Ruské spoločnosti GS Group Holding a Philax začali vyrábať prvú „domácu“ základnú dosku založenú na čipsete AMD B450. Určená bude najmä pre firmy a miestnych výrobcov počítačov, pričom na ruský trh sa ich dostane najmenej 40 000, píše Wccftech.

Ako informoval portál Tom’s Hardware, ruské firmy a spotrebitelia sa čoskoro dočkajú prvej „domácej“ základnej dosky od GS Group Holding a Philax, ktoré sa spojili so známym výrobcom ASRock na domácom vývoji a masovej výrobe.

Známy model v ruskom „prestrojení“

Základna doska je postavená na čipsete AMD B450 a náramne sa podobá na model B450M Pro4 od ASRocku. Tento model bol vybraný najmä pre jeho lacnú výrobu a možnosti pridať bezpečnostný TPM modul, ktorý je dôležitý pre ruské vládne agentúry.

Spolupráca však nekončí pri základných doskách, GS Group Holding a Philax taktiež vyrobia až 50 000 monitorov a plánujú vývoj základných dosiek pre ruské procesory Elbrus a Bajkal.

Čo sa týka špecifikácií, ide o základnú dosku ASRock B450M Pro4 v ruskom „prestrojení“, takže tu nájdeme podporu pre AMD procesory až do najnovšej série Ryzen 5000. Kvôli formátu micro-ATX sa doska dodáva so štyrmi pamäťovými slotmi DDR4, pričom podporuje pamäťové moduly DDR4-3200 a vyššie.

Neprehliadni
Zamrzlo peklo? Windows 10 dokáže emulovať prostredie Linuxu a spúšťať programy

K dispozícii sú tiež 4 porty SATA III pre štandardné pevné disky a SSD, dva sloty M.2, dva rozširujúce sloty PCIe 3.0 x16 a jeden PCIe 2.0 x1.

Pokiaľ ide o pripojenie, základná doska ponúka kombinovaný port PS/2, dva porty USB 2.0, štyri porty USB 3.1 Gen1 a dokonca aj dva porty USB 3.1 Gen2 v rozhraní Type-A a Type-C.

Presný názov dosky zatiaľ nie je známy, no pod ASRock a AMD sa v Rusku predávať nebude. Cenovka by mala byť o niečo nižšia ako u nás, kde ťa tento model od ASRocku vyjde na približne 80 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom