Prehľad
Rozmery a hmotnosť

40 x 37 x 7 mm
39 gramov
Remienok nastaviteľný v rozpätí 11-22 cm
Vodotesné do 50 metrov

Displej

1,28 palcový transflektívny LCD s rozlíšením 176 x 176 px

Konektivita

Bluetooth 4.0
GPS

Batéria

270 mAh
Výdrž batérie viac než mesiac

Ostatné

Zobrazovanie notfikácií, upozorenie na hovory, kontinuálne meranie tepu na vyžiadanie aj priebežne počas dňa, automatický záznam kvality spánku, zobrazenie počasia

Plusy

+Kvalitný vymeniteľný remienok
+Transflektívny always-on displej
+GPS
+Výdrž batérie viac než 30 dní
+Intuitívne ovládanie systému

Mínusy

-Uzavretý operačný systém s malým množstvom aplikácií
-Bez možnosti zvukových upozornení

Hodnotenie redakcie
Užívateľské hodnotenie
Hodnotiť tu
Konštrukcia
10
6.2
Displej
8.5
6.4
Operačný systém
8.0
4.5
Výdrž batérie
10
6.7
Zhodnotenie

Hodinky WeLoop Hey 3S odporúčam každému, kto hľadá trochu viac než obyčajný športový náramok. Okrem dlhej výdrže (30+ dní) ponúkajú always-on displej, ktorého kontrast sa s pribúdajúcim okolitým svetlom zvyšuje a tiež GPS prijímač. Túto kombináciu funkcií ocení nejeden aktívny i príležitostný milovník športu.

9.1
Hodnotenie redakcie
6.0
Užívateľské hodnotenie
15 HODNOTENÍ
Hodnotili ste

WeLoop je pomerne mladá spoločnosť, ktorá vznikala ako startup využívajúci pre svoje financovanie predovšetkým crowdfunding. Uspeli nielen na Kickstarteri, ale ich kvalít si všimol aj gigant Xiaomi, ktorý do nich tiež investoval nemalú čiastku. WeLoop Hey 3S

Aj keď sú startupové vody nepredvídateľnou, často neprebádanou oblasťou, vo WeLoop to zvládli. Po skoro 2 mesačnom testovaní prinášam túto exkluzívnu recenziu naozaj vydareného modelu smarthodiniek WeLoop Hey 3s.

Kúpiť smartwatch WeLoop Hey 3S za 69 €
Zľavový kupón: NVKPVECK

Dizajnový skvost už od balenia

  • WeLoop hodinky bez remienka
  • Vymeniteľný remienok
  • Ochranná fólia na displej
  • Nabíjací magnetický dok
  • microUSB kábel
  • Manuál v angličtine, taliančine, nemčine, španielčine a francúzštine

Skvelý pocit z každodenného nosenia

Smartwatch WeLoop sú cielené predovšetkým pre aktívnych ľudí a športovcov. Svojím sviežim a mladým dizajnom sú výborným doplnkom aj pre bežných ľudí. Konštrukcia hodiniek je úplne pevná bez možností ohýbania, vibrácií, vŕzgania či klepkania. Zabezpečená je taktiež vodotesnosť do tlaku až 5 atmosfér. Zadná strana hodiniek je spracovaná matnou povrchovou úpravou, zatiaľ čo predný rám okolo displeja je dokonalo lesklý, pripomínajúci keramické sklo a zároveň odolný voči ľahším škrabancom.

Remienok je veľmi jednoducho vymeniteľný. S hodinkami je ho možné kúpiť v červenej, šedej alebo zelenej verzii. Keď ťa tvoj tradičný remienok omrzí, na internete je možné kúpiť desiatky neoficiálnych farebných a dizajnových remienkov k hodinkám do 4 €. Určite sa neoplatí čakať, kým sa tvoj originálny náramok opotrebuje, nakoľko je veľmi odolný a ani po mesiacoch používania nie je možné pozorovať žiadne znaky opotrebovania.

Silikónový remienok je veľmi jemný a priateľský k pokožke zápästia. Vrúbkované kanáliky nielenže zabraňujú posúvaniu sa hodiniek na ruke, ale zabezpečujú aj odvádzanie potu a vody. Remienok je okrem tradičných dierok pre nastavenie rozmeru dierkovaný aj po stranách, čo umožňuje viac priestoru pre vetranie a prúdenie vzduchu. Výborne sa tak hodinky nosia počas celého dňa bez pocitu spoteného zápästia.

Aj vďaka nízkej hmotnosti s remienkom iba 39 gramov, hodinky počas dňa vôbec na rukách necítiť a veľmi rýchlo si na ne používateľ zvykne. Remienok je nastaviteľný pre obvod ruky od 11 do 22 centimetrov. Pre ovládanie okrem dotykového displeja slúži aj dvojica tlačidiel. Ľavé z nich slúži predovšetkým pre návrat späť a pravé pre potvrdenie. Keďže obe dokážu odblokovať displej, ich používanie zo začiatku nemusí byť úplne intuitívne.

Revolučný displej, ktorý mal prísť na trh smartwatch už skôr

Aj keď sa o transflektívnych displejoch v súčastnosti veľmi nehovorí, sú s nami veľmi dlhú dobu. Poznáme ich už desiatky rokov. Na svoje fungovanie počas dňa nepotrebujú žiadne osvetlenie a čím je v okolí viac svetla, tým lepší je obraz. V tme sú naopak podsvietené ako tradičný displej. Ja osobne sa roky pýtam, prečo nikto nevyrobí smartfón s týmto typom displeja? Okrem neuveriteľne vysokej ceny tohto typu displeja je jedným z dôvodom aj marketing. Aj keď si mnohí povieme, že nie, aj pri elektronike funguje niečo ako láska na prvý pohľad. Keď vidíme na ulici alebo v obchodnom dome jasnú, silno svietiacu, do oči bijúcu obrazovku, upúta nás viac než obrazovka, ktorá iba odráža okolité svetlo, ale vydrží zapnutá aj niekoľko týždňov bez nabíjania. Možno pred kamarátmi nezažiaria hodinky WeLoop Hey 3S ako iné s OLED displejom hýriacim farbami, ale jeho podstata má oveľa hlbšiu myšlienku.

Použitý 1,28 palcový displej vďaka vyššie spomenutej technológii zobrazuje čas, či iné údaje bez prestávky. Kedykoľvek sa počas dňa na hodinky pozrieš, uvidíš čas aj na najprudšom slnku a aj bez toho, aby si siahol po podsvietení. Reflexívna vrstva na zadnej časti displeja dokáže vďaka odrazu svetla ušetriť neuveriteľné množstvo energie a udržať hodiny zapnuté aj viac než jeden mesiac. Daň za túto úžasnú technológiu predstavuje nižší kontrast a sýtosť farieb.

Výsledné rozlíšenie tiež extra neohúri, nakoľko pri danej uhlopriečke 1,28 palcov a rozlíšení 176 x 176 pixelov dosahuje hustota pixelov 194 ppi. Jednotlivé pixely je v tomto prípade dobre vidieť, čo umocňuje aj predvolený ciferník hodinek, ktorý plynulé farebné prechody vytvára pomocou odlišnej hustoty pixelov inej farby. Nepovažujem to za veľkú nevýhodu, rýchlo si na to človek zvykne, prípadne stačí zmeniť dizajn ciferníka cez mobilnú aplikáciu a je to vyriešené.

Okolo displeja sú po stranách rozmerné 5-7 mm rámiky, ktoré vďaka dvojitému rámu nepôsobia rušivým dojmom. Pod displejom je tiež reflexnou farbou označenie výrobcu, ktoré vidieť len pri správnom uhle voči zdroju svetla, inak dokonalo splýva. Osobne som si používanie týchto hodiniek vďaka always-on obrazovke nevedel vynachváliť a tiež čitateľnosť na dennom svetle je pri WeLoop Hey 3S jednoducho geniálna.

Vlastný operačný systém s priateľským ovládaním

Smartwatch WeLoop Hey 3S sú vybavené vlastným operačným systémom. Hneď na úvod ma zaujalo veľmi priateľské ovládanie. Viaceré zo smartwatch, ktoré sme testovali, využívali ako hlavný ovládací prvok potiahnutie z rôznych strán obrazovky. Keď má obrazovka 4 strany a každé potiahnutie nejakú funkciu, vie to byť naozaj chaotické. WeLoop stavilo na jednoduchosť. Celým menu sa dá intuitívne preklikať iba pravím tlačidlom. Ak sa potrebujem vrátiť späť, stačí stlačiť ľavé tlačidlo. Jednoduché, nie?

Samozrejme, na výber funkcie z menu je potrebné využiť samotný dotykový displej. Systém reaguje na vstupy veľmi svižne a rýchlo. Jedinou nevýhodou je jeho uzavretosť, ktorá neumožňuje pridávať ďalšie aplikácie. Musíme si vystačiť so zobrazením sms a notifikácií, meraním tepu pri sedení a v pohybe, behaním s GPS a bez GPS, módmi pre bicyklovanie, plávanie, stopkami, časovačom a nastaveniami.

25-40 dní bez zaváhania

Poprednou výhodou okrem skvelého displeja je aj výdrž, ktorou WeLoop disponujú. Aj keď sú hodinky spárované so smartfónom pomocou rozhrania Bluetooth a zapnutá funkcia rozsvietenia displeja pri pohľade na hodinky, vydržia aj viac než 30 dní v závislosti od používania GPS a počtu notifikácií za deň. Najväčšiu spotrebu energie je možné dosiahnúť pri zázname trasy pomocou GPS, kedy podľa slov výrobcu vydrží maximálne 20 hodín záznamu. V prípade používania bez spárovania so smartfónom bola priemerná spotreba energie okolo 2 % za deň, pričom je výrobcom uvádzaná doba výdrže veľmi reálna.

Nabíjanie prebieha pomocou silného magnetického doku, ku ktorému sa hodinky dostatočne dobre prichytia pre bezproblémové nabíjanie. Dok sa pripája k nabíjačke bežným USB káblom a nabíjanie napätím 5 V prebieha väčšinu času pri prúde 150 mA. Celkovo trvá nabiť 270 mAh batériu niečo menej než 2 hodiny.

WeLoop aplikácia a GPS

Hodinky sú od výroby vybavené aj prijímačom GPS, ktorý sa automaticky aktivuje pri outdoorových aktivitách ako je beh, či bicyklovanie. Ešte pred začiatkom aktivity sa zobrazí výzva, že prebieha GPS fix, po ktorom skončení automaticky dôjde k prepnutiu do aplikácie. Prvý fix na ruke prebehne približne do minúty, pričom tento čas je možné skrátiť dočasným zložením z ruky na menej než polovicu.

Signál je stabilný, pri používaní na ruke sa drží cesty celkom dobre aj v obytnej zóne miest. Pri pohybe v lese sa poloha môže mierne odkloniť od reálnej polohy, ale nie je to nič závratné, čo by pri meraní športových výkonov prekážalo. Výslednú prejdenú trasu je možné zobraziť až v mobilnej aplikácii.

Po spárovaní so smartfónom hodinky tvoria výbornú dvojicu s aplikáciou WeLoop. Aplikácia uchováva históriu športových aktivít v prehľadnej časovej osi pre každý deň. Okrem bežných aktivít ako je chôdza, sedenie, cvičenie, aplikácia zobrazí aj kvalitu spánku a tiež celkový graf tepovej frekvencie srdca počas dňa. K dispozícii sú aj prehľadné mesačné grafy prejdených krokov a spánku.

Súčasťou aplikácie sú aj podrobnejšie nastavenia hodiniek, správa preposielaných notifikácií, budíky, denné ciele a voľba ciferníkov. Notifikácie v prípade správ je možné rozkliknúť na hodinkách a zobraziť celý obsah správy.

WeLoop Hey 3S sú elitné športové hodinky s 45 dňovou výdržou, GPS a transflektívnym dispejom

Rukami mi prešlo veľa smartwatch i športových náramkov, ale na WeLoop Hey 3S len tak nezabudnem. Najviac ma pri nich zaujal cit pre detaily. Už od úvodného balenia dávajú hodinky používateľovi, že sú výnimočné. Vymeniteľný remienok je veľmi vzdušný a nepotí sa pod ním ruka, okrem iného je tiež odolný a vidieť na ňom znaky opotrebovania. Systém je svižný a ľahko sa ovláda.

Kúpiť smartwatch WeLoop Hey 3S za 69 €
Zľavový kupón: NVKPVECK

Always-on displej je nádherne čitateľný na slnku a počas dňa nevyžaduje podsvietenie. Čerešničkou na torte je niekoľkotýždňová výdrž batérie, ktorá vydrží až 45 dní. Nevýhodu vidím v uzavretom systéme bez inštalácie ďalších funkcionalít. Tiež chýba možnosť volania cez hodinky, na displeji za zobrazí iba číslo volajúceho, zatiaľ čo prijať ho a volať je možné iba cez mobil. Kvôli uzavretému systému poslúžia hodinky viac ako rozšírený športový náramok. Trochu mi chýbali bežné funkcie ako kalkulačka alebo kalendár.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

NAJČÍTANEJŠIE ZO STARTITUP