Dnešné moderné technológie dokážu aj z doteraz jednoduchých zariadení urobiť inteligentných pomocníkov, ktorí svoje uplatnenie nájdu takmer všade. Po obrovskom „boome“ s robotickými vysávačmi teraz prichádzajú na scénu robotické zariadenia na umývanie okien, medzi ktoré patrí aj Alfawise S60.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Umývanie okien na vysokých budovách nie je žiadnou banalitou. Často ide o náročnú a nebezpečnú prácu, no teraz prichádza šikovný pomocník, ktorý túto úlohu dokáže zvládnuť úplne sám. Robotický umývač okien Alfawise S60 je predurčený na samostatné fungovanie na sklenenom povrchu, z ktorého dokáže odstrániť špinu, ale aj olejové škvrny. So špeciálnou utierkou z mikrovlákna budú okná dokonalo čisté už za pár minút. Majiteľ tejto sa tak nemusí obávať prípadného pádu tohto robotického umývača okien, pretože vo vertikálnej polohe na skle ho udržiava vákuový motor.

zdroj fotografie: Alfawise

Kúpiť Alfawise S60 za 108 €
Kupón WDCGB

Ten nasáva vzduch, čím vytvára podtlak, vďaka ktorému tento pomocník nespadne. Čo však v prípade, že sa akumulátor vybije? Aj na tento scenár mysleli inžinieri, ktorí tohto robotického umývača okien vyvíjali. Na zabránenie pádu aj po vybití batérie slúži systém UPS, ktorý v kombinácii so špeciálnym algoritmom dokáže tohto pomocníka udržať na povrchu. Umelá inteligencia a špeciálne senzory navyše detekujú rámy okien či iné prekážky. Program tak následne môže určiť optimálnu dráhu pre čo najefektívnejšie vyčistenie povrchu okna. Okrem okien však dokáže vyčistiť aj podlahu alebo stenu s najznámejšími povrchmi.

zdroj fotografie: Alfawise

Ovládanie je však možné aj prostredníctvom diaľkového ovládača, ktorý je súčasťou balenia. Navyše si môže používateľ do svojho smartfónu nainštalovať aplikáciu, s ktorou môže tohto pomocníka taktiež ovládať. Rýchlosť umývania činí 1 m2 za 4 minúty. Využitie nájde aj u nás, pretože v balení je táto technologická vychytávka dodávaná s európskou koncovkou zástrčky. Alfawise S60 si zákazník môže zaobstarať za 120 €, no pri využití nášho kupónu WDCGB cena klesne na atraktívnejších 108 €, pričom za dopravu EU Express síce zaplatíš 6 €, avšak vyhneš sa platbe DPH. Ak by sme si túto nesmierne lákavú cenu ešte porovnali s konkurenciou na Slovensku, ušetríš dvojnásobok, čo už je naozaj veľmi slušný peniaz, ktorý môžeš napríklad investovať do ďalších smart zariadení do domácnosti. No tak čo, ideš do toho?

Kupón môžeš v košíku uplatniť nasledovne:

zdroj fotografie: Screenshot/GearBest

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
0%
Páči sa mi to
0%
Chcem to
0%
Mám to
0%
Nepáči sa mi to
0%
Neznášam to
0%
O autorovi
Matúš Mitro
Milovník nových technológií, obzvlášť tých zo sveta smartfónov, ktoré mu učarovali už poriadne dávno. Má rád dobrú hudbu, nepohrdne kvalitným filmom, ale ani debatou o rôznych inováciách. Kontakt: [email protected]