Plusy

+ Kvalita zvuku
+ Výdrž batérie
+ Dizajn
+ Jednoduché ovládanie
+ Pomer cena/výkon/kvalita

Mínusy

- Rozpráva čínsky (čínska verzia)
- Maximálna kvalita zvuku iba do 75 % hlasitosti


Xiaomi ako jeden z najväčších čínskych výrobcov elektroniky dnes vyrába okrem smartfónov rozličné gadgety, kolobežky  či uteráky. Smartfóny sú super, na uteráku niet čo pokaziť. Ako je na tom reproduktor?

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Dizajn

Na test som dostal modrý variant tejto elegantnej tehličky. Ako prvé ma zaujali malé rozmery, zmestí sa do väčšieho vrecka. Vďaka solídnej konštrukcii mu neublíži ani prisadnutie alebo bežný pád z ruky či zo stola. Použitý lak však nevyniká odolnosťou, preto sa po páde na tvrdé povrchy viditeľným škrabancom nevyhne. Vcelku dizajnu niet čo vytknúť, je jednoduchý, uhladený a vkusný.

Xiaomi Mi Bluetooth reproduktor za najnižšiu cenu na trhu

Konektivita

K reprodukcii hudobného obsahu sú k dispozícii tri možnosti: Bluetooth, 3.5 mm jack a čítačka microSD kariet. Pre pripojenie cez Bluetooth je potrebné zapnúť reproduktor, aktivovať Bluetooth v smartfóne, spárovať a je to. Bluetooth som skúšal so smartfónmi od Applu, Samsungu, Xiaomi, ale aj Xiaomi notebookom a všetky zariadenia dokázali pracovať bez chýb.

Xiaomi Mi Bluetooth reproduktor

S konektivitou som bol spokojný. Jednou nevýhodou je však to, že reproduktor hovorí po čínsky, nie je to však nezvládnuteľné, keďže vo väčšine prípadov mu nie je potrebné rozumieť.

Výdrž

Vstavaná batéria s kapacitou 1500 mAh vydrží na jedno nabitie slušných 5 až 8 hodín, záleží na úrovni hlasitosti. Reproduktor dokáže nahlásiť zostávajúcu kapacitu, avšak znova po čínsky. Našťastie tento údaj je možné zistiť v smartfóne a vybitú batériu indikuje aj reproduktor sám –  blikaním červenej diódy. Nabíja sa pomocou MicroUSB  ako štandardný smartfón a trvá mu to približne 2 hodiny.

Zvuk

Pri nízkych hlasitostiach zaujala nízka hladina šumu. Strednú hlasitosť sprevádzajú výrazné hĺbky (vzhľadom na veľkosť reproduktora), čisté stredné pásmo a menej presvedčivé výšky. Reproduktor už pri strednej hlasitosti výrazne vibruje, približne do 75 % výkonu udržuje pomer hlasitostí medzi jednotlivými pásmami konštantný. Pri približne 75-percentách už ale hĺbky idú na maximum svojich možností a ďalším zvyšovaním hlasitosti sa nezosilnia. Chválim, že ani pri 100 % hlasitosti nevydáva žiadne nepríjemné zvuky a kvalita zvuku nie je výrazne znížená.

Xiaomi Mi Bluetooth reproduktor

Hlasitosť je veľmi slušná, menšiu miestnosť dokáže ozvučiť pri použití 20-30 % výkonu. Pri väčších miestnostiach je potrebné použiť približne 50 % a hlasitosť nad 70 % je dostatočná na vytvorenie menšej izbovej párty.

Zhrnutie

Xiaomi Mi Bluetooth reproduktor za najnižšiu cenu na trhu

Tento malý muzikant ma príjemne prekvapil. Dokáže zahrať pop, rock, disco aj metal, no nie je dokonalý. Milo ma prekvapilo aj dobré podanie bassov. Po nadšení zo strednej hlasitosti prišlo mierne sklamanie z vysokej. Pri zohľadnení ceny mu však niet čo vyčítať. Xiaomi Mi Bluetooth reproduktor bol v čase písania recenzie dostupný za exkluzívnu cenu 22 €.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
27%
Páči sa mi to
9%
Chcem to
0%
Mám to
45%
Nepáči sa mi to
9%
Neznášam to
9%
O autorovi
Tomáš Viktor
Som Tomáš, študujem na technickej univerzite. Mojimi záujmami sú nové technológie z oblasti strojárstva a elektroniky. So svojimi poznatkami a vedomosťami sa s tebou rád podelím vo svojich článkoch.
 • michal

  ako je mozne zistit uroven nabitia baterie zo smartfonu? :D dik

  • Minimálne na Xiaomi smartfónoch zobrazuje stav batérie pripojeného Bluetooth zariadenia hore v stavovej lište.

   • lobusko

    aj na iPhone je v status bare mala ikonka kde vidis stav baterie

 • lobusko

  Tento reproduktor máme vyše roka, a dávam mu 5 bodov z 5. Za tie peniaze naozaj super kúpa (ja som ho kupoval za nejakých 33eur). Hudbu púšťam cez BT na mobile, a mám aj mp3 na microSD v repráku. Odporúčam

 • Jakub Smolka

  mam podobný reprak od xiaomi a som maximálne spokojný :D, streto lsom sa a js názorm že hrá krajšie ako jbl za 100€

 • stanley38

  lamax beat street st 1 si myslim ze je lepsi v pomere cena/vykon ..lepsie basy, vyssi celkovy vykon vo wattoch

 • Jozef

  Mal som možnosť porovnať s JBL v rovnakej cenovej kategórii a nekúpil by som si to. Nič proti xiaomi, mám od nich telefón a veľa iných vecí, ale reproduktory nie sú ich parketa

 • Martin

  Cením si recenziu ale sklamalo ma že si skúsil len Bluetooth, rad by som vedel ako si poradí s MicroSD a rôznymi formátmi. Prípade ako sa ovládajú v tomto prípade skladby, albumy atd ….