže nadobro rozhodnúť o osude tejto ikonickej modelovej rady. Juhokórejská spoločnosť si je tejto skutočnosti veľmi dobre vedomá, a tak sa snaží všetkým predviesť, že pri Galaxy Note 8-čke žiaden problém zákazníkov nečaká, práve naopak. Dostane sa im prvotriedneho zariadenia, ktoré toho zvládne vďaka rozmernému displeju a stylusu S Pen vykonať viac ako akákoľvek konkurencia.

Oficiálne už aj na Slovensku

zdroj fotografie: FonTech/Dávid Igaz

Nehovoríme to len tak do vetra, pretože sme si dnes mohli najnovšiu vlajkovú loď Samsungu vyskúšať na vlastnej koži. Tento technologický gigant totiž dnes pozval novinárov na jej oficiálne predstavenie pre slovenský trh. V priestoroch bratislavskej Magio pláže nás teda okrem príjemného prostredia čakala táto 6,3-palcová nádhera. Vďaka tomu ti tak vieme sprostredkovať exkluzívne hands-on fotografie ako aj pocity, ktoré naše krátke, no zato poriadne intenzívne testovanie prinieslo.

FonTech/Dávid Igaz

Počas celého obdobia, kedy sme tento smartfón mali k dispozícii, sme boli svedkami svižných reakcií prostredia, ktoré nezaváhalo ani na jedinú sekundu. Za tieto svižné reakcie môže 8-jadrový procesor Exynos 8895, ktorý dopĺňa operačná pamäť RAM o veľkosti 6 GB. Rovnako nás prekvapil hlavný duálny fotoaparát, ktorý z tohto tabletofónu robí jeden z najlepších fotomobilov planéty. V neposlednej rade nás zaujal aj dizajn, ktorý je inšpirovaný predchádzajúcim vlajkovým smartfónom od tohto výrobcu.

DualSIM verzia u nás premiérovo
Nenechaj si ujsť
Samsung Galaxy Note 8 je tu. Úžasný displej, monštruózny výkon a takmer štvorciferná cena

Čerešničkou na tejto prekrásne vyzerajúcej torte je už spomínaný stylus S Pen. Ten umožňuje zaujímavý spôsob interakcie so smartfónom, pričom v mnohých prípadoch dokáže vykonať omnoho viac ako obyčajný prst. Jeho používanie je intuitívne a veľmi ľahko sa naň zvyká. Ak na teba Samsung Galaxy Note 8 urobil aspoň taký dobrý dojem ako na nás, tak vedz, že si ho môžeš predobjednať už dnes, a to za cenu 999 €. U mobilných operátorov bude predávaná single SIM verzia, zatiaľ čo v klasických obchodoch a e-shopoch bude k dispozícii len verzia DualSIM. Ostrý predaj započne 15. septembra.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom