Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Ruský startup Promobot, ktorý sa špecializuje na výrobu autonómnych pracovných robotov, najnovšie vytvára špeciálne modely s názvom Robo-C s výzorom až príliš podobným človeku. Využitie majú nájsť v pracovnej, ale aj osobnej sfére, píše Futurism.

Výzor identický s človekom a 100 000 rečových modulov

Ako informoval portál CNBC, ruský Promobot nedávno predstavil robota Robo-C, ktorého nazýva prvým autonómnym androidom na svete.

Každý zákazník si totiž môže zvoliť jeho presný výzor, ktorý môže byť identický s kýmkoľvek na Zemi. Tento výtvor prichádza samozrejme s umelou inteligenciou, ktorá má viac než 100 000 rečových modulov, a jeho tvár má 18 pohyblivých častí, čo mu umožňuje vytvárať až 600 rôznych výrazov.

Robot má výdrž batérie 8 hodín, a využitie môže podľa spoločnosti nájsť nie len doma, ale aj v rôznych pracovných sférach. Dokáže totiž vystupovať ako konzultant a odpovedať na otázky zákazníkov, čítať správy, alebo vykonávať základné administratívne úkony ako napríklad rezervácia konferenčných miestností či nahrávanie stretnutí.

„Analyzovali sme potreby našich zákazníkov, a zistili zme, že máme dopyt. S vývojom humanoidného robota sme začali už dávno, pretože v robotike existuje princíp „bizarného údolia“, a ľudia vnímajú robota najpozitívnejšie vtedy, keď vyzerá úplne presne ako človek.

Teraz máme viac než 10 objednávok od spoločností z celého sveta.“, povedal pre CNBC spoluzakladateľ startupu, Oleg Kivokurtsev. Princíp „bizarného údolia“ vzniká tak, že čím viac je robot podobný človeku, tým sa zlepšuje emocionálna reakcia ľudí keď ho vidia. Toto však pokračuje iba do určitého bodu, kedy sa robot stáva pre človeka naopak odpudivým. Po jeho prekonaní sa ale empatia ľudí k nemu zlepšuje, a dosahuje najvyšších hodnôt.

Digitálna nesmrteľnosť

Startup tvrdí, že momentálne zostavuje štyri modely Robo-C, pričom jeho klientmi sú vládne stredisko, kde bude robot skenovať pasy a vykonávať ďalšie funkcie, výstava robotiky, pre ktorú pripravuje model identický s Albertom Einsteinom, a rodina, ktorá chce mať klony jej otca a matky, aby zdravili hostí.

„Kľúčovým faktorom vo vývoji Robo-C je digitalizácia osobnosti, a unikátny vzhľad robota. Vo výsledku tak môžeme ponúknuť našim zákazníkom digitálnu nesmrteľnosť.“, uviedol Kivokurtsev. A pokiaľ ťa zaujíma, koľko by takýto humanoidný robot stál, jeho cena sa pohybuje na úrovni 20 000 až 50 000 dolárov v závislosti od vybavenia a prispôsobenia vzhľadu.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú