Plusy

+ Pomer cena/kvalita
+ Viacero vstupov
+ Pre dané použitie dobrý zvuk
+ Čisté a zreteľné dialógy

Mínusy

- Nevhodný pre náročných užívateľov

Xiaomi si pre nás pripravilo nový lacný soundbar, ktorý by nám mal spríjemniť sledovanie televízie. Jeho celé meno je Xiaomi Mi TV Speaker (alebo aj Soundbar), čiže jednoduché a zapamätateľné. Toto zariadenie som dostal na test a teraz si môžeš prečítať, ako obstál soundbar z Číny s veľmi lákavou cenovkou.

Tento reproduktor nie je prvý svojho druhu, ktorý Xiaomi vyrobilo. Aj preto som čakal, že jeho kvality budú dosť vysoké, nie však ako podobné produkty zvučných značiek s cenovkami aj viac-násobnými. Ako dopadli moje očakávania? Prekvapenie či sklamanie? Recenzia Xiaomi Mi TV Speaker / Soundbaru ti to vyjasní.

Xiaomi Mi TV Speaker za doposiaľ najnižších 85 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Balenie
  • Xiaomi Mi TV Speaker (Soundbar)
  • Adaptér 16V, 2.5A, dĺžka kábla 150 cm
  • Skrutky pre montáž na stenu
  • Koaxiálny kábel
  • Manuál v Čínštine

Krásavec?

Ťažko povedať, dizajn je jednoduchý a účelový. Po dizajnovej stránke veľa závisí od celkového dizajnu tvojej obývačky, pretože dizajn reproduktora je sterilný, nemastný, neslaný, uvarený tak, aby nevytŕčal ani v jednej obývačke. Otázkou je, či náhodou nemáš obývačku, ktorej by dizajnovo nesedel.

Soundbar je vyrobený z tvrdého plastu bielej farby, spredu je textília sivej farby. Zhora nájdeš gombíky na prepínanie vstupov a ovládanie hlasitosti. Vzadu sú umiestnené vstupy a vypínač. Samotný soundbar má na šírku 83 cm, výšku 8.5 cm a hĺbku 8 cm.

Konektivita a technika

Konektory reproduktora sú ukryté na zadnej strane, teda nenarúšajú minimalistický dizajn. Na výber sú vstupy cez 3.5 mm jack, koaxial, optiku, line in a bluetooth. Pod krytom sa skrývajú dva reproduktory pre nízke vlny, dva výškové reproduktory a štyri pasívne radiátory. Soundbar obsahuje ľavý a pravý kanál. Podľa výrobcu je frekvenčný rozsah 50 až 20 000 Hz.

Zvuk a reálne využitie

Zvuk reproduktora je obstojný v každodennom bežnom používaní TV. Dialógy sú zreteľné a čisté, hĺbky aj výšky zastúpené v dostatočnom množstve. Práve takéto podmienky vnímam ako ideálne pre použitie tohto soundbaru. Správy, relácie, futbal, hokej, občas film a občas nejaká garden party. Zvuk je oproti zabudovaným TV reproduktorom omnoho kvalitnejší, veľmi rýchlo si na to zvykneš.

Na druhej strane nečakaj zázraky. Hĺbky som zacítil už od 35 hz, ale z ďaleka to nie sú to tie hĺbky ako z veľkého subwoofera. Jednoducho, sú tam, ale zatrasú maximálne stolíkom, na ktorý reproduktor položíš, zážitok ako z kina, kedy sa od basov trasie všetko, tu nie je. Schopnosti tohto reproduktora nie sú neobmedzené a na to, aby hral úžasne, nemá objem, techniku a ani cenu. Hrá však obstojne a keď som na konci zistil, že stojí hlboko pod 100 €, bolo to prekvapenie. Čakal som vyššiu sumu.

Maximálna hlasitosť ďaleko prevyšuje to, čo bežne v obývačke potrebuješ a postačuje aj na spomínanú garden párty. Zvuk sa v priebehu hlasitosti mení, bohužiaľ. V nízkej hlasitosti soundbar znie akoby sa wooferom nejak nechcelo do práce, ak pridáš na normálnu, bežne používanú úroveň, zobudia sa. Ak pridáš ešte viac, soundbar zrazu ožije a jeho zvuk má dostatok basov pre menší otvorený priestor. Zväčša som testoval zvuk pomocou Bluetooth pripojenia, soundbaru dochádzal dych približne pri 75% hlasitosti. Daná hlasitosť je dostatočná pre spomínanú párty alebo ozvučenie celého domu.

Skvelý kompromis

Soundbar od Xiaomi mi spríjemnil každodenné sledovanie televízie a zvuk v obývačke posunul o pár levelov vyššie, ako bol pred tým. Na lepší zvuk som si rýchlo zvykol a jeho minimalistický dizajn zapadne do takmer každej obývačky. Pri dotyku pôsobil lacnejším dojmom, no pri tej cene, čo by som viac chcel. Široká konektivita, výborný zvuk pre každodenné bežné použitie a veľmi výhodná cenovka z neho robia zariadenie, ktoré stojí za to.

Xiaomi Mi TV Speaker za doposiaľ najnižších 85 €
Bezpečný nákup cez FonTech Shop

Zdôrazniť však musím, že ak si audiofil alebo si veľmi potrpíš na kvalite podaného zvuku, toto zariadenie nie je pre teba a siahni radšej po nejakej zvučnej značke. Tento soundbar je stvorený pre obyčajných používateľov, ktorým zabudované TV reproduktory nestačia.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú