Prehľad
Mobilná sieť

2G (GSM): 850/900/1800/1900 MHz
3G (HSDPA): 850/900/1900/2100 MHz
4G (LTE): 850/900/1800/1900/2000/2100/2300/2500/2600 MHz

Rozmery a hmotnosť

147,3 x 73,1 x 7,5 mm
164 gramov

Displej

5,88" Super AMOLED displej, FullHD+ rozlíšenie, pomer strán 18,7:9, hustota pixelov 423 ppi, 81,3 % pomer k telu smartfónu

Čipset

CPU: Qualcomm Snapdragon 710
8 jadier: 2 x 2,2 GHz 360 Gold a 6 x 1,7 GHz Kryo 360 Silver
GPU: Adreno 616

RAM

6 GB

Operačný systém

Android 8.1 Oreo s nadstavbou MIUI 10

Pamäť

64 GB bez rozšírenia microSD kartou

Fotoaparát

Duálny fotoaparát:
12 MPx s clonou f/1.9, veľkosť pixelov 1,4 µm, veľkosť snímača 1/2,55"
5 MPx s clonou f/2.0, veľkosť pixelov 1,12 µm
PDAF zaostrovanie, HDR režim, umelá inteligencia, rozpoznávanie scén, bokeh efekt, dvojtónová prisvetľovacia LED dióda
4K video pri 30 fps, FullHD video pri 30 fps, FullHD video pri 120 fps

Selfie fotoaparát:
20 MPx, clona f/2.0, veľkosť pixelov 1 µm
HDR režim, režim skrášlenia, skupinová selfie, zisťovanie veku a pohlavia
FullHD video pri 30 fps

Konektivita

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, Wi-Fi hotspot, Bluetooth 5.0, GPS, A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO

Batéria

3 120 mAh s podporou rýchleho nabíjania

Ostatné

infračervená dióda pre ovládanie spotrebičov, snímač odtlačkov prstov, rozpoznávanie tváre, akcelerometer, gyroskop, proximity senzor, kompas

Plusy

+ Dizajn
+ Výkon
+ Duálny fotoaparát
+ Cena
+ MIUI 10
+ Výdrž batérie

Mínusy

- Absencia 3,5 mm jacku
- Rýchle vybíjanie pri nečinnosti
- Zbytočne široký výrez displeja
- GPS
- Nespoľahlivé rozpoznávanie tváre

Hodnotenie redakcie
Užívateľské hodnotenie
Hodnotiť tu
Konštrukcia
9.0
7.4
Displej
8.5
8.3
Výkon
8.0
8.2
Operačný systém
8.0
8.5
Fotoaparát
8.0
7.4
Výdrž batérie
8.5
6.9
Zhodnotenie

Xiaomi opäť raz dokázalo spojiť eleganciu so skvelou výbavou v modeli Mi 8 SE, ktorý sa právom môže vyvyšovať aj nad drahšími konkurentmi. Jeho duálny fotoaparát podáva skvelé výsledky, no menej svetla ho dokáže poriadne potrápiť. Výbornú spoluprácu procesora, veľkej RAM-ky a novšieho Androidu s MIUI 10 mierne kazí zopár nedokonalostí, ktoré je však možné napraviť. Za málo peňazí tak každý dostane veľa muziky a Xiaomi Mi 8 SE si rozhodne získa priazeň ešte mnohých spokojných používateľov.

8.3
Hodnotenie redakcie
7.8
Užívateľské hodnotenie
24 HODNOTENÍ
Hodnotili ste

Stále nekončiaci rast cien smartfónov vedie mnohých zákazníkov ku kúpe dostupnejšieho modelu, ktorý by im za menej peňazí priniesol možnosti drahších kúskov. Trh s týmito zariadeniami rastie závratným tempom a takmer neustále sme svedkami predstavenia nových smartfónov, ktoré si chcú uchmatnúť podiel na trhu. Tu odvádza skvelú prácu aj Xiaomi, tiež prezývané ako „čínske Apple“, ktoré dokáže skombinovať kvalitu s výbornou cenou.

Svoju stratégiu firma uplatnila už pri desiatkach smartfónov, ktorých rady pred pár mesiacmi rozšíril ďalší nový model. Elegantne vyzerajúce Xiaomi Mi 8 SE je zaujímavým kúskom strednej triedy, ktorý si získal aj našu pozornosť a zavítal k nám do redakcie. Než sa však pustíš do čítania súhrnu môjho testovania, nedá mi neprezradiť, že toto Xiaomi si ma skutočne získalo a dokazuje, že nie je treba vysokej ceny, aby bol používateľ spokojný.

Kúpiť Xiaomi Mi8 SE vo FonTech Shope za najlepšiu cenu
Doručenie bez poplatkov!

Balenie
  • Xiaomi Mi 8 SE
  • Príručka
  • Nabíjací kábel
  • Adaptér s EU redukciou
  • Obal
  • Redukcia na 3,5 mm jack
  • Spinka

Zobraziť celú galériu (75)
Kristián Hrušovský / FonTech

Sklo mu naozaj svedčí

Doby, kedy boli lacnejšie smartfóny len kusom lacného plastu už našťastie dávno pominuli a výrobcovia sa odhodlali staviť na prémiové materiály. Aj keď v mnohých prípadoch stále prevláda hliník, u Xiaomi Mi 8 SE je to sklo, ktoré zdobí zadnú časť konštrukcie a dodáva jej luxusnejší vzhľad. Niet pochýb, že dizajnová stránka bola opäť raz inšpirovaná Apple smartfónmi, čo sme už videli u nejedného smartfónu, a to nielen od Xiaomi.

Zobraziť celú galériu (75)
Kristián Hrušovský / FonTech

Tento čínsky gigant však neupustil zo štandardov, ktoré stanovil výkonnejší súrodenec tohto modelu, Xiaomi Mi 8. Po jeho vzore tak prichádza aj Mi 8 SE s kovovým rámikom a sklom, ktoré je domovom pre snímač odtlačkov prstov a mierne vyčnievajúci duálny fotoaparát. Slabinou tejto plochy je však náchylnosť na zachytávanie odtlačkov a aj prípadné škrabance, ktorým sa bez obalu používateľ časom jednoducho nevyhne.

Zobraziť celú galériu (75)
Kristián Hrušovský / FonTech

Aj keď sa to na prvý pohľad nemusí zdať, prednú časť smartfónu obsadil veľký 5,88“ displej, ktorý trpí azda najčastejšou nedokonalosťou dnešnej doby a tou je „notch“. V ňom nájdeme potrebné senzory, notifikačnú LED diódu a selfie fotoaparát.

Zobraziť celú galériu (75)
Kristián Hrušovský / FonTech

Zobraziť celú galériu (75)
Kristián Hrušovský / FonTech

Boky konštrukcie neskrývajú nič nezvyčajné a nájdeme na nich hardvérové tlačidlá hlasitosti a napájania. Ľavú stranu zasa obsadil slot pre nanoSIM kartu a spodok smartfón zahŕňa USB-C port, vedľa ktorého skrývajú mriežky jeden reproduktor a mikrofón pre volania. Nanešťastie výrobca upustil aj v tomto modeli od 3,5 mm audio jacku.

Zobraziť celú galériu (75)
Kristián Hrušovský / FonTech

V celku obyčajná výbava, čo povieš? Xiaomi Mi 8 SE totiž nie je nápaditým modelom, ktorý by sa výbavou výrazne odlišoval od iných a svoje prednosti nedáva hneď najavo. Nádherná kombinácia hliníka a skla konštrukcie s celkovými rozmermi 147,3 x 73,1 x 7,5 mm a hmotnosťou prijateľných 164 gramov totiž skrýva omnoho viac ako sa môže zdať.

Zobraziť celú galériu (75)
Kristián Hrušovský / FonTech

Zobraziť celú galériu (75)
Kristián Hrušovský / FonTech

Nadštandardný displej

Bežnou výbavou mnohých lacnejších smartfónov bývajú aj dnes klasické LCD IPS obrazovky, ktoré sú kompromisom k dosiahnutiu nižšej predajnej ceny. Tu však Xiaomi urobilo výnimku a Mi 8 SE vybavilo moderným 5,88“ Super AMOLED displejom, ktorý pokrýva 81,3 % prednej plochy. Z jeho vrchu značne ukrajuje široký výrez, ktorý je vzhľadom na jeho obsah zbytočne veľký, no v tomto prípade má skôr estetickú než funkčnú úlohu. „Brada“ obrazovky však napriek tomu tiež úplne nevymizla.

Zobraziť celú galériu (75)
Kristián Hrušovský / FonTech

To však neuberá displeju na jeho kvalitách, ktoré sú v danej triede nadštandardné. Ponúka perfektné podanie farieb, FullHD+ rozlíšenie a hustotu pixelov na úrovni až 423 ppi, čo je dokonca viac ako u Xiaomi Mi 8. Spomínaný „notch“ je síce pre mnohých používateľov odpudzujúcim prvkom, no v nastaveniach ho je možné ukryť. V tomto prípade ostávajú všetky ikony batérie či intenzity signálu efektívne ukryté v čiernom pásiku popri výreze. Ba čo viac, ovládanie obrazovky prebieha spôsobom, ktorý si ako prvý osvojil výročný iPhone X, no o tom potom.

Displej a jeho vlastnosti mi vyhovovali počas celého používania, aj keď zopár vylepšení by sa našlo v oblasti automatickej regulácie jasu, ktorá nebola vždy najrýchlejšia. Pri prechode z presvetlenej miestnosti do tmavého prostredia sa mi tak občas stávalo, že jas bol vyšší ako by bolo vhodné. Na ochranu zraku však myslí funkcia „Čítací režim“, ktorá filtruje modré svetlo a v nastaveniach displeja som si mohol taktiež prispôsobiť farby a kontrast.

Skvelý kúsok kremíka

Rôznym cenovým kategóriám smartfónov sa prispôsobuje aj ich hardvérová výbava, vrátane tej, ktorá ovplyvňuje samotný výkon. Tento kúsok strednej triedy pritom nevyužíva žiaden Snapdragon zo série 6xx, ale miesto toho sa doň dostal novší Snapdragon 710 s 8 jadrami. Tie sú rozdelené na dve jadrá Kryo 360 Gold, ktoré pracujú s frekvenciou 2,2 GHz a zvyšných 6 jadier Kryo 360 Silver tiká na 1,7 GHz. Správnou voľbou výrobcu bola aj veľká operačná RAM pamäť, ktorá v prípade mnou testovanej varianty mala kapacitu až 6 GB. Vďaka svojej veľkosti dokázala podať skutočne kvalitný multitasking a nestretol som sa s opätovným otváraním aplikácií.

Výkonom toto Xiaomi Mi 8 SE najnáročnejších síce neohromí, no hravo zvládne aj zložitejšie úlohy. Svižné reakcie boli u takéhoto lacnejšieho smartfónu príjemným prekvapením. To sa nezmenilo ani po nainštalovaní mnohých aplikácií a využití väčšej časti zo 64 GB vstavanej pamäte. Výborné vlastnosti a výpočtovú silu hardvéru potvrdili aj benchmarkové testy, ktoré odhalili prekvapivé výsledky.

Rovnako dobre si toto Xiaomi počínalo aj pri hraní hier, kde preňho boli jednoduchšie tituly hračkou, no popasoval sa aj s náročnými hrami ako PUBG. Spolupráca veľkej RAM-ky, skvelého procesora a grafického čipu Adreno 616 jednoducho dala vedieť o svojom potenciáli vo všetkých smeroch. Ani ten náročnejší používateľ sa tak nemusí báť nedostatku výkonu či nepríjemného spomaľovania systému. Spoločnosť týmto modelom naozaj trafila klinec po hlavičke.

Najnovšie MIUI 10 v plnej paráde

Xiaomi sa preslávilo tiež vďaka svojej špičkovej nadstavbe MIUI, ktorá je z roka na rok lepšia a stále prekonáva očakávania. Do Mi 8 SE pritom už zavítala najnovšia verzia MIUI 10, ktorá ponúka vylepšené prostredie systému a mnoho nových úprav, ktoré sa mi zapáčili už po prvých chvíľach používania smartfónu. Vývojári sa pritom nedržali len malých zmien, ale vrhli sa rovno na veľkú prestavbu mnohých zákutí systému. V prvom rade ma potešila možnosť, ktorú si ako prvý adoptoval výročný iPhone X. Áno, aj takto lacný smartfón disponuje navigačnými gestami, ktoré sú skutočne návykovou záležitosťou.

Po chvíli skúmania bolo ovládanie smartfónu úplne intuitívne. Bonusom k tejto zmene je tiež efektívnejšie využitie obrazovky, ktorá sa tiahne až po vrch spodného rámika a softvérové tlačidlá z nej neukrajujú. Pravdaže, aj takáto možnosť navigácie je k dispozícii a pokiaľ by niekomu gestá nevyhovovali, stále má možnosť využiť starú známu trojicu tlačidiel domov, späť a posledné používané aplikácie.

Hovoriac o poslednej spomenutej možnosti, Xiaomi prerobilo aj tento zoznam, v ktorom sa teraz aplikácie nezobrazujú horizontálne, ale sú v dvoch radoch uložené do vertikálneho zoznamu. Súčasťou MIUI 10 sú tiež mnohé iné funkcie, medzi ktorými nechýba rozdelenie obrazovky a vylepšená notifikačná lišta s novou grafikou, ktorú dostali aj ikony hlasitosti. V nastaveniach som našiel aj Always-on displej, ktorý neustále zobrazuje čas a dátum pri vypnutej obrazovke.

Vylepšení v tejto novej verzii je neúrekom a vývojári stále pracujú na rôznych novinkách, pričom opravujú aj malé nedostatky, vďaka čomu sa MIUI 10 stáva ešte lepším. Každý si ho pritom môže prispôsobiť podľa svojich potrieb, aby bol používateľský zážitok čo najdokonalejší. Pri práci so systémom som neočakával žiadne zásadné chyby, alebo iné problémy, ktoré by kazili celkový dojem z tak skvelej nadstavby. Neskôr sa predsa len ukázal malý „bug“, ktorý pri zapnutých mobilných dátach spôsobil zmätok notifikačnej lišty, čo môžeš vidieť aj v priloženom videu.

Neskôr ale tento problém záhadne zmizol po približne 2 dňoch od začiatku testovania a viac som sa s ním už nestretol. Ďalším menším nedostatkom sú mierne „trhavé“ animácie pri ovládaní gestami, kedy som si všímal, že nie vždy je zatvorenie aplikácie či otvorenie posledných aplikácií plynulé. Po zmene na ovládanie softvérovými tlačidlami som túto chybičku krásy už nezaznamenal. Xiaomi môže v tomto prípade všetko opraviť novou aktualizáciou.

Zobraziť celú galériu (75)
Kristián Hrušovský / FonTech

Rýchly snímač odtlačkov prstov a nespoľahlivé rozpoznávanie tváre

Každý výrobca sa snaží priniesť čo najviac inovácií, ktoré smartfónový svet ponúka a Xiaomi nie je výnimkou, no pritom sa drží zaužívaných spôsobov. Stále sa teda našiel priestor pre snímač odtlačkov prstov, ktorý je poriadne rýchly a spoľahlivý. Do systému ma pustil po každom priložení prsta a nezažil som situáciu, kedy by pri odomykaní čo i len na chvíľu zaváhal.

To však nemôžem tvrdiť o zabezpečení rozpoznávaním tváre, ktoré prebieha len v 2D. Xiaomi už v nastaveniach totiž deklaruje, že tento spôsob odomykania smartfónu nemusí byť tak bezpečný ako pri snímaní odtlačku prsta, o čom som sa mohol presvedčiť. Prvotné nastavenie funkcie bolo až podozrivo rýchle. Za svetla bolo odomykanie tvárou priam bleskové, no v nočných podmienkach som sa naňho už príliš spoľahnúť nemohol.

Občas sa mi dokonca stávalo, že táto technológia reagovala na tvár aj z poriadnej vzdialenosti a z veľkých uhlov. Nespoľahlivosť tejto technológie som si overil aj po odomknutí obyčajnou fotografiou, ktorú Xiaomi Mi 8 SE rozoznalo ako skutočnú tvár. Pri používaní som sa neskôr spoliehal len na rýchly snímač odtlačkov a pre lepší pocit bezpečia rozhodne odporúčam každému nevyužívať toto rozpoznávanie tváre ako primárny spôsob zabezpečenia smartfónu.

Zobraziť celú galériu (75)
Kristián Hrušovský / FonTech

Objektívy s podporou umelej inteligencie

Duálne fotoaparáty sa v týchto zariadeniach udomácnili už poriadne dávno a ostáva tak len na výrobcoch, aby ich stále zdokonaľovali. Xiaomi bolo ešte donedávna známe nie príliš dobrou kvalitou fotografií svojich smartfónov, no to sa našťastie zmenilo. Posledné modely dostali dávku vylepšení, vďaka ktorým sú teraz zábery o poznanie krajšie, aj keď stále nie ideálne. Stredná trieda však ponúka objektívy, ktoré majú poskytnúť snímky primerané cene smartfónu. Tu Xiaomi Mi 8 SE vytŕča z radu. Jeho dva snímače v kombinácii 12 MPx + 5 MPx dokážu podať počas dňa naozaj skvelé výsledky.

Originál vs. AI+HDR

[twenty20 img1=“143693″ img2=“143692″ offset=“0.5″]

Pri fotografovaní im navyše vypomáha umelá inteligencia, ktorá rozoznáva desiatky rôznych scén a prispôsobuje im nastavenia, saturáciu farieb a kontrast. Aj keď sa hovorí, že táto technológia je budúcnosťou mnohých zariadení, ešte nie je tak celkom dokonalá. S jej pomocou sú totiž občas fotky presvetlené a farby nepôsobia veľmi prirodzene. Prevažne však dokázala spolupráca AI a HDR režimu vytvoriť nadpriemerné fotografie. Takisto som neobišiel ani režim rozostrenia pozadia, známy ako „bokeh“ efekt. Ten zvláda oddeliť objekt od pozadia za ním, no nie celkom dokonale. V niektorých prípadoch boli okraje objektu mierne rozmazané.

Originál vs. Bokeh

[twenty20 img1=“143691″ img2=“143690″ offset=“0.5″]

Odlišná situácia nastáva po príchode tmy, respektíve pri nedostatku svetla. Fotografie totiž zachytávali výrazný šum a chýbala im aj dostatočná ostrosť a farby sa niesli v teplom bielom odtieni. Vyššia clona f/1.9, respektíve f/2.0 u druhého snímača, nedokáže prepustiť viac svetla. Rovnaký verdikt musím vysloviť aj pri videách, ktoré sú počas dňa naozaj slušné, nechýbajú im farby, avšak pri natáčaní som pociťoval absenciu optickej stabilizácie.

Všetko opäť menia nočné podmienky, kedy sa objavuje šum, no napriek tomu hodnotím tento fotoaparát ako jeden z najlepších, ktorý v strednej triede nájdeme. Popri možnosti natáčania klasického FullHD videa dokáže Xiaomi Mi 8 SE zaznamenávať aj zábery v tomto rozlíšení pri 120 fps, vďaka čomu sú omnoho plynulejšie. Ešte vyšším levelom je 4K video, ktoré je z produkcie tak lacného smartfónu naozaj na úrovni.

V možnostiach aplikácie fotoaparátu som našiel aj rôzne iné režimy, medzi ktorými nechýbalo natáčanie slow-motion videa či krátkeho videa s dĺžkou 10 sekúnd. To ale opäť hodnotím ako prebytočnú funkciu. Pre náročnejších je dostupný aj manuálny režim, režim panorámy, ale aj možnosť natáčania a fotografovania snímok v štvorcovom režime.

Na druhej strane patrí 20 MPx selfie fotoaparát k priemerným, no spoľahlivo poslúži pre vytvorenie pekného selfíčka. Xiaomi to však prehnalo s aplikovaním režimu skrášlenia, ktorý je už na najnižšej úrovni poriadne agresívny a tvár tak pri fotení vôbec nepôsobí prirodzene. To si však objektív kompenzuje natáčaním slušného FullHD videa.

Malá batéria so skvelou výdržou

Menšie telo Xiaomi Mi 8 SE poňalo priemernú batériu s kapacitou 3 120 mAh, ktorá sa snaží zo všetkých síl, aby zvládla napájať smartfón viac ako jeden deň. Musím sa priznať, ide jej to dobre. Skromnejší akumulátor je pre menej náročný hardvér ideálnym zdrojom energie, ktorý sa nevybil skôr ako skončil deň. Výdrž na jedno nabitie bola v celku slušná a ani pri náročnejšom používaní som nemal problém s nedostatkom percent batérie.

Veľký problém pritom nerobila ani dlho zapnutá obrazovka, ktorá podľa štatistík svietila aj viac ako 5 hodín. Zaskočila ma však spotreba energie v režime nečinnosti, kedy som smartfón málo využíval. Po plnom nabití sa dokázala batéria poriadne vybiť a so zhruba 12 hodinovým rozdielom od odpojenia adaptéra klesla kapacita aj o 20 %. Tento neduh ale môže vyriešiť lepšia optimalizácia softvéru v niektorej z budúcich aktualizácií.

Pochváliť však musím rýchle nabíjanie, ktoré je s pomocou nabíjacieho adaptéra s maximálnym výstupom 9 V/2 A naozaj bleskové. Akumulátor som dokázal v priebehu chvíle nabiť o pár desiatok percent. Z 15 % na 90 % trvalo batérii nabíjanie 51 minút a do plnej kapacity sa nabila po ďalších 18 minútach.

Žiaľ, v tomto prípade som výdrž nemohol podrobiť testu „Work 2.0 battery life“ aplikácie PCMark, ktorý sa z neznámych dôvodov opakovane zatváral. Tieto chýbajúce dáta mi však nebránia povedať, že napriek menšej kapacite dokáže Xiaomi Mi 8 SE vydržať na jedno nabitie pohodlne aj celý deň.

Slabšie GPS

Starou dobrou klasikou je pri prehliadaní fotografií vlastná Galéria od Xiaomi, rovnako ako videoprehrávač a prehrávač hudby. Tieto aplikácie sú tak neodmysliteľným základom multimediálnej stránky smartfónu, ktorú dopĺňa aj výber rôznych modelov slúchadiel výrobcu pri nastaveniach ekvalizéra. Nanešťastie som sa stretol pri používaní aplikácie Hudba aj s reklamami, ktoré sa zrejme pomaly stávajú nežiadúcou súčasťou nadstavby MIUI.

 

Zvuk audia vychádzajúci z jediného hlavného reproduktora bol v celku slušný a nechýbali mu ani hlbšie tóny. Reprodukcia tak bola vzhľadom na danú cenovú kategóriu na výbornej úrovni. Čo ma však zaskočilo, bola kvalita GPS modulu, ktorý som otestoval aj v aplikácii MyTrack, kedy bol smartfón nehybne položený po dobu 30 minút pod holým nebom. Jeho virtuálna prechádzka po uplynutí tohto času činila až 120 metrov.

O čosi lepšie si už Xiaomi Mi 8 SE počínalo pri trackovaní cesty v aplikácii Endomondo a na výbornú obstálo pri zameriavaní satelitov v teste GPS Status a GPS Test. Ani tieto výsledky ma ale nepresvedčili o úplnej spoľahlivosti navigácie, ktorá mohla byť presnejšia. Prekvapenie prišlo aj pri meraní rýchlosti internetového pripojenia. Speedtest totiž niekoľkokrát po sebe nenameral vyššiu rýchlosť sťahovania ako 14 Mbps.

Neuspokojivé výsledky toto Xiaomi ukázalo aj pri rýchlosti uploadu. Testovanie pritom prebiehalo v 4G sieti operátora 4ka a pri plnom signále. V predošlých recenziách som s inými smartfónmi v rovnakých podmienkach dosiahol omnoho väčšie čísla.

Nádherný pracant strednej triedy za bagateľ

Tento čínsky gigant každým predstavením nového modelu dokazuje, že ani skvelý smartfón nemusí stáť vôbec veľa. To platí pri prémiovej triede, lacných kúskoch nižšej triedy, alebo strednej kategórii, z ktorej pochádza aj mnou testované Xiaomi Mi 8 SE. Jednoduchý dizajn so štipkou luxusu učaruje každému už na prvý pohľad, a to zvlášť v modrom prevedení, aké som mal možnosť držať v rukách. Moje okolie na tento smartfón reagovalo obzvlášť pozitívne.

Zobraziť celú galériu (75)
Kristián Hrušovský / FonTech

Chvály si táto dostupná novinka rozhodne zaslúži. Veď jej procesor toho zvládne naozaj dosť a hanbiť sa absolútne nemusí ani za svoj fotoaparát, ktorému patrí v danej triede miesto medzi najlepšími. Pravdaže, nejde o dokonalú zostavu objektívov, no svojimi kvalitami potešia ako pri fotení, tak aj pri natáčaní videa. Jeho nedokonalosti som dokázal prehliadnuť, nakoľko výrazne neovplyvňovali celkovo skvelý dojem z používania a navyše ich je možné vyriešiť softvérovou aktualizáciou. Tá potom môže ešte vylepšiť už tak prepracované MIUI 10, ktoré patrí na špičku medzi ostatnými grafickými nadstavbami.

Kúpiť Xiaomi Mi8 SE vo FonTech Shope za najlepšiu cenu
Doručenie bez poplatkov!

Zobraziť celú galériu (75)
Kristián Hrušovský / FonTech

Jednoducho povedané, Xiaomi Mi 8 SE rozhodne za tie peniaze stojí! Týmto nechcem k jeho kúpe nikoho presviedčať, no v prípade, že by som si mal vybrať smartfón do 300 €, jedným z horúcich adeptov by bol práve tento model. Máloktorý výrobca totiž dokáže ponúknuť zákazníkovi to, čo Xiaomi.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú