Prehľad
Mobilná sieť

GSM: 850 / 900 / 1800 / 1900
WCDMA: 900 / 2100
4G LTE: 800 / 1800 / 2100 / 2600

Rozmery a hmotnosť

151 x 76 x 8,45 mm,165 g

Displej

5.5-palcová IPS obrazovka s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov (FullHD), 403 ppi, 450 nitov svietivosť, 72 % NTSC

Čipset

Qualcomm Snapdragon 625
Osemjadrový, Cortex-A53 s taktom 2 GHz
GPU: Adreno 506 650 MHz

RAM

3 GB / 4 GB

Operačný systém

Android 6.0 (Marshmallow), MIUI 8

Pamäť

32 GB (pre používateľa dostupných 23,4 GB), podpora microSD kariet do 128 GB
Dostupný aj 64 GB variant

Fotoaparát

Zadný: 13 MPx, clona f/2.0, PDAF zaostrovanie, HDR, Manuálny režim, Panoráma, 1080p video, slow-motion
Predný: 5 MPx, clona f/2.0, rozpoznávanie tváre

Konektivita

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n (2.4 GHz & 5 GHz), Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth 4.2, microUSB, GPS s AGPS a GLONAS, DualSIM, IR Blaster

Batéria

4100 mAh batéria, nabitie z 15 % na 90 % za 115 minút

Ostatné

Minimalizácia aplikácií, Akcelerometer, Gyroskop, kompas, snímač odtlačkov prstov, Farebná LED dióda upozornení

Plusy

+Kvalitná konštrukcia
+Dostatočný výkon
+Dlhá výdrž batérie
+Rýchly systém
+Konečne aj 800 MHz LTE!

Mínusy

-Priemerný fotoaparát
-Pomalšie nabíjanie

Hodnotenie redakcie
Užívateľské hodnotenie
Hodnotiť tu
Konštrukcia
9.5
8.4
Displej
9.5
8.7
Výkon
8.5
8.4
Operačný systém
9.5
8.6
Fotoaparát
7.5
7.7
Výdrž batérie
9.2
8.7
Zhodnotenie

Xiaomi Redmi Note 4X je jeden z najvydarenejších smartfónov spoločnosti a smartfónov vôbec. Za veľmi nízku cenu ponúka perfektnú konštrukciu, dostatočný výkon, bezkonkurenčnú výdrž batérie, rýchly systém a konečne aj naše LTE. Bestseller ako vyšitý!

9.0
Hodnotenie redakcie
8.4
Užívateľské hodnotenie
71 HODNOTENÍ
Hodnotili ste

Portfólio najpopulárnejšieho čínskeho výrobcu Xiaomi sa neustále plní novými a novými kúskami, ktoré sa po stránke špecifikácií prestávajú odlišovať a bežný používateľ sa len ťažko zorientuje v ponuke toľkých modelov. Xiaomi je známe svojskou tradíciou – vydávaním akýchsi vylepšených verzií pôvodne predstavených smartfónov. Túto svoju politiku aplikovalo aj pri modely z najpopulárnejšieho radu Redmi, Xiaomi Redmi Note 4.

Cenovo dostupný rad smartfónov Xiaomi Redmi tak dostal nového kolegu, ktorým je model Xiaomi Redmi Note 4X. Pri pohľade na jeho špecifikácie sa môže zdať, že oproti pôvodnej „štvorke“ nič naviac neponúka. Realita však nepustí. Redmi Note 4X som mal možnosť testovať viac ako dva týždne a toto sú všetky moje postrehy.

Kúpiť Xiaomi Redmi Note 4X s plným LTE za 110 €
Zľavový kupón GBnote12

Balenie

Nevyčnieva z (čínskeho) davu

  • Smartfón Xiaomi Redmi Note 4X
  • Nabíjací adaptér s výstupom 5V/2A
  • MicroUSB – USB kábel
  • Spinka na otvorenie šuplíka pre SIM karty
  • Používateľský manuál

Konštrukcia a dizajn

Kvalita dvakrát drahších konkurentov

Nielen výkon, ale aj spracovanie konštrukcií smartfónov prešlo poriadnym vývojom. Plast postupne úplne nahradil kov, ktorý výrobcovia používajú aj v lacnejších modeloch. Celokovové konštrukcie sú v súčasnosti už štandardom pre takmer každú kategóriu smartfónov a z tohto trendu nevychádza ani Xiaomi Redmi Note 4X. Jeho telo je spracované naozaj precízne a kvalitou sa môže pokojne rovnať niekoľkonásobne drahším smartfónom. Už od prvého uchopenia tohto smartfónu vo mne vzbudzuje pocit ozajstnej kvality o štipkou prémiovosti. Jediné menšie negatívum konštrukcie je jemne pukajúci plast v hornej a spodnej časti zadnej strany, pod ktorým sa skrývajú antény. Tento však puká len pri značnom tlaku rukou a počas bežného používania používateľ nič neregistruje.

Xiaomi Redmi Note 4X

Čo sa dizajnu týka, ten nám je už dobre známy z pôvodného Redmi Note 4. Celkové rozmery 151 x 76 x 8.5 mm naznačujú, že nejde o až tak kompaktný smartfón. Prednú stranu obsadil displej s už klasickou veľkosťou uhlopriečky – 5,5-palcov. Displej je chránený sklom s efektným 2,5D zahnutím, ktoré mnohí používatelia nenávidia. Predná strana sa stala domovom aj pre trojicu kapacitných navigačných tlačidiel, ktoré sú umiestnené pod displejom a sú aj podsvietené. Nad displejom si miesto našla 5 MPx predná kamera, primárny reproduktor pre hovory, senzor priblíženia a okolitého jasu, ale aj farebná notifikačná LED dióda.

Rozloženie ovládacích prvkov na bočných hranách smartfónu je už pre Xiaomi typické. Slot pre microSIM/nanoSIM/microSD kartu na ľavom boku, tlačidlo napájania a hlasitosti zasa na pravom. Tlačidlá sú jednoducho nahmatateľné, slot pre SIM karty je zasa trochu voľný, čo cítiť najmä pri zatrasení smartfónom. Spodok patrí microUSB konektoru, hlavnému reproduktoru a mikrofónu, vrch zasa pomaly vymierajúcemu 3,5 mm audio jacku, infračervenému portu a sekundárnemu mikrofónu.

Zadná strana ti bude taktiež známa z pôvodnej Redmi Note „Štvorky“, no pribudli elegantnejšie pochromované predely pre antény. Zadnú stranu si vyhliadla šošovka 13 MPx fotoaparátu, duálny dvojtónový LED blesk a snímač odtlačkov prstov. Objektív fotoaparátu spolu so snímačom odtlačkov dostali elegantnú pochromovanú obruč.

Displej

Slušné IPS-ko

Xiaomi pri Redmi Note 4X použilo rovnaký displej ako v prípade klasickej verzie. Na 5,5-palcovom IPS paneli sa obsah zobrazuje v dostatočne jemnom FullHD rozlíšení, ktoré na tejto ploche vytvára hustotu pixelov 401 ppi. Displej tvorí približne 73 % prednej strany a šírka jeho rámikov je štandardná. Xiaomi žiaľ niekde neuvádza presný typ a označenie ochranného skla, ktoré je po hranách zahnuté.

Počas testovania sa mi stala takáto nepríjemná vec :( Na niektorých fotkách preto bude možno vidieť jednu kozmetickú nedokonalosť.

IPS panely sú už známe zobrazovaním reálnych farieb, perfektnými pozorovacími uhlami aj výbornou viditeľnosťou na priamom slnku. Toto všetko spĺňa aj displej v Xiaomi Redmi Note 4X. Chválim aj špičkové vyváženie maximálneho a minimálneho jasu, ktorého úroveň je naozaj nízka pri používaní smartfónu v noci tak zbytočne neblyští do očí. Xiaomi myslí aj na ochranu svojich používateľov a priamo z roletky si môžeš spustiť tzv. Čítací režim, ktorý z displeja odstráni škodlivé modré svetlo.

Klasikou pri Xiaomi smartfónoch je aj možnosť dodatočného nastavenia zobrazenia farieb. Nastaviť je možné konkrétne teplotu farieb a kontrast farieb, no ja osobne som nemal potrebu meniť predvolené hodnoty.

Výkon a pamäť

Procesor, ktorý si zamiluješ

Pri prvom pohľade na zoznam špecifikácií smartfónu Redmi Note 4X si možno hovoríš, že Xiaomi oproti pôvodnému modelu nespravilo žiadny krok vpred. A to sa teda hlboko mýliš. Výrobca v tomto prípade vymenil 10-jadrový Helio X20 procesor za čoraz obľúbenejší Snapdragon 625 z dielne Qualcommu. Tento má osem jadier typu Cortex-A53, pričom každé jedno je taktované na 2,0 GHz. Dôležitou vlastnosťou tohto procesoru je aj moderný 14 nm výrobný proces, ktorým Qualcomm dosiahol dostatočný výkon pri naozaj nízkej energetickej spotrebe. Aj keď možno neláme benchmarkové rekordy, výkon tohto procesora postačí na každý bežný i náročnejší úkon, ktorý mu používateľ zadá. Pravá tvár Snapdragonu 625 sa tak najlepšie ukáže v realite, čo je pre používateľa omnoho podstatnejšie ako nejaké čísla z benchov. Obrovskú úlohu zohráva procesor aj vo výdrži tohto smartfónu, ktorej sa budem venovať v príslušnej časti recenzie.

Xiaomi Redmi Note 4X

Spolu s týmto čipsetom prichádza aj grafický akcelerátor Adreno 506, ktorý nemá problém ani s náročnejšími hrami ako Asphalt 8 alebo Need For Speed No Limits. 3 GB RAM pamäť zasa postačí na plynulé prepínanie medzi spustenými aplikáciami. Pre porovnanie s konkurenciou prikladám aj výsledky hrubého výkonu, ktorý som otestoval v najznámejších benchmarkoch.

Pre tvoje dáta je k dispozícii 32 GB úložisko, do ktorého reálne uložíš 23,4 GB. Pamäť si môžeš rozšíriť aj microSD kartami do 128 GB, no vtedy prídeš o DualSIM funkcionalitu. Smartfón plne podporuje aj OTG, takže pripojenie externých periférií nebude žiadnym problémom. Pre náročnejších mám dobré správy, keďže na trhu bude už čoskoro plne k dispozícii aj Xiaomi Redmi Note 4X so 4 GB RAM a 64 GB vnútornou pamäťou.

Operačný systém

MIUI, aké všetci poznáme

Ikonou smartfónov od Xiaomi sa od ich počiatku stala vlastná nadstavba nazývaná MIUI. Tá je v prípade modelu Redmi Note 4X založená na Androide 6.0 Marshmallow a po vybalení z krabice je k dispozícii globálna verzia tohto systému, ktorá obsahuje slovenskú aj českú jazykovú lokalizáciu. Táto verzia podporuje aj automatické OTA aktualizácie, takže nebudeš nútený nič manuálne inštalovať. Pre skúsených je, samozrejme, k dispozícii aj čisto česko-slovenská verzia od komunity Miuios.cz. Osobne som smartfón testoval na verzii MIUI 8.1.10.0.0, čo je stabilná globálna verzia.

MIUI je už známe svojou skvelou optimalizáciou, čo potvrdzuje aj Redmi Note 4X. Všetko beží rýchlo, plynulo a na akékoľvek záseky alebo pády aplikácií môžeš zabudnúť. Xiaomi si na svojom systéme dáva naozaj záležať a starostlivosť nezaprie. Po stránke funkčnosti nemám systému naozaj čo vytknúť a zaslúži si moju pochvalu.

Základná funkcionalita MIUI je oproti čistému Androidu mierne pozmenená a vstavaný launcher tak neponúka menu aplikácií. Tie sú umiestnené rovno na domovských obrazovkách, kde je možné ich zoskupovať do zložiek a či umiestniť aj widgety. Notifikačné centrum si môžeš nastaviť podľa chuti a nie je problém prehodiť poradie rýchlych prepínačov alebo nastaviť „klasické“ dvojité notifikačné centrum, ktoré poznáme ešte zo starších verzií.

Výsadou tejto prepracovanej nadstavby je naozaj široká možnosť prispôsobenia vďaka početnej ponuke tém, ktoré dokážu zmeniť celkový vzhľad systému na nepoznanie od pôvodného. Veľmi užitočnou funkciou je aj funkcia s názvom Druhý profil, ktorý v podstate umožní nastaviť druhý užívateľský profil s úplne odlišnými nastaveniami systému a nainštalovanými aplikáciami. Keď už sme pri aplikáciách, nadstavba MIUI ponúka možnosť klonovania aplikácií, čo umožňuje využívanie dvoch rovnakých aplikácií len s iným účtom alebo nastaveniami. Nastavenia systému ukrývajú aj možnosť uzamknutia konkrétnych aplikácií a funkciu Detský režim, ktorý má za úlohu chrániť samotný smartfón pred ratolesťami.

Užitočný je aj dotykový asistent, ktorý dokáže pomôcť nielen v prípade náhodného poškodenia senzorových tlačidiel, ale aj pri iných špecifických akciách, ktoré je možné ľubovolne nastaviť. Nastavenia taktiež ponúkajú možnosť upraviť farby notifikačnej LED diódy, nakonfigurovať si trojicu senzorových tlačidiel, no nastaviť aj veľkosť režimu s názvom Ovládanie jednou rukou, ktorý zmenší zobrazovaný obsah k rohu obrazovky smartfónu. Okrem toho sa medzi veľmi vítané funkcie zaraďuje aj možnosť vytvorenia dlhého screenshotu.

Predinštalované aplikácie

Rovnako pozitívne ako používateľskú nadstavbu vnímam aj ponuku predinštalovaných aplikácií, ktoré svojou kvalitou a prepracovanosťou s prehľadom porážajú množstvo titulov z Obchodu Play. Xiaomi Redmi Note 4X tak ponúka prehľadný kalendár, ktorý podporuje naraz viacero účtov a to isté platí aj o vstavanej aplikácii Emailu. Využitie nájde aj FM Rádio, Kompas, Skener QR kódov, graficky krásne spracované počasie, ale aj funkciami nabitý správca súborov. Pochváliť musím aj aplikácie Poznámky, Počasie a Kalkulačka, ktorá dokáže premieňať menu podľa aktuálnych kurzov, vypočítať hypotéku a ešte omnoho viac. Na preventívne čistenie cache pamäte poslúži aplikácia s názvom Optimalizácia, ktorá zoskupuje aj antivírus, komplexného správcu povolení pre ostatné aplikácie alebo detailné informácie o spotrebe batérie. Čerešničkou na torte je aplikácia s názvom MiRemote, ktorá slúži na ovládanie elektrických spotrebičov skrz IR Blaster.

Snímač odtlačkov prstov

Zadná strana je domovskou stanicou pre skener odtlačkov prstov, ktorý počas celého testovania fungoval naozaj spoľahlivo. Treba však povedať, že odomknutie nie je bleskové, no v zásade sa rozhodne sa nejedná o nič strašné. Pre rýchlejšiu odozvu snímača ďalej odporúčam nastaviť viacero odtlačkov na jeden prst, čím sa podľa mojej skúsenosti mierne zlepší jeho rýchlosť. Systém dokáže prijať najviac 5 odtlačkov a okrem odomykania samotného smartfónu je snímačom možné odomknúť aplikácie.

Výdrž batérie

4 dni sú hračkou

O smartfónoch je všeobecne známe, že ich najväčšou slabinou je výdrž batérie. Redmi Note 4X v tejto konkrétnej časti recenzie vychválim asi najviac. Čo sa špecifikácií týka, pod jeho zadným kovovým krytom je uložená batéria s veľmi slušnou kapacitou 4100 mAh. Vyššia kapacita batérie však hneď neznamená perfektnú výdrž. Dôležité je aj to, aký procesor bol v smartfóne použitý a ako sa výrobca dokázal vysporiadať s optimalizáciou systému. Súhra hardvéru a softvéru je pri výdrži totižto veľmi dôležitá vec. A Xiaomi to zvládlo na jedničku s hviezdičkou!

Xiaomi Redmi Note 4X má totižto medzi smartfónmi, ktoré som doteraz vyskúšal, jednu z najlepších výdrží batérií. A to som ich vyskúšal naozaj dosť. Procesor vyrobený moderným 14 nm procesom, perfektný systém, ale aj vyššia kapacita akumulátora spolu dokážu celkovú výdrž na jedno nabitie vytlačiť aj na 4 dni náročnejšieho používania. Test batérie som zopakoval niekoľkokrát a výsledok bol vždy rovnaký. Počas viac ako 4 dní výdrže bol displej zapnutý až 7 hodín a 30 minút. Len tak pomimo, dlhá výdrž batérie tohto smartfónu je dôvodom, prečo som ho testoval o týždeň dlhšie ako býva zvykom. Nie a nie sa vybiť ?

Počas testovania výdrže som používal smartfón na úplne bežné úkony a takmer neustále bol pripojený k WiFi. Občasne som však využil aj mobilné dáta. Špičkovú výdrž Xiaomi Redmi Note 4X potvrdzuje aj štandardizovaný benchmark, kde smartfón medzi svojimi „rovesníkmi“ doslova kraľuje. Súčasťou našich testov batérie je aj test rýchlosti nabíjania. V balení nájdeme pomerne obyčajnú nabíjačku s výstupom 5V/2A a o rýchle nabíjanie sa tak nejedná. Batéria sa z 15 na 90 % dobije za 115 minút.

Fotoaparát

Priemer v podaní Xiaomi

Viacerí používatelia smartfónov od Xiaomi mi dajú za pravdu, že fotoaparát nie je práve najsilnejšia stránka týchto zariadení. Aj keď bežnému používateľovi kvalitou plne postačia, na popredné priečky medzi fotomobilmi sa určite nešplhajú. Priemerné kvality dosahuje aj 13 MPx snímač umiestnený na zadnej strane Redmi Note 4X. Clonové číslo tohto snímača je f/2.0 a rýchle zaostrovanie zabezpečuje fázová detekcia. Fotoaparátu asistuje aj duálny dvojtónový LED blesk.

Za dobrých svetelných podmienok fotoaparát vytvára vcelku slušné zábery. Ich ostrosť je na dobrej úrovni a vďaka nižšiemu clonovému číslu aj dobrou svetlosťou. Farebná reprodukcia je taktiež chvályhodná, no fotky vyzerajú oveľa lepšie v HDR režime. Ten zvýrazní presne tie miesta fotografií, ktoré to potrebujú a nie je ani príliš agresívny, čo sa saturácie týka. Zaostrovanie prebieha bleskovo rýchlo a to isté platí aj o samotnom zhotovovaní fotografií.

Originál vs HDR

[twenty20 img1=“67749″ img2=“67750″ offset=“0.5″]

Makro fotky

Nočné fotky

[twenty20 img1=“67766″ img2=“67767″ offset=“0.5″]

Originál vs HDR v tme

Kompletná galéria testovacích fotografií na tomto odkaze.

Problémy som nezaznamenal ani pri zhotovovaní makro snímok, pričom fotoaparát dokáže zaostriť na najkratšiu vzdialenosť približne 10 cm. Rapídne zníženie kvality výsledných záberov prichádza hlavne v horších svetelných podmienkach. Málo svetla prináša záberom väčšiu dávku šumu a snímky v tmavom prostredí sú často aj mierne rozmazané.

Fotoaparát v Note 4X je schopný videozáznamu v maximálnej FullHD kvalite pri 30 fps. Rovnako ako pri fotografiách, záznam ničím špeciálnym neohúri, no zasa ani nesklame. K dispozícii je aj možnosť nahrávania spomalených HD videí pri snímkovacej frekvencii 120 fps.

Aplikácia fotoaparátu disponuje všetkými funkciami známymi zo Xiaomi smartfónov. Základné režimy ako panoráma, časovač, vodováha, nočný režim či úprava pleti nechýbajú ani tu. Samozrejmosťou je aj manuálny režim s možnosťou nastavenia vyváženia bielej a ISO.

Konektivita

Konečne aj naše LTE!

Smartfóny, ktoré na svojom „tele“ nesú ikonické logo „Mi“, sú v našich končinách známe svojou kvalitou, rovnako ako aj neúplnou podporou LTE sietí. Xiaomi Redmi Note 4X je však iný. Na trhu sa dá totižto zohnať aj verzia s plnohodnotným európskym LTE pripojením, vrátane operátormi najpoužívanejšieho B20 pásma (800 MHz). Podpora všetkých LTE sietí je tak jednou z vlastností, ktoré modelu Redmi Note 4X pridávajú na dokonalosti. Osobne som však testoval čínsku verziu tohto smartfónu, ktorý plným LTE pripojením nedisponovala. Mobilný internet operátora Swan/4ka však bez problémov funguje aj v tejto verzii.

S príjmom mobilného signálu nemá smartfón absolútne žiadny problém a hovory, posielanie SMS správ ako aj mobilný internet fungujú bez akýchkoľvek problémov. Bezproblémová je aj DualSIM funkcionalita, ktorú je možné komplexne prispôsobiť v nastaveniach. Zvoliť si môžeš preferovanú kartu pre hovory/SMS a mobilný internet či vlastný názov kariet.

V mojom teste som nevynechal ani GPSko, ktoré majú Snapdragon procesory asi najlepšie na trhu. Tento fakt potvrdzuje aj GPS modul v Redmi Note 4X, ktoré nemá problém s bleskovým fixom polohy a presným záznamom trasy. S týmto smartfónom sa tak rozhodne nikde nestratíš.

Xiaomi Redmi Note 4X má po stránke konektivity dostatočnú výbavu. Nechýba dual-band WiFi typu 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.2, infračervené pre ovládanie domácich spotrebičov či pomaly miznúci 3,5 mm audio jack. Medzi konektivitou sa nachádza aj Wi-Fi Display, Wi-Fi direct, gyroskop, kompas, akcelerometer a ďalšie. Samozrejmosťou je aj podpora dobre známej funkcie OTG, ktorá s príslušnou redukciou dovoľuje k smartfónu pripojiť perifériá ako myš, klávesnicu či externý HDD.

Multimédiá

Takmer bez chyby

Opäť sa dostávame k bodu, v ktorom Xiaomi, respektíve nadstavba MIUI nepozná konkurenciu. Táto vydarená nadstavba totižto ponúka skvelé multimediálne aplikácie, ktoré rozhodne neslúžia iba na okrasu. Krásny 5,5-palcový IPS displej zobrazí každý detail vyprodukovaných fotografií v prepracovanej aplikácii galérie. Tá je opäť ladená v elegantnom dizajne, kde sa fotografie spolu s videami zobrazujú po otvorení v dvoch kartách. Karta prvá zobrazuje všetky snímky, ktoré boli vytvorené samotný fotoaparátom a triedi ich podľa dátumu, a karta druhá zobrazuje úplne všetky obrázky či videá, ktoré sa v smartfóne nachádzajú. Galéria taktiež ponúka možnosť jednoduchej editácie obrázkov či možnosť vytvorenia tajného albumu.

Po hudobnej stránke poteší vcelku hlasný mono reproduktor, ktorý kvalitatívne nevybočuje zo zabehnutého štandardu. To isté sa dá povedať aj o výstupe na 3,5 mm audio jack, ktorý však vďaka obšírnejšej ponuke nastavenia dokáže ponúknuť skutočne nadpriemerný zážitok z počúvania. V nastaveniach sa tak skrýva ekvalizér, režim Dirac HD Sound, ale aj možnosť nastavenia konkrétnych akcií pre tlačidlá na slúchadlách. Hudobná aplikácia je ladená v pekných farbách a ponúka hudbu rozmiestnenú do 4 kariet podľa názvu skladby, interpreta, albumu alebo podľa adresárov, v ktorých sú pesničky uložené. Funkciami poteší aj vstavaný prehrávač videí, ktorý zvláda takmer akýkoľvek formát.

Záver

Xiaomi Redmi Note 4X: Lacný smartfón s kvalitami omnoho drahších

Xiaomi Redmi Note 4X

Kúpiť Xiaomi Redmi Note 4X s plným LTE za 110 €
Zľavový kupón GBnote12

Bez akýchkoľvek výčitiek svedomia môžem prehlásiť, že Xiaomi Redmi Note 4X je jeden z najvydarenejších Xiaomi smartfónov a všeobecne aj smartfónov vôbec. Aj keď stojí len okolo 160 €, svojimi kvalitami sa v reálnom svete vyrovnáva oveľa drahším konkurentom, aj tým z high-end sféry. Pri prvom pohľade na papierové špecifikácie ťa možno až tak neohúri, no ako sa hovorí, pokiaľ nevyskúšaš, nevieš. V prípade tohto smartfónu to platí doslova. Xiaomi Redmi Note 4X je tak určený nielen pre menej náročných, ale aj pre náročnejších používateľov, ktorý nechcú za nový smartfón dať niekoľko stoviek eur a požadujú ozajstnú kvalitu. Dámy a páni, privítajte nový bestseller!

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú