Plusy

+ Kvalita zvuku
+ Výdrž batérie
+ Dizajn
+ Jednoduché ovládanie
+ Pomer cena/výkon/kvalita

Mínusy

- Rozpráva čínsky (čínska verzia)
- Maximálna kvalita zvuku iba do 75 % hlasitosti


Xiaomi ako jeden z najväčších čínskych výrobcov elektroniky dnes vyrába okrem smartfónov rozličné gadgety, kolobežky  či uteráky. Smartfóny sú super, na uteráku niet čo pokaziť. Ako je na tom reproduktor?

Dizajn

Na test som dostal modrý variant tejto elegantnej tehličky. Ako prvé ma zaujali malé rozmery, zmestí sa do väčšieho vrecka. Vďaka solídnej konštrukcii mu neublíži ani prisadnutie alebo bežný pád z ruky či zo stola. Použitý lak však nevyniká odolnosťou, preto sa po páde na tvrdé povrchy viditeľným škrabancom nevyhne. Vcelku dizajnu niet čo vytknúť, je jednoduchý, uhladený a vkusný.

Xiaomi Mi Bluetooth reproduktor za najnižšiu cenu na trhu

Konektivita

K reprodukcii hudobného obsahu sú k dispozícii tri možnosti: Bluetooth, 3.5 mm jack a čítačka microSD kariet. Pre pripojenie cez Bluetooth je potrebné zapnúť reproduktor, aktivovať Bluetooth v smartfóne, spárovať a je to. Bluetooth som skúšal so smartfónmi od Applu, Samsungu, Xiaomi, ale aj Xiaomi notebookom a všetky zariadenia dokázali pracovať bez chýb.

Xiaomi Mi Bluetooth reproduktor
Zobraziť celú galériu (10)
Kristián Hrušovský / FonTech

S konektivitou som bol spokojný. Jednou nevýhodou je však to, že reproduktor hovorí po čínsky, nie je to však nezvládnuteľné, keďže vo väčšine prípadov mu nie je potrebné rozumieť.

Výdrž

Vstavaná batéria s kapacitou 1500 mAh vydrží na jedno nabitie slušných 5 až 8 hodín, záleží na úrovni hlasitosti. Reproduktor dokáže nahlásiť zostávajúcu kapacitu, avšak znova po čínsky. Našťastie tento údaj je možné zistiť v smartfóne a vybitú batériu indikuje aj reproduktor sám –  blikaním červenej diódy. Nabíja sa pomocou MicroUSB  ako štandardný smartfón a trvá mu to približne 2 hodiny.

Zvuk

Pri nízkych hlasitostiach zaujala nízka hladina šumu. Strednú hlasitosť sprevádzajú výrazné hĺbky (vzhľadom na veľkosť reproduktora), čisté stredné pásmo a menej presvedčivé výšky. Reproduktor už pri strednej hlasitosti výrazne vibruje, približne do 75 % výkonu udržuje pomer hlasitostí medzi jednotlivými pásmami konštantný. Pri približne 75-percentách už ale hĺbky idú na maximum svojich možností a ďalším zvyšovaním hlasitosti sa nezosilnia. Chválim, že ani pri 100 % hlasitosti nevydáva žiadne nepríjemné zvuky a kvalita zvuku nie je výrazne znížená.

Xiaomi Mi Bluetooth reproduktor
Zobraziť celú galériu (10)
Kristián Hrušovský / FonTech

Hlasitosť je veľmi slušná, menšiu miestnosť dokáže ozvučiť pri použití 20-30 % výkonu. Pri väčších miestnostiach je potrebné použiť približne 50 % a hlasitosť nad 70 % je dostatočná na vytvorenie menšej izbovej párty.

Zhrnutie

Xiaomi Mi Bluetooth reproduktor za najnižšiu cenu na trhu

Tento malý muzikant ma príjemne prekvapil. Dokáže zahrať pop, rock, disco aj metal, no nie je dokonalý. Milo ma prekvapilo aj dobré podanie bassov. Po nadšení zo strednej hlasitosti prišlo mierne sklamanie z vysokej. Pri zohľadnení ceny mu však niet čo vyčítať. Xiaomi Mi Bluetooth reproduktor bol v čase písania recenzie dostupný za exkluzívnu cenu 22 €.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom