Prehľad
Mobilná sieť

GSM (2G): 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
WCDMA (3G): 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz
LTE (4G): 800 / 850 / 900 / 1800 / 1900 / 2000 / 2100/ 2300 / 2500 / 2600 MHz

Rozmery a hmotnosť

151.8 x 72.8 x 7.7 mm, 157 gramov

Displej

5,7" IPS, rozlíšenie HD (720 x 1440 pixelov), pomer strán 18:9, 282 ppi, jas 503 nitov, ochranné sklo Corning Gorilla Glass

Čipset

Qualcomm Snapdragon 450
8-jadrový, 1.8 GHz, 14 nm
Adreno 506

RAM

2/3/4 GB LPDDR3

Operačný systém

MIUI 9/ Android 7.1.2

Pamäť

32/64 GB

Fotoaparát

12 MPx, clona f/2.2, PDAF zaostrovanie, HDR režim, Panoráma, Úprava pleti, Manuálny režim
Video: FullHD pri 30 fps, HD pri 30 fps
Predný fotoaparát: 5 MPx, FullHD video pri 30 fps

Konektivita

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, Hotspot, Bluetooth 4.2,GPS, A-GPS, GLONASS, micro USB 2.0

Batéria

3300 mAh

Ostatné

DualSIM funkcionalita, snímaš odtlačkov prstov, notifikačná LED dióda, IR Blaster, proximity senzor, akcelerometer, gyroskop, kompas

Plusy

+ Dizajn, ktorý v tejto triede vyniká
+ Rýchly a stabilný systém
+ Rýchly a spoľahlivý snímač odtlačkov prstov
+ Úžasná výdrž batérie
+ Kompletná LTE konektivita v Európe (Global verzia)
+ Cena

Mínusy

- Softvérové tlačidlá by sa vošli do spodného rámiku aj vo forme kapacitných
- Chýbajúce NFC
- Nekvalitný zvuk vo videu
- Chýbajúca stabilizácia obrazu

Hodnotenie redakcie
Užívateľské hodnotenie
Hodnotiť tu
Konštrukcia
9.5
7.1
Displej
8.5
7.3
Výkon
7.0
7.6
Operačný systém
9.0
7.9
Fotoaparát
6.5
5.9
Výdrž batérie
9.0
8.2
Zhodnotenie

Xiaomi Redmi 5 je smartfón, ktorý sa odvďačí každému nenáročnému používateľovi. Prichádza s viac než priaznivou cenovkou, za ktorú ponúkne prekvapivú výdrž batérie, solídny fotoaparát vo svojej kategórii a adekvátny výkon. Obľúbená nadstavba MIUI 9 a vynovený dizajn mu dodávajú šmrnc a štipku luxusu.

8.3
Hodnotenie redakcie
7.3
Užívateľské hodnotenie
29 HODNOTENÍ
Hodnotili ste

Minulý rok sa niesol v znamení zmenšovania rámikov a zväčšovania displejov v smartfónoch, ktoré úspešne zaviedol do praxe smartfón Xiaomi Mi MIX. Hoci tento jav bolo spočiatku možné badať hlavne v prémiových modeloch výrobcov smartfónov, postupne prišiel rad aj na smartfóny nižšej triedy, ako je napríklad Xiaomi Redmi 5. recenzia Xiaomi Redmi 5

Xiaomi sa modelom Mi MIX blysol a zaostať nechcel ani s modelom Mi MIX 2. Zatiaľ čo tieto zariadenia patria k špičke, ktorú Xiaomi ponúka, teraz prišiel rad aj na zástupcov strednej triedy. Xiaomi tak prinieslo full-screen dizajn s natiahnutým displejom do radu smartfónov Redmi a to konkrétne Redmi 5 a 5 Plus.

Xiaomi Redmi 5 s plným LTE za najnižšiu cenu na trhu
Žiadne ďalšie poplatky pri doručení

V našej redakcii sme tak boli nedočkaví, kedy tento počin od Xiaomi k nám dorazí. Redmi 5 totiž vyvoláva hneď niekoľko otázok. Sú rendery smartfónu pravdivé a Redmi 5 má skutočne pekný full-screen dizajn a aké tenké sú rámiky? Je Redmi 5 len o dizajne a na ostatné už peniaze nezvýšili? To všetko sa dozvieš v našej podrobnej recenzii tohto smartfónu.

Balenie
  • Smartfón
  • Adaptér pre nabíjanie
  • USB kábel
  • Gumený ochranný kryt
Vynovený full-screen dizajn so štipkou luxusu

Príchodom spomínaného a už legendárneho smartfónu Xiaomi Mi MIX nabrala idea redukovania rámikov závratný obrat a každý výrobca sa snažil priniesť do svojich modelov natiahnutý displej s pomerom strán 18:9. Svoje takzvané „full-screen“ kúsky tak priniesli aj výrobcovia ako Samsung s modelom Galaxy S8/S8+ či LG s modelom G6. Prečo spomínam práve tieto dva? Pretože práve týmito modelmi sa inšpirovali viacerí výrobcovia a taktiež práve náš testovaný model Redmi 5 nie je výnimkou.

Zobraziť celú galériu (111)
Kristián Hrušovský / FonTech

Ako je to teda so spomínaným full-screen dizajnom Redmi 5 naozaj? Xiaomi do modelu Redmi 5 vskutku priniesol full-screen dizajn, ktorý vôbec nevyzerá zle. Čím sa však už neinšpiroval vlajkovými loďami ďalej, sú tenké rámiky. Cena sa samozrejme niekde prejaviť musela a tak bezrámikový dizajn tak trošku chýba. Rámiky sú teda v okolí displeja Redmi 5 o čosi viac badateľné.

Zobraziť celú galériu (111)
Kristián Hrušovský / FonTech

Pri pohľade na prednú stranu smartfónu do hrúbky rámikov musím započítať aj šasi telefónu, resp. bočné strany. Celkovo tak bočné rámiky naberú rozmer približne 3,5 mm, horný rámik 9 mm a spodný 11 mm. Hoci tieto čísla nepripomínajú na prvý pohľad bezrámikový dizajn, samotný pohľad na prednú stranu smartfónu nie je vôbec zlý, skôr oproti klasickému dizajnu pôsobí lepšie.

Na prednej strane sa v smartfóne o rozmeroch 151.8 x 72.8 x 7.7 mm vyníma 5.7 palcový IPS displej s pomerom strán 18:9 a rozlíšením 1440 x 720 pixelov. Ten navyše chráni odolné sklo Corning Gorilla Glass, ktoré je po hranách jemne zaoblené a dodáva smartfónu jemný prechod k bočným stranám. Čo mňa osobne zamrzelo, bol uzučký 1 mm čierny rámik, ktorý sa objavil po rozsvietení displeja. Niekoho to absolútne nemusí obmedzovať, no mne osobne trošku prekážal a neustále priťahoval moje oči. Najlepšie tak tento možno nepodstatný problém schovala až čierna téma.

Okrem displeja sa na prednej strane nachádza v hornom rámiku tenučký výrez pre slúchadlo reproduktora, senzor automatického jasu a predný selfie fotoaparát. Prekvapením bola pre mňa prisvetľovacia LED dióda pre predný fotoaparát. Predsa len, takéto niečo nie je až tak bežné. Pri pohľade na prednú stranu si však nemôžem odpustiť poznámku, že pri danej hrúbke spodného rámika by sa doň mohli vojsť kapacitné ovládacie tlačidlá.

Zobraziť celú galériu (111)
Kristián Hrušovský / FonTech

Zadná strana smartfónu sa mierne podobá na svojho predchodcu, ak si odmyslíme pozíciu hlavného fotoaparátu. Väčšinu zadného panela tvorí kov, no jeho spodná a horná časť, ktorá plynulo prechádza do bočných strán, je vyrobená z plastu. Tento plynulý prechod je vďaka ergonomickému zaobleniu príjemný a telefón preto v ruke sedí pohodlne. Medzi plastovou a kovovou časťou sa dajú badať jemné predely pre anténu. Tie sú však veľmi vkusne zapracované a celkovo rozdiel medzi plastom a kovom Xiaomi veľmi dobre zakrylo a je len veľmi ťažké ho rozoznať, či už vizuálne, alebo hmatom.

Vo vrchnej časti zadného panelu sa tak nachádza zadný fotoaparát, pod ktorým našla svoje miesto prisvetľovacia LED dióda. Samotný fotoaparát vystupuje z tela smartfónu asi 1,5 milimetra, čo mne osobne trochu prekáža. Všetko je ale o preferenciách a tento maličký nedostatok dokáže rýchlo skryť pekný ochranný kryt. Hneď pod diódou nájdeme snímač odtlačkov prstov, ktorý je podľa môjho názoru umiestnený perfektne a mojej ruke padol ako uliaty. Používateľ s menšou rukou však už nemusí byť toho istého názoru.

Ľavá bočná strana je sídlom hybridného SIM slotu. Je teda možné doň vložiť dve SIM karty alebo jednu SIM a jednu microSD kartu. Na pravej bočnej strane sa nachádzajú funkčné tlačidlá pre ovládanie hlasitosti a tlačidlo napájania. Na spodnej strane nájdeme klasický microUSB port a taktiež výrezy pre reproduktor a mikrofón po oboch stranách od USB portu. Reproduktor sa nachádza na pravej strane, mikrofón na ľavej. Na hornej strane je umiestnený obľúbený 3,5 mm audio jack, prídavný mikrofón a taktiež infračervená dióda pre ovládanie domácich spotrebičov a TV.

Zobraziť celú galériu (111)
Kristián Hrušovský / FonTech

Celkový dojem z dizajnu je veľmi pozitívny. Na prvý pohľad dizajnovo Redmi 5 oproti predchodcovi poskočil, za čo môže hlavne „full-screen“ dizajn a displej s pomerom 18:9. Celkovo sa však smartfón drží v ruke veľmi príjemne a konštrukčne je na veľmi vysokej úrovni. Nič nevŕzga, všetko je spracované špičkovo a v konečnom dôsledku dodáva majiteľovi štipku luxusu.

Veľký displej, ktorý neurazí

Jedným z hlavných lákadiel Xiaomi Redmi 5 je veľký 5.7-palcový IPS displej s pomerom strán 18:9, ktorý ponúka HD+ rozlíšenie 1440 x 720 pixelov. Počet pixelov na palec tvorí 282 ppi, čo nie je veľa, no zároveň ani málo. Pri práci s telefónom to nijako neprekáža. Displej ponúka pekné a jasné farby, decentný kontrast.

Úroveň hĺbky čiernej farby síce nedosahuje kvalitu AMOLED displejov, no Redmi 5 napriek tomu zvláda čiernu farbu celkom dobre. Jas displeja sa pohybuje na úrovni 450 nitov, čo je skôr priemerná hodnota a pri jasnom slnečnom svetle nemusí poskytovať komfort, ktorý poskytnú napríklad také vlajkové lode. Na druhej strane prispôsobivý jas funguje bez problémov.

Nastavenia displeja umožňujú zapnúť čítací režim, ktorý ďalej umožňuje pri dlhodobom čítaní potlačiť modrú farbu. Taktiež existuje možnosť naplánovať čítací režim alebo ho nastaviť podľa slnka a okolitého osvetlenia. Nechýba možnosť nastavenia kontrastu a teploty farieb pomocou predvolených úrovní nastavení. Mne sa najviac osvedčil režim zvýšeného kontrastu. Navyše ma potešila aj možnosť prebudenia zariadenia dvojitým poklepaním po displeji, ktorá u mnohých výrobcov chýba.

Výkon bohato postačujúci pre nenáročného používateľa

Hneď na začiatku je potrebné povedať, že Xiaomi Redmi 5 nie je žiaden „silák“. No keď je to potrebné, dokáže napnúť svaly. V jeho útrobách tepe osemjadrový procesor Snapdragon 450 s jadrami Cortex-A53 a frekvenciou 1.8 GHz. Po grafickej stránke poskytne kvalitný výkon grafický čip Adreno 506, ktorý môžeme nájsť napríklad aj v drahšom Xiaomi Mi A1.

Redmi 5 zvláda klasické 2D hry ako Farma Heroes alebo Candy Crush Saga úplne bez problémov. Pri náročnejších 3D hrách ako Asphalt Airborne 8 či Assassin’s Creed Identity už nastavajú občasné seknutia. Redmi 5 prešiel výkonnostnými testami podľa očakávaní vo svojej triede, avšak ako sa postupne zlepšujú smartfóny, tak sa zlepšujú aj benchmarky. Niektoré benchmarky prišli s novými verziami, ako napríklad AnTuTu či 3DMark. Preto uvediem výsledky nových aj starších verzií pre porovnanie so smartfónmi, ktoré sme testovali v minulosti.

Mnou testovaný Redmi 5 ponúkal 3 GB operačnej pamäte RAM, ktorá poskytuje rýchly multitasking a bez problémov zvládne udržať v pamäti aj 10 aplikácii. To, samozrejme, závisí aj od náročnosti daných aplikácií. Vo všeobecnosti však treba počítať, že dostupná kapacita RAM sa bude pohybovať na úrovni približne 1,4 GB. Vnútorné úložisko poskytne kapacitu 32 GB, pričom dostupných je asi 25,4 GB.

Obľúbené MIUI plné funkcií, ktoré nesklamú

Xiaomi Redmi 5 prichádza s obľúbenou nadstavbou MIUI vo verzii 9. Tá je prísľubom rýchleho a perfektne optimalizovaného systému. Samotné prostredie MIUI 9 je jednoduché a prehľadné. Mne osobne najviac vyhovuje prítomnosť tém, pomocou ktorých sa dá prostredie telefónu ľubovoľne prispôsobiť a telefón vzápätí dostane lepší šmrnc.

Domovská obrazovka sa dá prispôsobiť jednoduchým pridržaním prsta na displeji, kde sa následne zobrazia tri rôzne možnosti pre Tapety, Widgety a Nastavenia. Tie umožňujú nastaviť efekt prechodu medzi domovskými obrazovkami, nastaviť mriežku ikon, uzamknutia ikon či automatické vypĺňanie prázdneho miesta na ploche.

Systém navyše ponúka niekoľko šikovných skratiek, ako dvojité stlačenie hlasitosti nadol, pri ktorom sa zapne fotoaparát, zapnutie LED svietidla dlhým podržaním tlačidla menu pri vypnutej obrazovke a podobne. Taktiež poteší prítomnosť funkcie ovládania jednou rukou pre tých, ktorí majú predsa len problémy s veľkosťou telefónu. Na výber je navyše z možností zmenšenia displeja na 4,5“, 4“ a dokonca 3,5“.

Redmi 5 taktiež umožňuje skryť softvérové tlačidlá na displeji, čím displej výrazne ožije. Tlačidlá je možné kedykoľvek zobraziť pohybom prsta smerom nahor v spodnej časti displeja. Taktiež je možné nastaviť notifikačnú LED diódu, avšak iba do miery zapnutia pri nabíjaní či blikania pri doposiaľ nevidených notifikáciách. Nastavenia rôznych farieb pre túto LED netreba očakávať, svieti totižto len na bielo. Samotné MIUI 9 je tak pre nováčika o objavovaní nových možností nastavení a nebojím sa povedať, že aj príjemným prekvapením.

Celkový dojem zo systému, jeho plynulosti a prehľadnosti vo mne zanechal len príjemné skúsenosti. Za to všetko môžeme vďačiť chalanom z Miuios.cz, ktorí sa postarali o nadstavbu šitú na mieru pre slovenského a českého používateľa. Je však potrebné mať na mysli, že ak ťa nebaví globálna verzia MIUI, alebo máš Čínsku verziu, prechod na CZ/SK MIUI je po novom zdĺhavejší (v mojom prípade 15 dní). Čakanie sa ale vyplatí a zárukou je rýchly a stabilný systém s pravidelnými aktualizáciami.

Bezproblémový snímač odtlačkov prstov recenzia Xiaomi Redmi 5

Xiaomi je dôkazom toho, že aj na lacnejších zariadeniach strednej triedy je možné integrovať spoľahlivý a rýchly snímač odtlačkov prstov. Ten v Redmi 5 je na moje prekvapenia skutočne rýchly a spoľahlivý. Snímač skutočne funguje 100 % a počas mojej recenzie sa mi nestalo, aby môj prst nerozoznal. Maličkou nevýhodou môže byť jeho umiestnenie na zadnej strane približne v hornej tretine zadného panela. Mojim veľkým rukám jeho pozícia sadla ako uliata, menším rukám môže aj nemusí robiť problém.

Solídna kvalita fotografií napriek vysokej clone

Xiaomi Redmi 5 prichádza s 12 MPx senzorom s 26 mm optikou, clonou f/2.2 a veľkosťou pixelov 1.25µm. Túto konfiguráciu zdedil po svojom väčšom bratovi Redmi 5 Plus. Šetrenie na cene sa však prejavilo v absencii duálneho LED blesku, a preto Redmi 5 ponúka klasickú jednoduchú prisvetľovaciu LED diódu.

Ako som už spomenul, fotoaparát Redmi 5 disponuje clonou f/2.2, čo už je dnes o niečo ďalej od špičkových smartfónov. Preto som očakával, že výsledné fotografie budú obsahovať istú mieru šumu aj v lepších svetelných podmienkach a hlavne v noci. Napriek tomu Redmi 5 dokáže vyprodukovať vcelku kvalitné fotografie. Hoci sa na nich nejaký ten šum objavil, Redmi 5 rozhodne nepatrí medzi najhoršie fotiace telefóny, hlavne ak sa bavíme o takzvaných „budget“ smartfónoch.

Farby na výsledných fotografiách sú príjemné, no sú ďaleko od prirodzených a tých, ktoré dokážu vyprodukovať aktuálne vlajkové lode. Čo sa týka režimu HDR, ten dokáže uchovať detaily, znížiť šum a potlačiť tiene. Je však potrebné sa s týmto režimom pohrať, inak sa nemusí prejaviť rozdiel medzi obyčajnou snímkou a snímkou s HDR. Čo mi však chýbalo bol automatický režim HDR, kvôli čomu ho bolo potrebné neustále zapínať manuálne.

Originál vs. HDR

[twenty20 img1=“114309″ img2=“114310″ offset=“0.5″]

Originál vs. HDR

[twenty20 img1=“114312″ img2=“114313″ offset=“0.5″]

Originál vs. HDR

[twenty20 img1=“114315″ img2=“114314″ offset=“0.5″]

Pomaly prichádzame k slabinám mnohých smartfónov, a tým je fotografovanie v slabých svetelných podmienkach a v noci. Redmi 5 v tomto smere dokáže vyprodukovať decentné fotografie, treba mať však so zaostrovaním kvôli chýbajúcej stabilizácii viac trpezlivosti. Taktiež je potrebné očakávať viac šumu a neostré obrázky.

HHT vs. Klasický režim s beskom

[twenty20 img1=“114358″ img2=“114359″ offset=“0.5″]

Na výber je klasický režim za použitia blesku, ktorý odporúčam použiť na blízke predmety. Nočný režim, ktorý implementuje funkciu HHT, odporúčam použiť na vzdialené predmety pri zlom osvetlení. Nočný režim tak dokáže zmierniť šum, hoci trošku utrpí ostrosť fotografie.

Klasický režim s beskom vs. HHT

[twenty20 img1=“114363″ img2=“114361″ offset=“0.5″]

Selfie fotoaparát produkuje v celku solídne fotografie. Na výsledných fotografiách sa nachádza nejaký ten šum, no farby sú na pohľad príjemné. Pri slabom osvetlení veľmi pomôže predná prisvetľovacia dióda. Napriek tomu je výsledok fotenia často rozostrený a zašumený.

Pre ďalšie fotografie z recenzie klikni na nasledujúci link.

Video, ktoré trpí známym problémom

Xiaomi Redmi 5 ponúka nahrávanie videa v HD a FullHD pri 30 fps. Zatiaľ čo kvalita videa pri FullHD je vcelku dobrá, sklamanie nastalo inde. Objavil sa totiž známy problém Xiaomi telefónov týkajúci sa zvuku. Xiaomi využíva v Redmi 5 stereo AAC audio, čo spôsobuje skreslenie zvuku. Ten totiž znie akoby vychádzal z plechovky.

Taktiež trochu zamrzí neprítomnosť stabilizácie obrazu. Na druhej strane je možné zvoliť kontinuálne zaostrovanie, ktoré počas natáčania pri dennom svetle funguje celkom dobre. Pri nočnom videu už nastáva mierne zhoršenie kvality, ako aj samotného zaostrovania. Je však potrebné povedať, že recenzujem telefón v cenovej relácii okolo 120 €. To značí, že dosiahnuté výsledky boli viac menej očakávané a Redmi 5 je pri natáčaní videa vo svojej cenovej kategórii jeden z tých lepších smartfónov.

Osekaná aplikácia a funkcie fotoaparátu

Samotná aplikácia fotoaparátu je klasickou aplikáciu, akú poznáme z iných Xiaomi smartfónov. Je jednoduchá a prehľadná. Pri fotografovaní ponúka viaceré režimy ako Panoráma, Nočný režim, Úprava pleti, Tilt-shift a iné. V nastaveniach fotografovania je možné nastaviť klasické veľkosti fotografií, kvalitu fotografií a taktiež dávkové snímanie fotografií. Redmi 5 ponúka aj nastavenie kontrastu, sýtosti farieb a ostrosti. Tieto nastavenia je však možné nastaviť iba do miery predvolených režimov od „najnižších“ až po „najvyššie“.

Manuálny režim ponúka nastavenia rôznych úrovní ISO a taktiež vyváženia bielej. Posledné menované nastavenie ponúka len predvolené režimy. Čo sa týka nastavení videa, jediný dostupný je zrýchlený režim. Ako som už spomínal, Redmi 5 poskytuje možnosť natáčania videa v kvalite 1080p, 720p a 480p. Režim ostrenia ponúka kontinuálne ostrenie alebo manuálne. Z iných nastavení sú dostupné možnosti nastavenia Time Lapse snímania, redukcie pruhov či nastavenia funkcie tlačidiel hlasitosti, ktorým sa dá priradiť ovládanie zoomu, spúšte či hlasitosti.

Batéria, ktorá vydrží naozaj veľa

Batéria v Xiaomi Redmi 5 ponúka kapacitu 3300 mAh, čo je dnes akýmsi štandardom vzhľadom na veľkosť displeja, ktorým Redmi 5 oplýva. Vďaka skvelej optimalizácii od Xiaomi dokáže Redmi 5 vydržať pri obyčajnom zachádzaní, ako je volanie a písanie správ, aj 3 dni. Tento čas sa prirodzene zmenšuje s pribúdajúcimi aktivitami. Ak k bežnému používaniu pridáme používanie dát, prehliadanie sociálnych sietí či sledovanie videí, dostávame sa vo výdrži batérie pod 2 dni. Pri takomto teste batérie vydržal Redmi 5 celé 2 dni a takmer 4 hodiny pri zapnutom displeji po dobu fantastických 7 hodín a 42 minút.

Pri plnom zaťažení telefónu hraním hier, dátovaním, prehliadaním sociálnych sietí a prehrávaním videí sa smartfón dokáže pohodlne preniesť aj cez jeden deň, pričom mu zostane ešte nejaká tá šťava navyše. V populárnom benchmarku PcMark dokázal smartfón vydržať skvelých, až skoro neuveriteľných 14 hodín a 38 minút. Jediná vec, ktorá ma nepotešila, je absencia rýchleho nabíjania. Nabitie z 15% na 90% tak trvá až 99 minút.

Bezproblémové LTE a spoľahlivá konektivita

Redmi 5 na potešenie dátových maniakov ponúka v globálnej verzii plnú podporu slovenských a českých LTE sietí, a teda aj 800 MHz frekvencie. Na svoje si teda prídu používatelia všetkých slovenských operátorov. Počas testovania držal Redmi 5 svoj signál v sieti operátora 4ka dokonale a dokázal poskytnúť kvalitnú dátovú rýchlosť, porovnateľnú s oveľa drahšími modelmi.

O Xiaomi smartfónoch je všeobecne známe, že dokážu skvele držať Wi-Fi signál a dokážu udržať konektivitu aj tam, kde iné modely končia. Redmi 5 nie je žiadnou výnimkou. Taktiež disponuje konektivitou Bluetooth 4.2, ktorý spoľahlivo komunikuje s inými zariadeniami a počas používania som nepostrehol žiadne zaváhanie. Čo sa konektivity Redmi 5 týka, chýba mi len podpora NFC, na ktoré nedám dopustiť. Jeho neprítomnosť mi vadila, keďže som si zvykol na bezkontaktné platby telefónom. Ak NFC nepoužívaš, je to v tvojom prípade nepodstatný detail.

Presné GPS, ako sa na Xiaomi patrí

GPS je, ako sa na Xiaomi smartfóny patr, naozaj presné. Pomocou aplikácie My Tracks sledoval smartfón môj pohyb celkom presne. Fix zariadenia prebehne do 3 sekúnd a Redmi 5 pritom využije takmer väčšinu dostupných satelitov. Pri teste presnosti, ktorý zahŕňa záznam trasy na jednom mieste bez pohybu po dobu jednej hodiny „prešiel“ 13 metrov. Fantastický výsledok. Vďaka tomu Redmi 5 nebude mať problém s presným zaznamenávaním tvojich denných aktivít a poskytne bezproblémovú navigáciu autom.

Privítaj nový best-seller medzi lacnými smartfónmi

Xiaomi Redmi 5 je prvý Xiaomi smartfón strednej triedy, ktorý ponúka moderný a čoraz viac rozšírený „full-screen“ dizajn. Hoci má v tomto smere maličké rezervy, pri prvom pohľade sa dá povedať, že Xiaomi sa tento pokus podaril. Ak k tomu pridáme veľmi priaznivú cenovku, ktorá sa v čase písania recenzia pohybovala okolo 120 € za globálnu verziu, Redmi 5 má nábeh stať sa novým best-sellerom vo svojej triede.

Xiaomi Redmi 5 s plným LTE za najnižšiu cenu na trhu
Žiadne ďalšie poplatky pri doručení

Hoci sa nízka cena prejavila v niektorých aspektoch ako je fotoaparát či chýbajúce rýchle nabíjanie, Redmi 5 dokáže stále ponúknuť veľa. Perfektná výdrž batérie, obľúbená rýchla a stabilná nadstavba MIUI 9 spolu s adekvátnym výkonom kompenzujú nedostatky. Ak sa chceš pochváliť smartfónom, ktorý vyzerá dobre a nechceš, aby tvoja peňaženka utrpela, Xiaomi Redmi 5 je práve pre teba.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú