GSM (2G): 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
HSDPA (3G): 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz
4G LTE: 1800 / 2100 / 2600 MHz
145.6 x 70.3 x 8.25 mm, 145 g
5,15", kapacitná IPS obrazovka s rozlíšením 1920 x 1080, 428 ppi (maximálna svietivosť 600 nitov)
Qualcomm Snapdragon 821
Dve jadrá Kryo 2.35 GHz & dve jadrá Kryo 1,6 GHz, 64-bit
GPU: Adreno 530 (624 MHz)
3 GB / 4 GB
Android 6.0.1 Marshmallow, nadstavba MIUI 8
64 GB UFS 2.0 (pre užívateľa dostupných 57,78 GB)
Dostupná aj verzia so 128 GB pamäťou
Zadný: 12 MPx snímač Sony IMX378, veľkosť pixelov 1,55 μm, clona f/2.0, PDAF zaostrovanie, 80-stupňový uhol záberu, Qualcomm IPS obrazový procesor, HDR, Panoráma
Predný: 4 MPx, clona f/2.0, 80-stupňový uhol záberu, 1080p video
Video kamera: 4K@30fps, 1080p@120fps, 720p@120fps
Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, DLNA, hotspot, v4.2, A2DP, HID, GPS s AGPS a GLONASS, Type-C 1.0, USB Host, OTG, VoLTE, NFC
3200 mAh
Akcelerometer, barometer, proximity senzor, svetelný senzor, kompas, gyroskop, Mono reproduktor, 3.5 mm audio jack, Mi Sound Enhancer
+ Pevná konštrukcia
+ Nádherný displej
+ Kompaktné rozmery
+ Odladený systém
+ Výdrž na jedno nabitie
+ Skvelý fotoaparát
- Nespolupracujúci skener odtlačkov
- Absencia 800 MHz LTE frekvencie
- Absencia FM rádia
- Čierny rámik okolo displeja
Xiaomi Mi5S prišiel na trh s nie veľmi výraznou porciou vylepšení. Po detailnejšom skúmaní sa však potvrdili schopnosti tohto čínskeho výrobcu, ktorý to s top-end zariadeniami jednoducho vie.
Po skutočne veľkom množstve informácií sa všetci fanúšikovia spoločnosti Xiaomi dočkali nástupcu vydareného modelu Xiaomi Mi5. Tento smartfón zasadol na pomyselný trón výrobcu vo februári tohto roka a čínsky gigant sa po ôsmych mesiacoch jeho vládnutia rozhodol predstaviť vylepšenú verziu, ktorá je v názve obohatená o písmeno S. Predstavenie modelov Xiaomi Mi5S spolu s väčším Xiaomi Mi5S Plus však zanechalo vo veľkej časti technologických nadšencov mierne sklamanie. Toto sklamanie bolo pripisované hlavne naozaj vysokým očakávaniam, ktoré sa výrobcovi nepodarilo naplniť úplne podľa predstáv.
Napriek tomu však táto dvojica na malú chvíľku ovládla všetky ostatné smartfóny výrobcu. Hoci Xiaomi má momentálne v ponuke dve ešte výkonnejšie a vyšperkovanejšie zariadenia, naďalej patrí Mi5S-ku označenie vlajková loď. Toto slovné spojenie má za dôsledok vysoké nároky zákazníkov, ktorí vyžadujú prvotriedny kus elektroniky po každej jednej stránke. Mnohí z vás môžu žiť v presvedčení, že relatívne nízka cena tohto smartfónu sa jednoducho musí v nejakom bode prejaviť. To, či tomu tak aj skutočne je sa dozviete na riadkoch nižšie, kde sú podrobne rozpísané všetky radosti a starosti, ktoré vo vás Xiaomi Mi5S môže zanechať.
Balenie
Nový obal, no rovnaké vnútro
Kúpiť Xiaomi Mi5S v e-shope iBuygou.com
Predajné balenie od tohto výrobcu je už dlhé roky rovnaké. Presne kvôli tomuto faktu ma dokázala úprimne potešiť menšia zmena, ktorá však, bohužiaľ, obsah balenia nepostihla. Zmena totižto nastala v samotnom obale tvrdej kartónovej krabičky. Ten je naďalej ladený v bielej farbe, avšak zmizlo vyobrazenie samotného smartfónu na vrchnej strane balenia. Táto grafika bola zamenená minimalistickým logom výrobcu umiestneným v strede. Zo spodnej strany krabičky sa naskytá pohľad na podrobné špecifikácie zariadenia a ďalšie zaujímavé prvky sú umiestnené už len v jej vnútri. Po otvorení vás teda prekvapí pohľad na samotný smartfón obalený v ochranných fóliách. Pod ním sa nachádzajú stručné návody písané v čínskom jazyku. Na samotnom spodku sú ukryté zdanlivo tri krabičky, z ktorých sú však dve prázdne a slúžia len na znemožnenie pohybu krabičky strednej. Tá je zas rozdelená na dve komory, ktoré oddeľujú nabíjací adaptér a USB Type-C kábel. Po obvode tejto menšej krabičky je umiestnená aj spinka slúžiaca na otvorenie DualSIM slotu.
Konštrukcia a dizajn
Sklo vystriedal kov
Po konštrukčnej stránke vynikajú takmer všetky zariadenia s logom Mi perfektným továrenským spracovaním a hodnotnými materiálmi. O to viac dôrazu kládli technológovia na spracovanie konštrukcie súčasnej vlajkovej lode a zároveň nástupcu vynikajúcej Mi5-ky. Xiaomi Mi5S sa teda spolieha na kvalitné hliníkové unibody telo s takzvaným 3D zaoblením zadných hrán, ktoré pridáva na pohodlí pri práci so zariadením. Po prvom uchopení smartfónu vás môže prekvapiť vyššia hmotnosť oproti predchodcovi. Váha súčasného modelu sa zastavila na 145 gramoch. Predná strana je jednoznačne najväčším lákadlom novinky, nakoľko je jednoducho nádherná. Integruje 5,15-palcový displej, s ktorým z vrchnej a spodnej strany susedí selfie kamera, hovorový reproduktor, proximity senzor, LED-ka upozornení a trojica kapacitných tlačidiel. Stredné tlačidlo zároveň slúži ako skener odtlačkov a poteší efektným spracovaním, zatiaľ čo dvojica vedľajších tlačidiel je podsvietená jednoduchými bodkami. Celá predná strana je navyše krytá odolným sklom s 2.5D zaoblením hrán.
Pravý profil prístroja nesie vypínacie tlačidlo spolu s tlačidlom na reguláciu hlasitosti. Ich odpor je spracovaný excelentne, no vzhľadom na zaoblené hrany vystupujú zo smartfónu pod určitým uhlom. Tento uhol so sebou nesie jeden neduh, ktorým je mierne rezanie tlačidiel jednej z hrán. Ľavá strana zariadenia je skoro prázdna, až na DualSIM slot, ktorý je na nej umiestnený. Pri hrane vrchnej platí niečo podobné a nachádza sa na nej len 3.5 mm audio jack konektor. Spodná hrana toho nesie azda najviac a ponúka tak domovskú stanicu pre USB Type-C konektor, dvojicu skrutiek a primárny mikrofón s hlasitým reproduktorom. Dizajn zadnej strany je rovnako vábivý a spolu so zaoblením bočných hrán vytvára dokonalú harmóniu. Inak ponúka zadná strana pohľad na logo výrobcu, hlavný fotoaparát s duálnym LED bleskom a taktiež na vcelku výrazné predely antén.
Displej
Bez výhrad
Xiaomi Mi5S sa pýši už spomínaným 5,15-palcovým displejom, ktorý je technológie IPS. Táto technológia je známa podaním verných farieb a rovnako aj skvelými vlastnosťami v tme či na priamom slnečnom svetle. Tieto spomenuté atribúty má novinka podchytené dokonale a spolu s výbornými pozorovacími uhlami a ukážkovou ostrosťou vďaka FullHD rozlíšeniu vytvárajú zobrazovací panel tých najvyšších kvalít. Menším mínusom je potom iba čierny rámik umiestnený po obvode displeja, ktorý zbytočne pridáva na hrúbke bočných hrán. Nastavenia systému ďalej ponúkajú možnosť prispôsobenia teploty farieb alebo kontrastu. Takisto je k dispozícii Čítací režim, ktorý chráni zrak odstránením nežiadúcej modrej farby. Jedna z verzií zariadenia disponuje aj technológiou 3D Touch, no tá v nami testovanej verzii chýbala.
Výkon a pamäť
Okresaný high-end
Azda najväčším lákadlom tejto novinky je jeho nekompromisná porcia výkonu. Ten je vytváraný najvýkonnejším mobilným procesorom. Konkrétne ide o procesor Qualcomm Snapdragon 821, ktorý je rozdelený na 4 jadrá s taktom 2.0 GHz. Napriek tomu, že sa čínska spoločnosť nepochopiteľne rozhodla o ich podtaktovanie, môžem s čistým svedomím prehlásiť, že nižší takt nijako neovplyvnil prácu so smartfónom či samotný výkon smartfónu. Rozdiel v benchmarkových aplikáciách je zanedbateľný a na hranie najnáročnejších hier či vykonávanie zložitých operácií nemá žiaden vplyv. Pri prvej zmienenej aktivite dopomáha procesoru grafický akcelerátor Adreno 530, ktorému nerobí problémy absolútne žiadna hra. V prípade náročnejšieho multitaskingu som ocenil 3 GB pamäte RAM. Tie ukážkovo zvládajú prepínanie medzi aplikáciami a počas testovania som nebol svedkom toho, že by bol systém nútený ukončiť chod jednej z nich. Čo sa týka pamäte, k dispozícii som mal 64 GB verziu, z ktorých môže používateľ reálne využiť 57,72 GB. Pamäťové microSD karty, nanešťastie, Xiaomi Mi5S nepodporuje, no zato je možné využiť OTG funkcionalitu, ktorá si rozumie s klasickými USB zariadeniami.
Operačný systém
Opäť bez chyby
Máloktorá používateľská nadstavba má vo svete také dobré meno, ako nadstavba od spoločnosti Xiaomi. Systém je postavený na Androide 6.0 Marshmallow, avšak po tomto systéme niet v 5S-ku ani chýru ani slychu. Všetko totižto prekrýva dizajnový jazyk nadstavby MIUI 8.1, ktorá má dokonale prispôsobený každý jeden kút systému. Rozdiely tak badať už na uzamykacej obrazovke alebo ihneď po jej odomknutí, kde vás prekvapí prostredie bez klasického menu aplikácií. Všetky aplikácie sú totižto rozmiestnené na domovských obrazovkách, ktoré podporujú aj pridávanie widgetov či vytváranie rôznych priečinkov. Používateľské rozhranie sa pýši pestrými farbami, ktoré sú prítomné aj v notifikačnom centre. To zoskupuje informácie o počasí a dátume, ale nájdeme v ňom aj rýchle prepínače či posuvník jasu. Aby toho nebolo málo, farba tohto panela sa mení v závislosti od počasia alebo práve počúvanej hudby.
Systémové nastavenia skrývajú množstvo zaujímavých funkcií, ktoré rovnako v čistom Androide nenájdeme. Za zmienku stojí napríklad možnosť nastavenia dennej tapety, široká možnosť prispôsobenia vďaka mnohým témam, ktoré dokážu obaliť systém do iného vzhľadu, ale aj režim Druhý profil, ktorý slúži na vytvorenie separovaného profilu s úplne odlišným nastavením a aplikáciami. Ďalej poteší možnosť klonovania aplikácií, kde je možné vytvoriť kópiu vami zvolených aplikačných balíkov. To vám následne umožní využívanie viacerých profilov na sociálnych sieťach a podobne.
To však nie je ani zďaleka všetko a k dispozícii je Detský režim, ktorý dovolí deťom používať iba vami zvolené aplikácie. Ďalej tu máme Dotykový asistent, ktorý dokáže urýchliť a zjednodušiť akcie v systéme, ale aj možnosť prispôsobenia LED-ky upozornení. Prispôsobiť možno aj akcie kapacitných tlačidiel, ktoré navyše môžete vďaka jednoduchému podsvieteniu v tvare bodiek ľubovoľne obmieňať. Netreba zabúdať ani na dobre známu funkciu Ovládanie jednou rukou a takisto nemožno opomenúť možnosť vytvorenia dlhého screenshotu. Okrem množstva užitočných funkcií poteší aj ukážková optimalizácia systému s pravidelnými týždennými aktualizáciami. Tie disponujú kompletným prekladom vďaka našim partnerom z komunity Miuios.cz.
Predinštalované aplikácie
Nadstavba MIUI 8.1 je skvelým spoločníkom i z hľadiska ponuky predinštalovaných aplikácií. Tých sa v systéme nachádza viac ako dosť a prekvapujú svojim prvotriednym spracovaním či uhladeným dizajnom. Okrem klasickej ponuky Telefónu a Správ v zariadení nájdeme Kalendár, Poznámky či Počasie s veľkým množstvom užitočných informácií. Ďalej poteší taktiež užitočný správca súborov, ktorý nemá problém ani s .rar a .zip súbormi. Využiteľná je aj aplikácia Email, takisto aj Záznamník, Kompas či správca sťahovania. Okrem toho poteší prepracovaná Kalkulačka, ktorá zvláda prepočítanie mien, plochy, objemu a mnoho ďalšieho. Z môjho pohľadu najpodarenejšia aplikácia nesie názov Optimalizácia. Tá slúži na odstránenie nepotrebných súborov, ochranu systému, ale aj úsporu batérie.
Skener odtlačkov prstov
Pomaly každý smartfón pochádzajúci z najľudnatejšej krajiny sveta ponúka či už na prednej, zadnej alebo bočnej strane skener odtlačkov prstov. Xiaomi Mi5S nepatrí medzi výnimky a tak sa pod jeho displejom nachádza tlačidlo, ktoré zároveň spĺňa funkciu skenera. Tento skener je však špeciálny svojím spracovaním, nakoľko je umiestnený priamo na skle a k funkčnosti nepotrebuje žiadny prídavný materiál. Jeho výrobu zabezpečuje spoločnosť Qualcomm a skenovanie prebieha vďaka ultrazvukovej technológii snímania. Tá zvláda odomykanie smartfónu vcelku dobre, avšak osobne odporúčam nastaviť dvojicu odtlačkov na jeden prst pre zvýšenie úspešnosti odomknutia a rovnako aj pre zvýšenie rýchlosti. Rýchlosť je však značne diskutabilná, keďže jedno odomknutie prebehne rýchlosťou blesku, no to ďalšie môže aj nemusí trvať o niečo dlhšie. Treba mať na pamäti, že sa stále jedná o pomerne novú technológiu, ktorá by mala byť postupom času odladená systémovými aktualizáciami. Maximálny počet odtlačkov, s ktorými dokáže systém pracovať, je 5.
Výdrž batérie
Priemerná batéria s nadpriemernou výdržou
Takmer všetky smartfóny, ktoré sa môžu pochváliť logom Mi, disponujú nadpriemernou výdržou na jedno nabitie. Preto som po predstavení Xiaomi Mi5S zostal mierne sklamaný, nakoľko tento smartfón ponúka na dnešnú dobu „len“ priemernú 3200 mAh batériu. Treba si však uvedomiť, že novinka ponúka vcelku kompaktný displej, úsporný procesor a už zmienenú ukážkovú optimalizáciu systému. Tieto faktory dokopy zabezpečujú smartfónu skvelú výdrž na jedno nabitie. Akumulátor poskytuje zariadeniu dostatok šťavy na to, aby bez väčších problémov zvládol aj dva dni bez pripojenia nabíjačky. V prípade, že sa percentá batérie pomaly, ale isto približujú k nule, iste oceníte rýchlonabíjaciu technológiu Qualcomm Quick Charge 3.0, ktorá dokáže nabiť zariadenie z 15 % kapacity na 90 % už za 58 minút. Ak však nabíjačka po ruke nie je, vhod padne režim s názvom Šetrenie batérie, ktorý dokáže pridať zopár minút výdrže navyše.
Moje testy len a len potvrdzujú vyššie napísané slová chvály. Počas 25 hodín čistej výdrže som so smartfónom takmer neustále pracoval, čo dokazujú nižšie priložené screenshoty. Displej som mal rozsvietený viac ako 6 hodín a 35 minút, počas ktorých som Xiaomi Mi5S zamestnával rôznymi činnosťami. Zrejme najviac času si vyžiadalo prehliadanie internetu a sociálnych sietí so striedavým využívaním Wi-Fi a mobilného pripojenia. Ďalej som sa venoval hraniu stredne náročných hier, ale i fotografovaniu. Okrem toho som si prezrel dve videá na YouTube a uskutočnil 3 krátke hovory. Výsledok je teda vskutku impozantný, čo ostatne dokazujú aj štandardizované benchmarky výdrže.
Fotoaparát
Kvalita aj bez duálneho snímača
Jednou z kritizovaných vlastností smartfónu Xiaomi Mi5S bolo použitie „obyčajného“ 12 MPx fotoaparátu s fázovým zaostrovaním a clonou f/2.0, ktorý neponúka dvojicu snímačov na zadnej strane. Osobne som však bytostne presvedčený o tom, že čínska spoločnosť dokázala s jediným snímačom veľké veci a Xiaomi tak rozhodne vie, čo robí. Svedkom sú mi testovacie fotografie, ktoré vynikajú azda po všetkých stránkach. Nechýba im skvelá saturácia farieb, ktoré vyzerajú veľmi vierohodne. Ak však chcete záberom pridať nejaký ten šmrnc navyše, odporúčam využiť HDR režim, ktorý jemne nasvetlí vyprodukované snímky. Ďalej mi nedá nespomenúť perfektnú ostrosť, ako aj dynamický rozsah či reprodukciu detailov.
Originál vs HDR
[twenty20 img1=“46749″ img2=“46750″ offset=“0.5″]
[twenty20 img1=“46751″ img2=“46752″ offset=“0.5″]
Okrem toho musím pochváliť aj svetelnosť záberov a zachytávanie oblohy, ktorá vyzerá jednoducho nádherne. V prípade, že slnko pomaly zapadá za horizont, kvalita záberov neklesá takým závratným tempom, ako je tomu pri väčšine ostatných smartfónov. Vďaka tomu sú fotografie vytvorené v horších svetelných podmienkach dostatočne ostré a reprodukcia šumu je taktiež na chvályhodnej úrovni. Podarené sú aj snímky z makro sveta, ktoré sa prezentujú pekným zaostrením a slušnou kvalitou. Snímky je možné ukladať aj do RAW formátu a z funkcií fotoaparátu poteší ešte plne manuálny režim, panoráma, nočný režim či režim úpravy pleti.
Rozsiahlu galériu fotografií v plnom rozlíšení nájdete na tomto odkaze.
Nahrávanie videa je možné uskutočňovať najviac v jemnom 4K rozlíšení pri 30 snímkach za sekundu. Podporované je aj spomalené video pri FullHD rozlíšení a 120 fps. Pri nahrávaní videa som ocenil poriadne rýchle automatické ostrenie, ako aj stabilizáciu obrazu na softvérovej úrovni.
Prostredie fotoaparátu je ladené v minimalistickom, no zato elegantnom dizajne, ostatne ako celý zvyšok systému. Tesne nad domovským tlačidlom sa zobrazuje spúšť, ktorej robí spoločnosť prepínač nahrávania videa a náhľad naposledy urobenej snímky. Aplikácia zoskupuje pod označením Režimy viacero fotografických režimov, z ktorých som už zopár najpodstatnejších vymenoval vyššie. Ďalej je možné vybrať z viacerých zaujímavých filtrov, prepnúť na selfie kameru, zapnúť blesk a HDR, ale aj nechať zapnutie týchto funkcií na automatike.
Konektivita
Dokonalosť až na jednu „maličkosť“
Novinka pochádzajúca z dielne čínskeho Xiaomi nastavuje svoje zbrane na konkurenciu aj v štedrej ponuke konektivity. K dispozícii tak je Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA či hotspot a nezabudlo sa ani na Bluetooth v4.2 a GPS s A-GPS, GLONASS a BDS. Okrem toho padne vhod NFC a už viackrát spomínaný USB Type-C konektor. Smartfón si ďalej rozumie s dvojicou NanoSIM kariet, ktoré však, nanešťastie, nedokážu využiť 800 MHz LTE frekvenciu, nakoľko ju vydarená novinka nepodporuje. Dvojicu SIM kariet si je možné nastaviť podľa vlastného uváženia a je teda len a len na vás, ktorú využijete na hovory, ktorú na dáta a ktorú na SMS správy. Smartfón okrem iného nedisponuje FM rádiom, ktoré mnohým používateľom môže chýbať.
Už tradičnou súčasťou našich recenzií je aj testovanie GPS pripojenia. Xiaomi Mi5S sa tejto procedúre taktiež nevyhol a vlastne na to ani nemal dôvod. Test totižto preukázal vynikajúce vlastnosti GPS-ka, ktoré vás dokáže navigovať s priam ukážkovou presnosťou. Čerešničkou na torte je vskutku rýchly fix satelitov, ktorý zakaždým prebehol do piatich sekúnd.
Multimédiá
Prvotriedna výbava
Dnes vyrábané smartfóny sú doslova stvorené pre multimediálnu zábavu toho najväčšieho formátu. Mi5S to dokazuje vynikajúcim displejom, ktorý pri prezeraní fotiek, videí, ale aj filmov zaručí majiteľovi skvelé momenty. Krásnemu displeju nahráva do karát prepracovaná aplikácia galérie, ktorá zobrazuje obrázky s videami v dvoch rôznych kategóriách. Pod kategóriou s názvom Fotografie sa skrývajú všetky zábery, ktoré pochádzajú zo zadného alebo predného fotoaparátu smartfónu. Stiahnuté obrázky, screenshoty, ale aj prijaté fotografie cez Bluetooth sa zobrazujú v Albumoch, kde sú následne snímky rozdelené podľa priečinkov, v ktorých sa nachádzajú. V albume je ďalej možné zapnúť prezentáciu obrázkov a taktiež spustiť jednoduchý režim ich úpravy.
Vydarená je aj aplikácia s názvom Hudba, ktorá vám výborne poslúži pri počúvaní vašich obľúbených pesničiek. Tie sú opäť zoskupené podľa kategórií. Hudbu tak môžete filtrovať podľa názvov skladieb, albumov, interpreta a nakoniec aj podľa adresárov, v ktorých sa skladby nachádzajú. Prehrávaná hudba mení farebné prostredie aplikácie a rovnako aj farbu notifikačného panela. V prípade, že si potrpíte na kvalitu zvukového podania vás rozhodne poteší obšírne nastavenie zvuku, ktoré umožňuje vybrať zvukový profil pre vaše slúchadlá. Okrem toho je možné nastaviť vlastné akcie tlačidiel umiestnených na slúchadlách. Hlavný reproduktor ponúka solídnu hlasitosť, avšak so zvyšujúcou sa hlasitosťou mierne klesá kvalita podania zvuku.
Ďalším významným nástrojom pri práci s multimédiami je jednoduchá aplikácia Video. Samotný názov vypovedá, že ide o prehrávač videa, ktorý umožňuje zmeniť pomer strán, jas, ale aj vylepšiť jeho zvuk. Za poriadne užitočnú považujem aj vcelku rozsiahlu možnosť editácie videí, ktorá sa nachádza v Galérii. Video je tak možné orezať, zmeniť jeho farebný filter, pridať hudbu do jeho pozadia a vložiť doň aj nejaký ten text.
Záver
Xiaomi Mi5S: Minoritné vylepšenia vedú k dokonalosti
Kúpiť Xiaomi Mi5S v e-shope iBuygou.com
Po veľmi úspešnom ťažení zo smartfónu Xiaomi Mi5, ktorý bol vlajkovou loďou výrobcu od februára tohto roka, sa spoločnosť rozhodla pre menší upgrade. Ten postihol viaceré prvky zariadenia a taktiež jeho názov, do ktorého bolo pridané písmeno S. Napriek zdanlivo malému množstvu vylepšení zastávam názor, že čínska spoločnosť vykročila nedávno predstavenou novinkou tým správnym smerom k dokonalosti. Tá sa prejavuje v precízne spracovanej konštrukcii s oku lahodiacim dizajnom prednej strany. Napriek tomu, že strana zadná podľa môjho názoru v dizajne mierne zaostáva, tak ponúka jedinečné zaoblenie, ktoré zabezpečuje prvotriednu manipuláciu so smartfónom. Spomínaná predná strana je obohatená o výborný zobrazovací panel, ktorý vo vyšších verziách disponuje zaujímavou technológiou zaznamenávania intenzity tlaku.
Mierne nepochopiteľným zostáva úmyselné okresanie výkonu. Pri vykonávaní akýchkoľvek činností však tento pokles nepocítite a rozhodne ho tak nevnímam ako veľké negatívum. Naopak pozitívny je systém, ktorý sa používateľovi odvďačí širokou možnosťou nastavení, prívetivým dizajnom, skvelými aplikáciami a ukážkovou optimalizáciou. Azda najviac ma dokázali potešiť výsledky hlavného fotoaparátu, ktorý vás nesklame za žiadnych okolností. To isté platí aj o batérii a jej skvelej výdrži na jedno nabitie. Xiaomi Mi5S tak bol vylepšený na tých správnych frontoch a za cenu od 300 € je rozhodne tým najlepším, čo momentálne svetový trh ponúka.
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
Z mŕtvej hviezdy na Zem prišiel záhadný signál. Vedci ho konečne rozlúštili a skrýval veľké prekvapenie
Na toto čakáme 20 rokov. Vojnový seriálový klenot sa ukazuje v novej ukážke (+trailer)
Vedci majú temnú hmotu na dosah. Výbuch v blízkej galaxii ju odhalí, no má to háčik
Náhodný objav storočia. Vedci na Marse našli skalu plnú kľúčovej látky
PS5 za zlomok ceny a hry v 70 % zľave. Sony spustilo Black Friday s extrémnymi zľavami (TOP VÝBER)
Copyright© 2024 by Startitup, s. r. o. Všetky práva vyhradené