Prehľad
Mobilná sieť

GSM (2G): 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
WCDMA (3G): 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz
LTE (4G) 800 / 900 / 1800 / 2600

Rozmery a hmotnosť

147.7 x 68.7 x 8.5 mm, 163 gramov

Displej

5,8" Super AMOLED, rozlíšenie Quad HD+ (1440 x 2960), pomer strán 18,5:9, 570 ppi, ochranné sklo Gorilla Glass 5, 85 % prednej strany zariadenia, zakrivenie po stranách

Čipset

Samsung Exynos 9810
8-jadrový, 4 x 2,7 GHz + 4 x 2,7 GHz
Mali-G72 MP18

RAM

4 GB

Operačný systém

Android 8.0 Oreo

Pamäť

64/128/256 GB

Fotoaparát

12 MP, premenlivá clona f/1.5-2.4, 26mm, 1/2.5", 1.4 µm, Dual Pixel PDAF, OIS, LED flash

Konektivita

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth 5.0, GPS (A-GPS, GLONASS, BDS, GALILEO), NFC, USB Type-C

Batéria

3000 mAh

Ostatné

DualSIM podpora, odolnosť voči vode a prachu, snímač odtlačkov prstov, skener dúhovky, asistent umelej inteligencie Bixby, displej s podporou HDR10, Always-on displej

Plusy

+ Konštrukcia s IP68 a so správne umiestneným skenerom odtlačkov
+ Ponechanie originálneho dizajnu bez výrezu
+ Najlepší displej na trhu
+ Perfektný fotoaparát s vylepšeným snímaním v zlých podmienkach
+ Dobre znejúce stereo reproduktory

Mínusy

- Výdrž batérie, ktorá je horšia ako u Galaxy S8 a robí vrásky na čele
- Stále nie dostatočne pohodlné biometrické odomykanie tvárou a dúhovkou
- Nedotiahnuté AR Emoji

Hodnotenie redakcie
Užívateľské hodnotenie
Hodnotiť tu
Konštrukcia
10
7.6
Displej
10
8.8
Výkon
9.5
7.9
Operačný systém
9.0
7.8
Fotoaparát
9.5
8.4
Výdrž batérie
7.5
5.1
Zhodnotenie

Samsung Galaxy S9 správne postavil svoj úspech na silných stránkach svojho predchodcu. Znova prináša úžasnú konštrukciu teraz už aj so správne umiestneným skenerom odtlačkov. Infinity displej nestráca na svojom čare a k tomu sa pridáva aj vylepšený fotoaparát pre zlé svetelné podmienky. Otázne sú technológie odomykania zariadenia prostredníctvom tváre a dúhovky, a aj AR Emoji, no najmä výdrž batérie. Každopádne, Galaxy S9 bude patriť k najlepším smartfónom roka, pričom jeho najväčšími konkurentmi môžu byť paradoxne minuloročný predchodcovia z dielne Samsungu.

9.3
Hodnotenie redakcie
7.6
Užívateľské hodnotenie
51 HODNOTENÍ
Hodnotili ste

Samsung deň pred otvorením konferencie MWC, 25. februára, oficiálne predstavil svoje tohtoročné vlajkové modely Galaxy S9 a Galaxy S9+, ktoré sa nasledujúce obdobie budú uchádzať o smartfónový trón. Práve prvý zo spomínaných modelov sme teraz otestovali.

Samsung tento rok pri svojich vlajkových modeloch nesiahol po výrazných zmenách. Už vopred sa vedelo, že dizajnovo pôjde o prakticky totožné zariadenia ako sú Galaxy S8 a Galaxy S8+. Zmeny sa prakticky dotkli konštrukcii len minimálne a výraznejšie sa menila skôr vnútorná výbava. Samozrejme, vlajkové modely Samsungu patria k najsledovanejším zariadeniam roka a sú priamym konkurentom iPhonov.

Aj na základe toho sa všeobecne očakávalo, že dané zmeny zasiahnu presne na miesta, kde minuloročné modely nechali priestor na zlepšenie. Ako sa Samsungu podarilo inovovať menší model z nových Galaxy smartfónom, sme testovali počas niekoľkých dní s týmto zariadením. Ide o vylepšenia hodné jednoročného rozdielu?

Nemeň, čo je skvelé

Galaxy S8 je bezpochyby jeden z najkrajších smartfón na trhu, a to je vec, na ktorej Samsung založil aj konštrukčný úspech jeho nasledovníka. Naozaj som mal pri prvej skúsenosti trošku problém uvedomiť si, že v ruke držím to najnovšie Galaxy a nie minuloročný model. Práve preto sa v tejto časti ohrejeme len chvíľu, zmenilo sa totiž minimum.

Zobraziť celú galériu (79)
Pavol Lupták/FonTech

Rozmery ostali prakticky totožné, horný a dolný rámik na prednej strane sa (možno) zúžili, ale ide o nebadateľné milimetre, no a displej ostal úplne rovnaký – našťastie. Možno najväčšia zmena prednej strany sa tak týka hornej časti nad displejom. Samsung trochu lepšie schoval jednotlivé senzory v rámiku a na prvý pohľad nepôsobia za ochranným sklom tak výrazne. A to je vpredu skutočne všetko.

Na bokoch zariadenia sme na tom rovnako. Všetky tlačidlá ostali na svojich miestach, aj 3,5mm jack, USB-C, mikrofón a reproduktor (k tomu sa ešte dostanem) na spodnej hrane. V porovnaní s Galaxy S8 zahnutý displej po stranách trochu menej plynulo prechádza do kovovej konštrukcie a je tu cítiť výraznejší skok. Veľký problém, to ale nie je.

Našťastie, to, že skutočne držím tohtoročnú Galaxy S9 som si overil pri pohľade na zadnú stranu. Samsung počúval názory používateľov a spravil zmenu, ktorú prakticky musel – premiestnil snímač odtlačkov prstov pod fotoaparát. Pôvodné umiestnenie z S8-mičky bolo ťažšie dosiahnuteľné a neraz toto riešenie spôsobilo aj priloženie prsta na ochranné sklo fotoaparátu, ktoré bolo treba často čistiť.

No a nové riešenie funguje! Stále mám síce trochu problém s tvarom snímača, ktorý je úzky a nedá sa vždy ideálne priložiť prst, no konečne je tam, kde má byť. Teda tam, kde by mal ostať až do času, kým Samsung neimplementuje senzor pod displej. Zadná strana je naďalej zo skla, možno je oproti Galaxy S8 trochu matnejšie, odtlačky ale ostávajú. Asi momentálne neriešiteľný problém a tak budeš zadnú stranu čistiť často. Napriek konštrukcii zo skla sa ale smartfón drží pohodlne a nepôsobí na mňa výraznejšie šmykľavo.

Samsung tak pri tohtoročnom modeli spravil v konštrukcii len minimálne zmeny – a to je dobre. Celkovo sa o dizajne Galaxy S9 dá povedať jediné – ide o jeden z najkrajších smartfónov sveta, ktorý už konečne má aj snímač odtlačkov na správnom mieste. A dokonca nemá žiadny výrez (veď vieme kde), ktorý začíname vídavať  až príliš často. Súčasný jedinečný a originálny dizajn tak môže byť pre Samsung veľkou výhodou. Jeden neduh z minulosti, ale predsa len na Galaxy S9 zostal…

Tlačidlo, ktoré nič nerobí

Čo sa týka ďalších detailov, tak Samsung nás opäť neušetril od špeciálneho tlačidla pre asistentku Bixby. Je to trošku problém pretože na našom trhu bude Bixby využívať stále minimum ľudí, no a Galaxy S9 je na dotyk tak podobný z oboch strán, že pri vyberaní z vrecka som si tlačidlo často mýlil s tlačidlom pre rozsvietenie displeja.

To znamená automatické spustenie Bixby, pričom Samsung ponúkol len možnosť tlačidlo vypnú. Nepriradíš mu teda inú funkciu a opäť sa tak dostávame do začarovaného kruhu s tlačidlom, ktoré „nič nerobí“. V obchode Google Play sú síce riešenia od vývojárov, ale môžu „lagovať“ a tiež im treba udeliť rôzne povolenia, čo nie je ideálne. Neostáva nám teda nič iné, ako tento neduh naďalej tolerovať a pozrieť sa ďalej: zlepšili sa technológie biometrického odomykania smartfónu pomocou očí a tváre?

 Áno, ale stále nie

Samsung už do minuloročných modelov začal implementovať okrem skeneru tváre aj snímanie očnej dúhovky, ktoré predstavovali akúsi alternatívu či doplnok k odtlačku prstov. Testoval som ich aj pri Galaxy Note 8, no výsledok bol pre mňa výrazne rozporuplný:

Napriek pokroku v týchto technológiách sa stále vyskytujú prípady, keď používateľ po dobu niekoľkých sekúnd len bezvýsledne pozerá na displej s tušením, že senzory opäť (z rôzneho dôvodu) nedokázali overiť jeho identitu. To rozhodne nemá byť súčasťou prémiového používateľského zážitku. (z recenzie na Galaxy Note 8)

Samsung do Galaxy S9 tento rok okrem samostatných funkcií skenovania tváre a dúhovky priniesol aj ich kombináciu. Smartfón teda dokáže využívať obe možnosti a na základe okolitých podmienok rozhodne, či využije snímanie tváre alebo oka. A celá technológia skenovania sa u Samsungu zlepšila. Je rýchlejšia a lepšia aj v horších svetelných podmienkach. Má to ale problém, stále v nej totiž nevidím význam.

Aj tentoraz je to totiž hra uhlov: telefón stále potrebuje celkom presné natočenie, aby snímanie prebiehalo. To niekedy znamená presne ten pohyb, ktorý je navyše a nechceš ho robiť. Jediný prípad, kedy mi takéto snímanie vyhovovalo bolo pri OnePlus 5T, ktorý fungoval aj v krkolomných prípadoch a veľmi ma prekvapil:

…zariadenie som pritom nemusel držať v presnej polohe zdĺhavo pred mojou tvárou, snímanie totiž fungovalo pri viacerých krkolomných uhloch. To bola pritom jedna z hlavných pripomienok v oblasti komfortnosti. Vo väčšine prípadov som už mal dokonca zariadenie odomknuté ešte pred rozsvietením displeja. Skener odtlačkov prstov som nakoniec prestal využívať a vôbec po prvýkrát som dal prednosť skenovaniu tváre. (z recenzie OnePlus 5T)

No hlavným problémom biometrického snímania tváre a dúhovky je skener odtlačkov. Ten je už na správnom mieste, používa sa pohodlne a je stále bezpečnejší než spomínané alternatívy. Samsung totiž pri skenovaní tváre aj v novom Galaxy využíva 2D sken, ktorý nie je tak prepracovaný ako 3D riešenie FaceID od Apple. Snímanie tváre aj dúhovky tak považujem za funkcie, ktoré v Galaxy S9 síce nájdeš, ale nepotrebuješ. Sken odtlačkov funguje dobre, a na tom záleží viac. Pri skenovaní tváre, ale ešte chvíľu zostaneme.

Najprv zábava, potom otrava

Jednou z hlavných noviniek Galaxy S9 oproti Galaxy S8 sú animované emotikony – AR Emoji. Takto to prezentoval samotný Samsung a je jasné, že ide o reakciu na Apple a jeho Animoji. K opodstatnenosti tejto funkcie sa radšej vrátim neskôr, poďme skôr na jej funkčnosť, ktorá má niekoľko fáz.

  • Tá zábavná časť:

V najlepšom prípade nastane hneď na začiatku. Platí to najmä ak sa ti v úvode podarí vytvoriť aspoň z časti emotikon podobný tebe. Fotoaparát totiž sníma len 2D obraz, prakticky sa snaží reprodukovať tvoju tvár z obyčajnej selfie fotografie. Emotikon sa tak len sotva bude na teba podobať a aby si dosiahol aspoň malý úspech, musíš sa veľmi snažiť pri následných úpravách, ktoré sú dostupné v editore. Ide o nastavenie odtieňa pleti, vlasov, typu účesu či doplnenie okuliarov.

Po vytvorení emotikona sa ti v galérii automaticky vytvoria niektoré reakcie v súbore GIF. Ide napríklad o vyjadrenie súhlasu, radosti, smútku a podobne. Ďalšie reakcie si môžeš samozrejme nahrať sám a následne už môže nastať tá veľmi krátka forma zábavy. Správy so svojou animovanou podobou rozpošleš svojím kamarátom, ktorí ťa pri troške šťastie v emotikone rozpoznajú. Zo začiatku ich to pobaví a zaujme, všetko je ok, lenže…

Zobraziť celú galériu (79)
No čo hovoríš, podobáme sa?

  • Tá otravná časť

Problém nastáva hneď po tom, ako začneš svojimi animovanými reakciami priateľov viac obťažovať ako zabávať. Prechod týchto fáz naozaj netrvá dlho, obzvlášť pokiaľ tvoji kamaráti nemajú mobil s rovnakou funkcionalitou, takže by ste si v otravnosti mohli konkurovať.

  • Tá dôležitá časť

Ako som spomínal, prvým problémom technológie je už úvodné vytváranie emotikona, ktorý sa na konci na teba nemusí absolútne podobať. A to celej funkcii odoberá dôležité body za zábavu. Ešte väčším problémom je, že technológia ani nie je príliš presná pri reprodukovaní pohybov tváre. Animované emoji tak nevyzerajú prirodzene a z tohto pohľadu je na tom lepšie Apple.

A teraz prichádza problém pre obe spoločnosti – AR Emoji aj Animoji sú krátkodobou zábavkou, kvôli ktorej si iPhone X ani Galaxy S9 určite nebudeš kupovať. Berme to ale s nadhľadom, toto je začiatok pre budúcnosť rozšírenej reality v mobile. Je trochu zábavný a viac zbytočný, ale už to bude snáď len lepšie. Výnimočnosť Galaxy S9 začína niekde inde a môžeme ju začať hľadať v displeji.

Pohľad bez konkurencie

Jednou z najväčších zbraní Galaxy S8 či Note 8 bol jednoznačne displej. Už pri konštrukcii som spomínal, že v tomto smere nespravil Samsung medziročne žiadnu zmenu – a to je krok, ktorý nemohol byť chybný. Za mňa Infinity displeje Samsungu momentálne nemajú konkurenciu.

Je pravda, že iPhone X má možno vernejšie a pre časť používateľov krajšie farby, lenže je to aj zahnutie po okrajoch, zaoblenie rohov a aj pomer 18,5:9, ktoré robia celkovo z obrazovky na Galaxy S9 obrovský zážitok.

Zobraziť celú galériu (79)
Pavol Lupták/FonTech

Čo sa týka nechcených dotykov na krajoch zaoblenej obrazovky, tak áno, stávali sa mi, ale výmenou za nádherný pohľad na displej som ochotný ich tolerovať. 5,8-palcová obrazovka na Galaxy S9 je jednoducho skvost a vlajková loď Samsungu skvelé vyzerá už pri FullHD+ rozlíšení, k dispozícii ale ako jeden z mála budeš mať aj QHD+. Pri tom však už vážne pozor na výdrž batérie. Okrem nádherného pohľadu je však Galaxy S9 skvelé aj počúvať…

Konečne stereo

Toto je ďalšia zmena medzi modelmi Galaxy S8 a Galaxy S9, ktorá stojí viac ako za spomenutie. Ide o stereo reproduktory, ktoré Samsung konečne umiestnil na svoj vlajkový model. Jeden je umiestnený klasicky nad displejom a plní aj úlohu reproduktoru počas hovoru. Druhý si našiel miesto na dolnej hrane, má trochu neobvyklá vzhľad, keďže nedisponuje klasickou mriežkou, na ktorú sme zvyknutí.

Celkovo ale môžem povedať, že Galaxy S9 svojou kvalitou zvukového výstupu patrí rozhodne k najlepšie znejúcim smartfónom na trhu. Toto je skutočne zmena, ktorá vylepšuje celkový dojem zo zariadenia a pritom sa veľa o nej ani nehovorí. No a smartfón si ponechal aj 3,5mm jack, ktorý je z môjho pohľadu na ideálnom mieste – vľavo na dolnej hrane.

Výkon hodný majstra

Tak ako po iné roky, aj teraz Samsung použil pri svojich vlajkových lodiach dvojicu čipsetov. K nám sa dostáva Exynos 9810 a nie je dôvod poškuľovať za Snapdragonom. Výsledky benchmarkov hovoria jasne a Galaxy S9  je jeden z najvýkonnejších smartfónov na trhu. Na špici mu pritom momentálne konkuruje už len jeho väčší brat a samozrejme iPhony. Už sa síce objavili testy v rýchlosti, ktoré favorizujú Snapdragon, no v reálnom používaní ide o ťažko postrehnuteľné rozdiely. Rýchle reakcie a bleskové otváranie aplikácií tak sú pri Exynose samozrejmosť.

  

Skóre v novej verzii AnTuTu v7: 239 237

Ešte stále mi okrem AR Emoji chýba trochu širšie využitie rozšírenej reality. Čo sa týka multitaskingu, tak Samsung v tejto oblasti nikdy príliš netlačil na pílu. Galaxy S9 si samozrejme ukladá potrebné aplikácie do pamäte a podľa mňa to zvláda dostatočne, ale na zariadenia napríklad s 6 či 8 GB RAM, ako boli Xiaomi Mi MIX 2 a OnePlus 5T nemá. Je otázka, nakoľko je to problém, keďže prehnané riešenie na OnePlus mi už paradoxne trochu vadilo.

Aj v (skvelom) systéme sa podobá na predchodcov

Doba TouchWizu je už našťastie dávno preč a nadstavba Experience sa Samsungu darí a patrí k tým najlepším Androidom vôbec. Systém na Galaxy S9 je prakticky totožný ako na Note 8 s tým, že novinka prichádza už s Androidom 8. Ten ale príliš výrazné zmeny nepriniesol.

Na novom Galaxy sa tak ale môžeš opäť tešiť napríklad na užitočné používanie dvoch aplikácií naraz či vytváranie náhľadov. Práca s rozdelenou obrazovkou nie je len výsadou Samsungov, ale má ju dobre zvládnutú. Nie je tak problém sledovať v jednej časti obrazovky YouTube a v druhej prehliadať internet či odpisovať na maily.

K dispozícii je aj menu aplikácií, ktoré mi chýba napríklad v nadstavbe MIUI od Xiaomi. Nastavenia sú prehľadne a k dispozícii je rýchle vyhľadávanie. Už pri výkone som spomínal, že rýchle reakcie a svižné ovládanie sú samozrejmosťou. Dostupná je samozrejme funkcia Always-on displeja, ktorý tak zobrazuje čas, upozornenia a ďalšie informácie na stále rozsvietenej obrazovke. Nie je to náročné na batériu, ale pre mňa trochu rušivé. Samozrejme bude záležať na každom, či mu to bude vyhovovať.

V oblasti prispôsobenia môžeš rátať s rôznymi témami či balíčkami ikon, ktoré sú dostupné z vlastného obchodu Samsungu. Celkovo je za mňa Android s nadstavbou Experience rozhodne silnou stránkou zariadenia a ide o jednu z najpríjemnejších úprav od výrobcu celkovo. Celkovo mám ale ešte dojem, že Samsung môže na optimalizácii Androidu Oreo trošku zapracovať. Galaxy S9 má však ďalšiu silu schovanú tentoraz na zadnej strane.

Nová definícia fotoaparátu

Takýmto sloganom prezentoval Samsung potenciálne najväčšiu zmenu a inováciu, ktorú pridal do tohtoročného modelu. Zadný fotoaparát Galaxy S9 totiž prichádza s dosiaľ nevídanou funkciou vo svete smartfónov. Snímač totiž disponuje pohyblivou clonou, ktorá môže meniť stav z nastavenia f/1.5 na f/2.4. Takéto špecifikácie majú zaistiť lepšie fotografie v zlých svetelných podmienkach a viac detailov za svetla.

Ovládanie clony prebieha automaticky a v základnom režime ho nie je možné manuálne meniť. Preto som bol zvedavý, ako toto nastavenie funguje. Snažil som sa prísť na akúkoľvek chybu, ktorá by viedla k nesprávnemu vyhodnoteniu scény a chybnému určeniu clony, ale Samsung to zvládol dobre. Detekcia je veľmi schopná a ťaží z toho kvalita fotografií. Skvelé porovnanie spravil kolega Draho Piok a môžeš si tak pozrieť ako si vedie Galaxy S9 v súboji s iPhone X.

K dispozícii je aj možnosť rozostrenia pozadia či dokonca popredia fotky. Pre chýbajúci druhý telefoto snímač však to nie je vždy úplne presné a môžeš si všimnúť chybné rozostrenie v okolí dolnej časti drevenej sochy.

[twenty20 img1=“119851″ img2=“119850″ offset=“0.5″]

Počas dňa sú tak snímky očakávane skvelé, farby dostatočné a najmä telefón dobre zvláda vyváženie bielej a fotky neprepaľuje. Kvalita denných záberov je tak na vysokej úrovni ale od konkurencie zas výrazne neodskakuje. V noci je to však už výraznejšie. Práve tu sa skrýva sila nového snímača a Galaxy S9 produkuje zatiaľ najlepšie nočné zábery, aké som u smartfónov videl. Pokiaľ by si sa chcel s clonou hrať sám, tak meniť ju môžeš v režime Pro. Dostupné sú aj celkom široké ďalšie nastavenia takže sa dosýta vyhráš.

Samsung inovoval aj špecifikácie v oblasti záznamu videa. Dostupné je tak nahrávania 4K videa pri 60 snímkach za sekundu a tiež superspomalené video s frekvenciou 960 fps a kvalite HD. V druhom režime ho ešte poráža Sony, ktoré umožňuje aj extrémne slow-motion zábery pri FullHD rozlíšení.

K dispozícii je aj optická stabilizácia obrazu. Pri nahrávaní videa v 60 snímkach za sekundu sú ale otrasy viditeľnejšie, čo je pochopiteľné. Veľmi kvalitné je ale nahrávanie zvuku, a to aj v prostredí s vysokým ruchom a šumom.

Každý má svoju slabinu…

Aby sme si to zhrnuli tak Samsung Galaxy S9 si dosiaľ viedol viac než skvele. Má úžasný displej v kvalitnej konštrukcii, poriadny výkon, svieži systém a fotoaparát vysokých kvalít. Lenže má aj svoju slabinu. Achillovou pätou tohto kúska je jednoznačne výdrž batérie. Pri recenziách vlajkových lodí si najviac všímam, či ma telefón dokáže bezpečne dostať cez jeden deň používania. Všetko naviac je bonus, ale toto je v podstate kľúčové kritérium. A žiaľ Galaxy S9 vo mne zanechal pochybnosti.

Akonáhle som totiž potreboval trochu viac výkonu a používal som ho častejšie, tak to nešlo inak ako aspoň čiastočným dobitím zariadenia v priebehu dňa. Z batérie samozrejme značne uberá displej a smartfón zaostáva za konkurenciou v hodnote, počas ktorej dokáže podporovať 5,8-palcovú obrazovku. Lenže aj podľa zahraničných zdrojov je ešte väčším problémom procesor Exynos, ktorý si jednoducho pýta viac energie. Žiaľ toho následkom je nižšia výdrž Galaxy S9 než predchodcu Galaxy S8. S postupom času som však pozoroval mierne zlepšenie a snáď Samsung ešte výdrž systémovo vyladí.

No keď už tú batériu je potrebné nabiť tak dispozícii je rýchle nabíjanie, ktoré je schopné dosiahnuť hodnotu z nula na sto za približne 90+ minút. Nabíjanie prebieha konštantným tempom a efektu z OnePlus 5T som sa úplne nedočkal. Tam proces dopĺňania energie fungoval ultrarýchlo pri nízkych percentách a k spomaleniu došlo neskôr, približne nad 80 % kapacity. To je mimoriadne vhodné, keď človek potrebuje rýchlo dobiť dôležité percentá. A to by sa Galaxy S9 zišlo.

Ako veľmi je lepší od predchodcov?

No a tak si to už môžeme zhrnúť pomaly všetko hlavné, čo Samsung Galaxy S9 prináša:

  • Skvelú konštrukciu a úžasný displej, ktoré si správne prebral od svojho predchodcu

  • Originálny vzhľad bez výrezu (veď vieme kde), čo mu môže pri súčasnej konkurencii veľmi pomôcť

  • Užitočnú certifikáciu IP68, ktorá zaisťuje odolnosť voči vode a prachu

  • Nedokonale fungujúcu technológiu biometrického skenovania tváre, očnej dúhovky a AR Emoji, ktoré však aj tak nevyhnutne nepotrebuješ

  • Obrovský výkon a ide tak o jeden z najrýchlejších zariadení na trhu

  • Dobre optimalizovanú a pohodlnú nadstavbu Androidu

  • Nie revolučný, ale skvelý a jeden z najlepších fotoaparátov na trhu

  • Slabšiu výdrž batérie, ktorú zrejme budeš musieť dobiť aj počas dňa, a to je najväčšia slabina smartfónu

  • Dobre znejúce stereo reproduktory a veľmi kvalitné nahrávanie zvuku

Z tohto všetkého môžem povedať jedno: Samsung Galaxy S9 je úžasný smartfón a som si istý, že v roku 2018 bude opäť patriť na špicu mobilného rebríčku. Lenže jedným dychom musím dodať, že som si nie istý, či dostatočne poráža minuloročný Galaxy S8. Pritom je to skôr dôkazom toho, aké skvelé telefóny Samsung predstavil minulý rok, než nejakých chýb u Galaxy S9. Jeho najväčšími konkurentmi budú tak paradoxne jeho predchodcovia.

Galaxy S8 a Galaxy S8+ môžu byť v súčasnosti o 200 až 300 € lacnejšie, a kto oželie o čosi lepší fotoaparát a stereo reproduktory siahne po nich. Ešte vážnejším konkurentom môže byť ale viac vybavený Galaxy Note 8. Ten stojí podobne ale má S-Pen, teda silne návykovú a užitočnú vecičku naviac.

V porovnaní s konkurenciou môže hrať rolu originálny dizajn Samsungu. Galaxy S9 nemá žiadny výrez, ktorý sa nám na trhu začal akosi kopiť a nie všetkým vyhovuje. Nový Huawei P20 (Pro) by tak v takomto prípade napríklad vypadol z hry. Konečné rozhodnutie bude ale vždy na tebe.

Čítajte viac z kategórie: Novinky

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú