Náramok: 235 x 10.5 mm
Displej: 40.3 x 15.7 x 10.5 mm
Hmotnosť: 17 gramov
Dotykový 0,42-palcový, OLED
Bluetooth 4.0
70 mAh
Merač tepovej frekvencie, krokomer, meranie dĺžky spánku, aplikácia MiFit na správu dosiahnutých výsledkov a na nastavenie náramku, IP67 certifikácia,
+ Výdrž batérie
+ Využitie OLED displeja
+ Funkcie
+ Bezkonkurenčná cena
- Horšia čitateľnosť na priamom slnku
- Prehnaná citlivosť displeja
Prvá generácia fitness náramku Xiaomi Mi Band vyvolala vo svete veľký boom a z časti preslávila meno Xiaomi v globálnom merítku. Milióny fanúšikov zaujal jednoduchý, minimalistický dizajn, ktorý bol vyšperkovaný lákavou cenou. Koniec koncov, Mi Band prvej generácie je historicky najpredávanejším fitness náramkom a predaje sa odhadujú takmer na 20 miliónov. Po roku prišiel minoritný updgrade v podobe verzie s označením 1S, ktorá však pridala len snímač srdcového tepu. Až s príchodom Mi Band 2 nastal ten pravý čas na veľké vylepšenia.
Prvou veľkou novinkou je OLED displej s možnosťou zobrazovania informácií, zdokonalené mechanizmy na počítanie krokov a spánku, certifikácia IP67 a v neposlednom rade aj cena, ktorá sa drží opäť pri zemi. V našej recenzii sa pozrieme na všetky vlastnosti novej verzie slávneho fitness náramku a ako dlhodobý používateľ prvej generácie zhodnotím, či sa jedná o vhodného nástupcu na pomyslený trón.
Balenie
Balenie náramkov od Xiaomi je strohé bez akejkoľvek špeciality. Jedná sa o obyčajný kartón štvorcového tvaru, v ktorom nájdeme samotné zariadenia, náramok čiernej farby a nabíjací dok s USB koncovkou. V neposlednom rade tu máme aj manuály v čínštine s odkazom na aplikáciu, no pre nás je nevyužiteľná, a tak si stiahneme aplikáciu Mi Fit z Google Play.
Konštrukcia
Po konštrukčnej stránke nie je veľmi o čom písať a Mi Bandy si držia minimalistický a jednoduchý dizajn. Celková hmotnosť zariadenia činí 7 g. Kvalitné materiály a elegantný vzhľad platia aj pre najnovší prírastok, ktorý je tiež výborným módnym doplnkom. Pri prvom pohľade si ihneď všimneme novinku, ktorou je senzorová plocha na spodku displeja evokujúca dojem hardvérového tlačidla. Opak je pravdou a jedná sa len o kapacitné tlačidlo, ktoré slúži na zmenu zobrazovaných funkcií.
Na samotnom zariadení nájdeme aj 2 vystupujúce piny, ktoré sa zacvakávajú do spomínaného nabíjacieho doku. Tracker perfektne lícuje s náramkom a oproti prvým generáciám, ktoré mali vystupujúce telo, sa jedná o vítané vylepšenie. Certifikácia IP67 zaručí vode a prachu odolnosť po dobu 30 minút v maximálne metrovej hĺbke.
Na spodnej strane nájdeme merač srdcového tepu, ktorý funguje spoľahlivo, no pre odmeranie je potrebné vždy zostať v pokoji a nehýbať so zápästím. Kontinuálne meranie teda, bohužiaľ, chýba. ADI Motion senzor by mal docieliť takmer stopercentnú presnosť.
Náramok je vyrobený z materiálu šetrnejšieho k pokožke a počas používania som s ním nemal žiadny problém. Za menšiu nevýhodu však považujem práve základný čierny náramok, na ktorom ihneď vidno fľaky a rýchlo sa opotrebúva. S nasadením by nemali mať problémy ani tí, ktorí majú hrubšie zápästia, no ja mám pomerne tenké zápästie a nepostrehol som žiadne problémy.
Pripravili sme si pre vás aj porovnanie s prvou generáciou. Fotografie nájdete nižšie v galérii.
Porovnanie Mi Band 2 vs Mi Band 1:
Displej
Najväčšou novinkou Xiaomi Mi Band 2 je jednoznačne jeho 0,42-palcový OLED displej. Na ňom si môže používateľ zobraziť informácie o aktivitách, čase a aktuálnej kapacite batérie. Displej je teda veľkým vylepšením a počas používania konečne odpadá nutnosť neustáleho vyťahovania smartfónu a prezerania dosiahnutých výsledkov v aplikácii. Využitie technológie OLED má prispieť k udržaniu parádnej výdrže predchádzajúcich modelov. Xiaomi uviedlo, že Mi Band 2 vydrží až 20 dní plnej prevádzky. K displeju by som mal celkovo dve pripomienky – čitateľnosť a odozva.
Čitateľnosť displeja na priamom slnku nie je práve najideálnejšia a pre optimálne používanie si ho treba prikryť rukou. Druhou nevýhodou je odozva displeja. V tomto prípade je až príliš rýchla. Stačí napríklad naozaj málo kvapiek vody a ihneď sa rozsvieti. V neposlednom rade nesmiem zabudnúť ani na fakt, že displej pokrýva sklo odolné voči poškriabaniu a v mojom prípade fungovalo na jednotku. Pri neustálom, dennodennom používaní som neobjavil ani jeden mikroškrabanec.
Výdrž batérie
Ak si zoberieme napríklad smarthodinky, ktoré dosahujú výdrž maximálne 2-3 dní, Xiaomi Mi Band 2 je úplne iná liga. Pridaná hodnota v podobe displeja ešte viac zdokonaľuje používanie, no samozrejme, s klasickými smarthodinkami nemôžeme porovnávať fitness náramok. Každopádne, 70 mAh batéria v tele Mi Bandu 2 opäť prináša luxusnú výdrž, ktorú výrobca proklamuje na 20 plnohodnotných dní. Novinka sa teda drží „rodinnej tradície“ predchádzajúcich generácií, ktoré síce mali až 30 dňovú výdrž, no tých 10 dní si uchmatol OLED displej.
Po 11 dňoch plnohodnotného používania s neustále pripojeným smartfónom zostalo ešte 48 % kapacity, čiže tých 20 dní je naozaj reálna výdrž. Pri používaní, ktoré zahŕňa napríklad striedavé prepojenie so smartfónom a menej športových aktivít, sa výdrž môže kľudne vyšplhať aj na 25 alebo viac dní.
Funkcie a konektivita
Spojenie medzi smartfónom a Xiaomi Mi Band 2 je realizované cez energeticky nenáročné Bluetooth 4.0. Úvodná konfigurácia je naozaj jednoduchá a majiteľ si musí najprv vytvoriť konto Xiaomi, ktoré je nutné pre fungovanie aplikácie Mi Fit. Aplikáciu je možné bezplatne stiahnuť z Google Play aj so slovenskou, respektíve českou lokalizáciou. Podporovaný je teda Android od verzie 4.4 a aj operačný systém iOS od verzie 7 vyššie. Dosiahnuté údaje sú potom automaticky zálohované na server a pri zmene smartfónu tak neprídete o dáta. Veľkou výhodou je aj možnosť odosielania údajov do aplikácie Google Fit, ktorá ponúka ešte o niečo krajšie a prepracovanejšie prostredie.
[googleplay url=“https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xiaomi.hm.health“]
Náramok, samozrejme, je možné používať aj bez pripojeného smartfónu a údaje sa teda zaznamenávajú nezávisle od spojenia cez Bluetooth. Notifikácie z aplikácií sa zobrazujú na displeji celkovo dvomi ikonami – ikona správ a ikona aplikácie. V prípade, že obdržíte správu, zobrazí sa na 3 sekundy malá ikonka v tvare správy. Ak dostanete notifikáciu z nejakej aplikácie, zobrazí sa ikona s nápisom „app“. Celkovo je možné zvoliť 5 aplikácií, z ktorých budete prijímať notifikácie. Na oznamovanie SMS správ a telefonátov sú vyhradené zvlášť nastavenia. Vibrácie pri oznamovaní nie sú nijak extra silné a jedná sa skôr o jemné vibrovanie, ktoré je však dostatočne cítiť pri akejkoľvek činnosti.
Aplikácia Mi Fit je skvelo dizajnovo navrhnutá a orientácia v prostredí je jednoduchá. Na úvodnej obrazovke vidíme počet prejdených krokov, dĺžku spánku (po kliknutí sa zobrazia podrobné informácie), nastavenú hmotnosť a môžeme rýchlo spustiť aj meranie srdcového tepu. Presunom na druhú obrazovku vidíme hlavné nastavenia náramku. Používateľ môže nastaviť notifikácie pri hovoroch, budík, notifikácie pre celkovo 5 aplikácií a v poslednej položke “Idle alert” je možné nastaviť vibrovanie v určitých časových intervaloch, ktoré vás upozorní na to, že dlho sedíte na jednom mieste.
Ak je náramok spárovaný so smartfónom, pripojené zariadenie je možné odomykať aj bez zadávania rôznych vzorov alebo hesiel. Táto funkcia sa volá Smart Lock a disponujú ňou všetky smartfóny s operačným systémom Android 5.0 Lollipop a vyšším.
Prehľad aplikácie ukončíme poslednou podkategóriou, ktorou je samotný Profil používateľa. Tu sa nachádzajú údaje o priemerných denných krokoch, o celkovej vzdialenosti, a to najdôležitejšie, stav pripojeného náramku. Po kliknutí na názov Mi Band 2 sa otvorí podrobnejšie nastavenie funkcií náramku. Znamená to teda, že vidíte, kedy ste naposledy náramok nabíjali a môžeme si zvoliť umiestnenie náramku na pravej alebo ľavej ruke. Poslednými dôležitými funkciami sú zapnutie-vypnutie rozsvietenia displeja pri pohybe zápästia a Asistent spánku, ktorý zdokonalí meranie intenzity spánku.
Záver
Ako hodnotím nový Xiaomi Mi Band 2 po takmer 2 týždňovom používaní? Jednoznačne sa jedná o dôstojného nástupcu, ktorý ešte zdokonaľuje perfektné vlastnosti predchodcov. Za najvítanejšie vylepšenie jednoznačne považujem OLED displej, ktorý pridáva tú žiadanú funkcionalitu navyše. Prezeranie dosiahnutých výsledkov nemá chybu, no vlastnosti displeja by mohli byť o kúsok lepšie, hlavne tá citlivosť. Do kategórie negatív teda zaraďujem len citlivosť displeja a čitateľnosť na priamom slnku, čo opäť potvrdzuje vysoký štandard náramku.
Na záver pridám jednu moju osobnú situáciu z bežného života. Najväčším lákadlom Mi Bandu, či už prvej generácie alebo modelu 1S, je pre mňa jeho kompaktnosť a schopnosť pôsobiť ako nenápadný dizajnový prvok, ktorý ani nevnímate na ruke. Pri športovaní vám poskytne špičkové funkcie a pri bežných denných aktivitách zas dokonalý prehľad o tom, koľko krokov ste prešli alebo akú ste mali kvalitu spánku. Pri predstavení Mi Bandu 2 som bol mierne skeptický ohľadom displeja, ktorý by mohol byť pri nosení rušivým elementom a neustále by som kontroloval čas, respektíve výsledky. Trvalo mi presne jeden deň, než som si zvykol na displej a nepredstavoval pre mňa absolútne žiadne limitovanie pri bežnej práci. Dokonca, už na druhý deň som bol s náramkom perfektne zoznámený a používanie bolo jedným slovom fantastické. Teraz už nedám na Xiaomi Mi Band 2 dopustiť a predstavuje pre mňa dokonalé príslušenstvo, ktoré budem s radosťou používať.
Ak ste teda náročný športovec alebo len bežný používateľ, ktorý túži po modernej imidžovke, určite u vás Xiaomi Mi Band 2 nájde vhodné využitie. Xiaomi nám opäť raz dokázalo, že fitness náramok za bezkonkurenčnú cenu vie dokázať ohromné veci, ktoré musia potešiť úplne každého.
Čítajte viac z kategórie: Novinky
Ďakujeme, že čítaš Fontech. V prípade, že máš postreh alebo si našiel v článku chybu, napíš nám na redakcia@fontech.sk.
Teraz čítajú
USA dostalo nádej, Čína mlčí. Známa AI spoločnosť našla šalamúnske riešenie na zákaz TikToku
Do 100 rokov im hrozí vyhynutie. Vedci vyvinuli malých lietajúcich robotov, ktorými nahradia včely
Instagram okamžite reaguje na zákaz TikToku. Pridáva známe funkcie konkurenta, ľudí čaká zmena
Obľúbené čínske e-shopy čelia veľkému škandálu. Porušujú základnú vec a manipulujú s údajmi ľudí
Boja sa Rusov a Číny, láka ich veľké bohatstvo. USA chce získať dôležitý ostrov, má na ňom armádu
NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP
Dlhovekosť je v našej moci: Tieto návyky dokážu predĺžiť život až o 24 rokov, tvrdí prevratný vedecký výskum
Skryté nebezpečenstvo smart hodiniek: „Večné chemikálie“ nosí denne na tele 25 % Slovákov. Tieto značky prešli testom
Len 1 hodinu od Bratislavy vznikla špičková samoobslužná výberová kaviareň s „Porsche medzi kávovarmi“
V týchto mestách stráviš za volantom hodiny. Prvé miesto rebríčka najvyťaženejšej premávky ťa prekvapí
Policajný prezident končí na svojom poste. Dôvodom je tragédia v Spišskej Starej Vsi
Copyright© 2025 by Startitup, s. r. o. Všetky práva vyhradené