xiaomi-redmi-3-hodnotenieNajznámejší a najväčší čínsky výrobca smartfónov, Xiaomi, aj tento rok začal predstavením v poradí už tretej generácie svojho najlacnejšieho modelu z rady smartfónov Redmi. Tentokrát sa výrobca naozaj posnažil do tela nového Xiaomi Redmi 3 „narvať“ čo najlepšiu výbavu za čo najnižšiu cenu. Výsledkom je smartfón s osemjadrovým procesorom, kovovým telom či veľkou 4100 mAh batériou, ktorého oficiálna cena neprevyšuje hranicu 100 €. Xiaomi týmto modelom v technologickom svete opäť vyvolal veľký rozruch a nový Xiaomi Redmi 3 sa snaží napraviť chyby z minulých generácií.

Sleduj FónyzČíny.sk aj na FacebookuGoogle+ Instagrame!

Nám sa ako prvým na Slovensku najnovší Xiaomi Redmi 3 podarilo získať a pripravili sme si pre vás detailný test tohto ultra-lacného smartfónu s perfektnou papierovou výbavou. Aký je však Xiaomi Redmi 3 v skutočnosti? Kde Xiaomi šetrilo najviac?

Kľúčové špecifikácie Xiaomi Redmi 3:

  • Všeobecné:
    • GSM (2G): 900 / 1800 / 1900 MHz
    • WCDMA (3G): 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz
    • LTE (4G): pásma B1 (2100 MHz), B3 (1800 MHz), B7 (2600 MHz)
  • Rozmery a váha:139.3 x 69.6 x 8.5 mm, 144 g
  • Displej: 5″, kapacitná IPS obrazovka s rozlíšením 1280 x 720 pixelov, Multitouch, 249 ppi
  • Čipset: Qualcomm Snapdragon 616 (64-bit)
  • CPU: Osemjadrový, Cortex-A53 1,5 GHz
  • GPU: Adreno 405
  • RAM: 2 GB LPDDR3
  • OS: Android 5.1.1 (Lollipop), MIUI 7.1
  • Pamäť: 16 GB (pre používateľa dostupných 10,1 GB), slot pre microSD do 128 GB
  • Fotoaparát: 13 MPx snímač, LED blesk, detekcia tváre, HDR, fázové zaostrovanie PDAF, clona f/2.0
  • Predný fotoaparát: 5 MPx snímač, clona f/2.2, automatické rozpoznávanie tváre, 1080p nahrávanie videa pri 30fps
  • Video kamera: 1080p@30 fps, 720p@30 fps
  • Konektivita: Wi-Fi 802.11 a/b/g/n (2.4 GHz), Wi-Fi Direct, Hotspot, Bluetooth 4.1, microUSB 2.0, OTG, GPS s AGPS a GLONASS, štandardný 3.5mm audio jack, IR Blaster pre ovládanie domácich spotrebičov, Dual SIM (microSIM & nanoSIM, dual stand-by)
  • Batéria: 4100 mAh
  • Ostatné: minimalizácia aplikácií, multitasking, akcelerometer, farebná informačná dióda, kompas, gyroskop, proximity senzor, rýchle nabíjanie Qualcomm Quick Charge 2.0

↓ Detailné špecifikácie Xiaomi Redmi 3 nájdete v našom katalógu ↓

redmi-2

Xiaomi Redmi 3 najvýhodnejšie zakúpite v e-shope iBuygou.com!
Zľavový kupón FonyzcinyHM3

Balenie

Šetrenie pokračuje

DSC_0379
Ako sme už pri Xiaomi smartfónoch zvyknutý, balenie obsahuje len najzákladnejšiu výbavu. Inak to nie je ani v prípade Xiaomi Redmi 3, ktorý prichádza len s adaptérom na nabíjanie, USB káblom a spinkou na otvorenie šuplíka pre SIM karty. Veľkou zmenou však prešiel zovňajšok balenia, ktorý sa z nie veľmi zaujímavého kartónu zmenil na peknú bielu krabičku s vyobrazeným smartfónom.

DSC_0510

Xiaomi Redmi 3 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

 

Konštrukcia a dizajn
Dizajn lacného smartfónu naberá nový smer

[/blockquote]

Pri slovnom spojení Xiaomi Redmi sme si ešte pred rokom predstavili plastový smartfón s nie veľmi lákavým dizajnom. Toto už však pre radu smartfónov Xiaomi Redmi neplatí. Takpovediac revolúciu v dizajne a spracovaní smartfónov tejto rady produktov od Xiaomi priniesol cenovo dostupný phablet Xiaomi Redmi Note 3. V novej „tradícii“ sa snaží pokračovať aj „low-endový“ Xiaomi Redmi 3. Ten sa oproti predchodcovi zmenil od základov. Lacnú plastovú konštrukciu nahradil prémiový kov, ktorý tvorí takmer celú zadnú stranu a šasi Redmi „trojky“.

DSC_0515
Nový rozmer teda dostalo aj celkové spracovanie konštrukcie, ktoré je na úrovni oveľa drahších smartfónov. Pri používaní som sa nestretol so žiadnym pukaním či vŕzganím konštrukcie. Jediná chybička krásy sa nachádza (aspoň v prípade môjho kusu) na zadnej strane, kde horná plastová časť zle lícuje s ostatkom zadnej strany. Keď už sme pritom, musím spomenúť aj naozaj zaujímavú textúru zadnej strany, ktorú Xiaomi použilo. Tá dotvára ešte väčší dojem luxusu. Textúru tvorí 4166 „hviezd“, ktoré potešia najmä nežné pohlavie.

DSC_0428

Rozmermi je Xiaomi Redmi 3 na dnešné pomery kompaktné zariadenie. Keďže disponuje „len“ 5“ displejom, jeho rozmery sú 139.3 x 69.6 x 8.5 mm pri váhe 144 g. Vzhľadom na použitie veľkej 4100 mAh batérie sa výrobcovi podarilo zredukovať hrúbku a váhu smartfónu. Na prednej strane sa okrem displeja nachádza aj trojica kapacitných tlačidiel, ktoré nie sú podsvietené, no obsahujú reflexnú vrstvu, vďaka ktorej ich nájdete aspoň cez deň. V tme ich, bohužiaľ, nie je vidno, no na usporiadanie tlačidiel si zvyknete behom pár minút a s ich používaním tak nebudete mať problém ani v tme. Nad displejom sa potom nachádza reproduktor pre telefonovanie, predný fotoaparát, snímač okolitého jasu a proximity senzor.

DSC_0403

Bočné hrany zariadenia sú zaoblené a sú vyhotovené ako jeden kus spolu s krytom na zadnej strane. Rozloženie prvkov je typické pre Xiaomi smartfóny. Ľavá strana teda obsahuje slot pre dvojicu SIM kariet. Slot je kombinovaný a obsahuje slot pre micro a nano SIM, pričom v druhom z nich môžete mať aj microSD kartu, no potom prichádzate o DualSIM funkcionalitu. Na pravej strane nájdeme tlačidlo napájania a dvojtlačidlo hlasitosti, spodná strana obsahuje len microUSB konektor a mikrofón pre hovory. Klasický 3,5 mm audio jack, IR Blaster pre ovládanie hovorov a sekundárny mikrofón si našli miesto na hornej strane Redmi 3.

DSC_0402

Pri pohľade na zadnú stranu Xiaomi Redmi 3 vás ihneď zaujme „diamantová“ textúra, ktorá zariadeniu prémiový dizajn. V hornej časti nájdeme šošovku 13 MPx fotoaparátu spolu s LED bleskom. Nižšie sa potom nachádza logo výrobcu a väčšia mriežka hlavného reproduktora.

Foto porovnanie s Xiaomi Redmi Note 3:

DSC_0421

Displej

Väčší panel s rovnakým rozlíšením

Xiaomi Redmi 3 sa s veľkosťou uhlopriečky displeja v súčasnosti zaraďuje medzi tie kompaktnejšie smartfóny. Jeho displej má 5“, pričom oproti predchodcovi výrobca zväčšil uhlopriečku o 0,3“. Rozlíšenie sa nezmenilo a ide tak o displej s HD rozlíšením (1280 x 720 px), ktoré tvorí hustotu pixelov 294 ppi, čo je stále prijateľná hodnota a pri používaní nepociťujete nedostatok pixelov.

DSC_0356
Vylepšenia prebehli v samotnom paneli, ktorý stále využíva známu IPS technológiu. Ten má však teraz oveľa živšie a krajšie farby, ako tomu bolo v prípade Redmi 2. Panel si zachoval výborné pozorovacie uhly a hodnotu maximálneho jasu. Výborne je na tom displej aj s minimálnou hodnotou jasu a pri používaní zariadenia v tme tak šetrí vaše oči.

Xiaomi nezabudlo ani na Čítací režim, ktorý z displeja odstráni modrú farbu, o ktorej už určite viete, že narúša pokojný spánok pri používaní smartfónu pred spaním. Samozrejmosťou je aj možnosť nastavenia teploty a kontrastu farieb displeja priamo z nastavení.

Výkon a pamäť
Poriadny pokrok vo výkone

[/blockquote]

Ak si ešte spomínate na Xiaomi Redmi 2, určite viete, že tento už rok starý model prišiel s nie práve najvýkonnejším štvorjadrovým procesorom Snapdragon 410 a 1 GB RAM. Xiaomi síce neskôr pre používateľov prinieslo aj verziu s 2 GB RAM, no výkonom to bol stále low-end. Pri Xiaomi Redmi 3 sa pojem výkon zmenil úplne od základu. Výrobca do smartfónu s cenovkou low-endu tentokrát „napchal“ novší osemjadrový Qaulcomm Snapdragon 616 procesor, ktorý si svoje miesto nachádza aj v oveľa drahších smartfónov. Procesor má teda osem jadier typu Cortex-A53, ktoré bežia na frekvencii 1,5 GHz.

DSC_0516
Veľkým upgradom prešiel aj grafický čip, ktorým je v tomto prípade Adreno 405. Xiaomi sa tiež poučilo zo svojej chyby s 1 GB RAM a Redmi 3  vybavilo hneď 2 GB operačnou pamäťou. Nárast výkonu je teda rozpoznateľný takmer v každom ohľade. Smartfón teraz bez problémov zvláda aj náročné hry na nižších detailoch, ako napríklad Asphalt 8 či Real Racing 3 na plných detailoch. Stále sa však občas stretnete s menšími zaváhaniami systému, kedy cítite, že smartfón naozaj nestíha, čo bude chyba skôr na strane softvérovej optimalizácie. Xiaomi sa to však snaží vyladiť aktualizáciami. Počas testovania som dostal hneď dve. Vynechať som nemohol ani testy hrubého výkonu v benchmarkových aplikáciách. Výkon som formou grafu porovnal s predchodcom a ostatnými smartfónmi.

 

TIP: Pre zobrazenie hodnôt prejdite myšou ponad graf

Vnútorná pamäť v Xiaomi Redmi 3 má kapacitu 16 GB, z ktorých je pre používateľa dostupných len niečo málo cez 10 GB. Práve vnútorná pamäť môže byť pre väčšinu potenciálnych záujemcov odradzujúca, no Xiaomi to z časti zachránilo hybridným slotom pre microSD karty do 128 GB. Hybridný slot znamená, že slot pre microSD je zdieľaný spolu s nanoSIM slotom. V telefóne tak teda budete môcť použiť buď dve SIM karty, alebo jednu SIM a jednu microSD kartu.

xiaomi redmi 3

Operačný systém

Nedostatok optimalizácie

Ako každý Xiaomi smartfón, aj najnovší Xiaomi Redmi 3 prichádza so slávnou MIUI nadstavbou. Tá je konkrétne v najnovšej 7.1 verzii a beží na Androide 5.1.1 Lollipop. Výrobca zatiaľ neprisľúbil aktualizáciu na najnovší Android 6.0 Marshmallow, no zároveň ju ani nevylúčil. Čo sa týka samotného systému, častokrát som sa stretol so zásekmi, najmä keď bolo spustených viacero aplikácií. Systém sekal napríklad pri minimalizovaní nejakej aplikácie, sekanie som postrehol aj pri prehliadaní web stránok cez Chrome. Systém by potreboval v tomto prípade ešte viac optimalizácie, keďže výkonu je dostatok aj pre náročnejšie hry. V prípade Xiaomi sa o vylepšenia báť nemusíte. Xiaomi sa o svoje zariadenia stará pravidelnejšími aktualizáciami systému, ktoré prinášajú rôzne vylepšenia alebo opravy chýb.

DSC_0352
Xiaomi Redmi 3, rovnako ako aj Redmi Note 3, prichádza so zamknutým bootloaderom. To znamená, že bez jeho odomknutia do telefónu nie je možné nahrať slovenskú ROM od miuios.cz. Odomknutie bootloadera nie je nijak obzvlášť náročné na postup, ale skôr na čas. Pre tento úkon budete potrebovať jednu aktívnu SIM kartu, aktívny Xiaomi účet a tiež až 21 dní, kým vám príde SMS potvrdenie od Xiaomi. Tento čas však nie je daný, potvrdzujúca SMS vám môže prísť aj do 10 minút, v tom horšom prípade dokonca vôbec. Veľkou nevýhodou tiež je, že na jednu SIM kartu a jeden Xiaomi účet je možné odomknúť bootloader len jedného smartfónu. Ja som na Redmi 3 bootloader neodomykal a tak som ho testoval s originálnou čínskou ROM s anglickým jazykom, kde som, samozrejme, musel doinštalovať Google aplikácie. Postup je veľmi jednoduchý a Google aplikácie je možné dodatočne inštalovať cez aplikáciu Google Installer.

Samotné užívateľské prostredie vám bude už dobre známe. Po rozsvietení displeja vidíme klasickú odomykaciu obrazovku MIUI nadstavby, ktorá ponúka rýchly prístup k fotoaparátu. Po odomknutí sa dostávame na domovskú obrazovku bez menu aplikácií. Opäť je k dispozícii možnosť pridávania widgetov a vytvárania zložiek s aplikáciami. Nezmenilo sa ani notifikačné centrum, ktoré je rozdelené na dve časti – samotné notifikácie a rýchle nastavenia. V časti s notifikáciami z aplikácií je po novom možné skryť notifikácie z konkrétnej aplikácie, ak vás napríklad otravujú.

DSC_0536
V Xiaomi Redmi 3 by sme nejaké špeciálne softvérové funkcie hľadali márne. Xiaomi však do systému pridalo napríklad ovládanie jednou rukou, ktoré je možné nastaviť na dve rôzne reálne veľkosti displeja – 4“ a 3,5“. V nastaveniach tiež nájdeme možnosť prebudenia smartfónu pomocou tlačidiel pre ovládanie hlasitosti.

Keďže smartfón je určený aj pre menej náročných používateľov, výrobca do systému integroval tzv. „Lite mode“, ktorého zapnutím sa zjednoduší celá domovská obrazovka. Pre jeho zapnutie bude potrebný reštart smartfónu.

Xiaomi tentokrát do Redmi 3 integrovalo aj známy infračervený port (IR Blaster), ktorý je určený na ovládanie domácich spotrebičov. K infračervenému portu dodáva Xiaomi aj vlastnú aplikáciu Mi Remote, ktorá ponúka veľkú databázu svetových výrobcov zariadení. Pridanie zariadenia je pritom veľmi jednoduché – len zamierite na zariadenie a vyskúšate, či bude na ovládanie reagovať. Smartfón si následne automaticky stiahne kódy a vy tak môžete napríklad váš televízor ovládať z ešte väčšieho pohodlia. Aplikácia ponúka aj rozpis programov, ktorý však funguje len pre čínske televízie. Jediná vec, čo mi v aplikácii chýba, je nemožnosť nastaviť si vlastný univerzálny ovládač pre zariadenia, ktoré v ponuke nenájdeme.

MIUI 7.1 obsahuje aj niekoľko užitočných predinštalovaných aplikácií, nejde však o bloatware. Je síce pravdou, že čínska ROM obsahuje po prvom zapnutí pár čínskych aplikácií, no tie je možné behom pár sekúnd veľmi jednoducho odinštalovať. Okrem bežných aplikácií, ako je záznamník zvuku, FM rádio, kalkulačka či kompas, MIUI 7.1 ponúka aj vylepšeného správcu súborov s možnosťou vytvorenia FTP servera a tiež zdieľania súborov po sieti.

Jednou z najzaujímavejších aplikácií v MIUI 7 je rozhodne Zabezpečenie. Táto aplikácia umožňuje úplnú kontrolu nad vašim zariadením. Ponúka čistič cache pamäte a nepotrebných súborov, zobrazenie spotreby dát mobilného internetu, blacklist, ktorý umožňuje zablokovanie nevyžiadaných telefónnych čísiel, zobrazuje tiež spotrebu batérie, ponúka vstavaný antivírus a takisto správu práv aplikácií. Jednotlivým aplikáciám teda môžete zakázať napríklad prístup k vašej polohe, fotoaparátu alebo mikrofónu.

Zabudnúť nemôžem ani na populárne MIUI témy, ktoré Xiaomi samozrejme nevynechalo ani tu. K dispozícii je niekoľko preddefinovaných motívov a potom niekoľko tisíc ďalších v online markete. K dispozícii je aj možnosť úpravy jednotlivých častí systému, ako napríklad ikon, tapiet, domácej či odomykacej obrazovky.

Výdrž batérie

Bežec na dlhé trate

Jeden z najzaujímavejších aspektov Xiaomi Redmi 3 je nepochybne jeho veľká, 4100 mAh batéria. Tá v spojení s HD displejom a úsporným procesorom dokáže naozaj divy. Výdrž Xiaomi Redmi 3 sa radí medzi tie najlepšie medzi smartfónmi. Pri testovaní batérie som smartfón používal na bežné úkony ako telefonovanie, vybavovanie pracovných mailov, prehliadanie internetu, chatovanie s priateľmi, sledovanie videí na YouTube či príležitostné fotografovanie. Smartfón bol pri testovaní neustále pripojený k WiFi a jas som si manuálne reguloval. Výsledná výdrž 3 dni pri displeji zapnutom niečo cez 8 hodín. Test som opakoval, pričom v druhom prípade som občas využíval aj mobilný 4G LTE internet. Výdrž sa veľmi zhoduje s prvým výsledkom. Úžasné!

Ako to už pri Xiaomi smartfónoch býva zvykom, aj Redmi 3 ponúka 3 režimy šetrenia, ktoré pravdepodobne ani nebudete potrebovať. Xiaomi Redmi 3 som otestoval aj v benchmark aplikáciách určených pre meranie výkonu batérie, kde smartfón takisto exceluje. Zmeral som aj rýchlosť nabíjania. Meral som nabíjanie z 15% na 90%, ktoré štandardnému 5V / 2A adaptéru trvá 114 minút, pričom do 100% sa batéria dobije o 3 hodiny aj 10 minút. Rýchle nabíjanie teda nečakajte.

TIP: Pre zobrazenie hodnôt prejdite myšou ponad graf

Fotoaparát

Na low-end veľmi slušné

Na zadnej strane Redmi 3 sa nachádza 13 MPx fotoaparát pravdepodobne s rovnakým snímačom, ako má aj Xiaomi Redmi Note 3. Snímač Redmi „trojky“ prichádza s parametrami ako rýchle fázové zaostrovanie PDAF, clonou f/2.0, HDR režimom či FullHD videom. Podľa údajov od výrobcu by mal fotoaparát zaostriť len za 0,1 sekundy, no v realite zaostrovanie trvá o niečo dlhšie. Predný selfie fotoaparát disponuje 5 MPx snímač s clonou f/2.2 a FullHD videom. Kvalita fotiek je priemerná.

DSC_0523
Ak zoberieme do úvahy, že Xiaomi Redmi 3 je low-end smartfón, fotografický výkon jeho snímača je veľmi dobrý. Podanie farieb je priemerné, čo ale vylepší HDR režim, ktorý odvádza naozaj perfektnú prácu a HDR fotografie nie sú zbytočne prepálené a presaturované. Vzhľadom na 13 MPx snímač by som prijal fotografie s vyššími detailmi, no od zariadenia za pôvodných 100 € zasa nemožno očakávať všetko. Celkovo by som fotografie zo Xiaomi Redmi 3 zaradil medzi nadpriemer, samozrejme, v tejto cenovej kategórii.

Rozsiahlu galériu fotografií zo Xiaomi Redmi 3 nájdete v plnej kvalite na tomto odkaze

Fotoaparát Xiaomi Redmi 3 dokáže nahrávať video v maximálnom rozlíšení 1920 x 1080 pixelov pri 30 snímkach za sekundu. Dostupné je aj klasické HD 720p video. Celková kvalita videa je priemerná.

Aplikácia fotoaparátu je rovnaká, ako v prípade väčšiny Xiaomi smartfónov. K dispozícii je viacero režimov vrátane manuálneho, ktorý ponúka len nastavenia ISO a vyváženia bielej. Dostupné sú aj scény ako portrét, krajina či šport. Nechýba panoráma, časovač ani režim krásy. Video kamera ponúka len režim timelapse videa.

Multimédiá

Plynulé video a skvelý zvuk

Displej Xiaomi Redmi 3 má síce menej jemné rozlíšenie s hustotou pixelov 249 ppi, no o dobrý zážitok zo sledovania filmov určite neprídete. Prehrávač videa prehrá takmer každý videoformát vrátane MP4, MKV, XVID a iných. Podporované sú aj kodeky MPEG-4, H.264, H.263, DivX, MPEG2, VC1, Soreson a VP8. Redmi 3 zvláda plynulo prehrávať aj FullHD videá.

DSC_0541
K dobrej multimediálnej výbave patrí aj dobrý zvuk. Redmi 3 nesklame ani po zvukovej stránke. Zvukový výstup do slúchadiel je výborný, nechýbajú bassy ani výšky. Reprodukovaný zvuk je čistý aj v prípade hlavného reproduktora, no tu mi chýba viac bassovej zložky.

Xiaomi do Redmi 3 integrovalo aj vlastný softvér pre vylepšenie zvuku. Konkrétne ide o „Mi Sound Enhancer“, ktorý ponúka prispôsobenie zvuku pre rôzny typy Xiaomi slúchadiel, ako napríklad Xiaomi Piston 2 či Xiaomi Mi Headphones, na ktorých som zvuk testoval. K dispozícii je aj klasický ekvalizér a samozrejme známy prehrávač hudby.

Vstavaná galéria ponúka všetky potrebné funkcie. Základ tvorí rozdelenie fotografií na fotografie vytvorené telefónom, na všetky zložky s fotografiami v zariadení a na fotografie, ktoré máte uložené na Xiaomi cloude. Galéria ponúka aj základné možnosti úpravy fotografie ako orezanie, aplikovanie efektov či filtrov.

Konektivita

Ohraná pesnička…

Xiaomi Redmi 3 prichádza po stránke konektivity s menšími obmedzeniami, ktoré však bežný používateľ nijak nepocíti. K dispozícii je Wi-Fi 802.11 a/b/g/n anténa s len 2.4 GHz pásmom, Wi-Fi Direct, Hotspot, Bluetooth 4.1 Low Energy, microUSB 2.0 konektor s OTG funkciou a spomínaný IR Blaster pre ovládanie domácich spotrebičov.

DSC_0532
Redmi „trojka“ je Dual SIM smartfón, pričom využíva microSIM a nanoSIM kartu. Slot pre nanoSIM kartu je hybridný, teda je doň možné vložiť microSD kartu do 128 GB. Tým sa však stráca Dual SIM funkcionalita. Dual SIM je typu dual stand-by, čo znamená, že pri telefonovaní je aktívna len jedna SIM karta a teda tá, pomocou ktorej práve telefonujete. Čo sa týka podpory 4G LTE sietí, tu opäť narážame na starý známy problém so Xiaomi smartfóny.

Screenshot_2016-01-31-10-11-39_org.zwanoo.android.speedtest

4G LTE od Swanu v Trenčíne

Aj Redmi 3 podporuje len tri európske LTE frekvencie – 1800, 2100 a 2600 MHz. LTE napriek tomu bude u nás fungovať aspoň z časti  Napríklad v prípade operátora Swan, ktorý beží na 1800 MHz frekvencii je používanie 4G internetu bezproblémové. Menšou nevýhodou Redmi 3 je tiež nemožnosť využívania dátových služieb, teda mobilného internetu na oboch SIM kartách súčasne. Ak máte aktívne obe SIM karty, na jednej vám bude fungovať aj 4G pripojenie, na druhej zasa len 2G. Pri telefonovaní som sa so žiadnymi problémami nestretol, zvuk z reproduktora je čistý a dostatočné hlasný. Nesťažovala sa mi ani druhá strana.

Neoddeliteľnou súčasťou našich recenzií je aj test GPS, ktorý som samozrejme previedol aj na Xiaomi Redmi 3. Ten konkrétne prichádza okrem GPS aj s A-GPS a GLONASS. Môj test začal zaznamenávaním trasy cez aplikáciu Endomondo pri rekreačnom bicyklovaní. Smartfón zaznamenal trasu presne aj mimo ciest vyznačených na mape. Test pokračoval v aplikácii GPS Test, kde som odskúšal rýchlosť fixu GPS. Fix som mal problém chytiť, telefón stále nechcel fixnúť polohu a ako môžete vidieť na druhom screenshote, v dosahu mal len 4 satelity. Na Snapdragon dosť nezvyčajné správanie GPS. Posledný test som previedol v aplikácii Moje Trasy od Google. Telefón nehybne na otvorenom priestranstve zaznamenával trasu po dobu 17 minút. Ako môžete vidieť, poloha mierne poskakovala a v štatistikách dokonca vidíme, že telefón prešiel 118 stôp, čo je približne 35 metrov, pritom bol nehybne na jednom mieste. Opäť, pri Snapdragon procesoroch nie sme na takéto zlé správanie GPS zvyknutí.

Záver

Xiaomi Redmi 3: Keď aj lacný smartfón môže byť nadupaný

Xiaomi Redmi 3 je dôkazom toho, že aj smartfón s cenou okolo 150 € môže disponovať nadupanou výbavou. V prípade Redmi 3 poteší na pohľad príjemná a kvalitná kovové konštrukcia, pekný HD displej či kvalitný Snapdragon 616 procesor s výborným výkonom v danej triede.

DSC_0368
Najväčším ťahákom bude výdrž veľkej 4100 mAh batérie, ktorá sa môže v prípade nenáročného používania vyšplhať aj na 4 až 5 dní. Výkonom poteší aj 13 MPx fotoaparát, ktorý za dobrých svetelných podmienok vytvára nádherné HDR fotografie.

DSC_0386
Na druhej strane, sklamaním je pre mňa samotný operačný systém, ktorý určite potrebuje viac optimalizácie. Systém si tiež dosť ukrája z vnútornej pamäte, z ktorej je dostupných len 10 GB. Pre niektorých používateľov môže byť mínusom aj hybridný SIM / microSD slot a v neposlednom rade aj opätovná absencia 800 MHz LTE pásma.

Xiaomi Redmi 3 najvýhodnejšie zakúpite v e-shope iBuygou.com!
Zľavový kupón FonyzcinyHM3

xiaomi redmi 3
Xiaomi Redmi 3 má však našťastie viac plusov ako mínusov a vrelo ho môžem odporučiť aj náročnejším používateľom. Smartfón si môžete spolu s dvojročnou zárukou zakúpiť v e-shope iBuygou.com za skvelých 151 €. Nezabudnite ani na zľavový kupón FonyzcinyHM3, ktorý aplikuje zľavu 11 €.

+Plusy -Mínusy
+Výborná kovová konštrukcia -Systém ešte potrebuje doladiť
+Dobrý výkon v danej kategórii -Absencia 800 MHz LTE pásma
+Slušný 13 MPx fotoaparát -Pre niekoho hybridný SIM slot
+Excelentná výdrž batérie
+Zaujímavý dizajn
+Nízka cena

Čítajte viac z kategórie: Novinky

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP