banner-iphone-7
Tohtoročné Vianoce sú pre Jamesa a Bethany Modisettových naozaj hrozné. Počas Štedrého dňa sa totiž stala vážna dopravná nehoda, pri ktorej zahynula ich 5 ročná dcérka Moriah. 

Nehodu zapríčinil bezočivý mladík, ktorý nespomalil ani vzhľadom na hustú premávku pred ním. Vo viac ako 100 kilometrovej rýchlosti to napálil do rodinného auta, v ktorom sedela vyššie spomínaná trojčlenná posádka. Po príchode polície bolo zistené, že 20 ročný vodič sa dostatočne nevenoval premávke, nakoľko mal hovor cez iPhone 6 Plus skrz aplikáciu FaceTime. Dokonca aj po tejto hrozivej nehode hovor stále bežal a mladík teda mal čo vysvetľovať. Nešťastní rodičia prežívajú otrasné obdobie, no na Apple už stihli podať aj vcelku neštandardnú žalobu.

nehoda-vdaka-iphonuzdroj fotografie: PhoneArena

Žaloba spočíva v neimplementovaní bezpečnostnej funkcie, ktorá zabraňuje používať FaceTime počas šoférovania, pričom gigant z Cupertina už takouto funkciou disponuje, avšak, stále ju nedokázal pridať do aplikácie. Ako odškodné je požadované hradenie všetkých nákladov na liečbu zranení a iných nevyhnutých poplatkov. Štát Texas, kde sa nehoda uskutočnila, však nezakazuje používanie telefónov počas šoférovania osobám starším ako 18 rokov.

iphone-6-plus-foto-nehodazdroj fotografie: TheVerge

TIP: Prešlo takmer 10 rokov od predstavenia prvého iPhonu. Akými vlastnosťami sa mohol pochváliť?

Nikomu takéto nešťastie určite neželáme, no v tomto prípade sa zrejme rodina nedočká žiadneho odškodného. Nejedná sa o priamu chybu Applu a ani mladík sa pravdepodobne nemusí strachovať o svoje peniaze. V každom prípade, toto sú zákony, ktoré sú striktne dané a ani takáto nešťastná situácia to, bohužiaľ, nezmení. Jedno si ale veľmi dobre treba zapamätať – smartfóny sú počas šoférovania jednoznančou hrozbou.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom