Prehľad
Mobilná sieť

2G: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
3G: 900 / 2100 MHz
4G LTE: 800 / 1800 / 2100 / 2600 MHz

Rozmery a hmotnosť

150.4 x 73.2 x 7.6 mm, 148 g

Displej

5.5 palcov, IPS, FullHD rozlíšenie, 401 ppi, 3D zahnutie po bokoch

Čipset

MediaTek Helio X25, Dve jadrá 2.5 GHz Cortex-A72 & štyri jadrá 2.0 GHz Cortex-A53 & štyri jadrá 1.55 GHz Cortex-A53 , 64-bit
GPU: ARM Mali 850MHz

RAM

2 / 3 / 4 GB

Operačný systém

Android 6.0 Marshmallow

Pamäť

16 / 32 / 64 GB

Fotoaparát

13 MPx, clona f/2.2, autofokus, HDR, Panoráma, režim PIP, fotenie do RAW
Video: 1080p@30fps
Predný fotoaparát: 5 MPx, clona f/2.4 nahrávanie 480p videa

Konektivita

Wi-Fi 802.11 b/g/n, dual-band, WiFi Direct, hotspot, Bluetooth v4.0, GPS s AGPS a GLONASS, microUSB, USB Host, OTG

Batéria

3000 mAh, rýchle nabíjanie (5V/2A)

Ostatné

proximity senzor, svetelný senzor, elektronický kompas, gyroskop, reproduktor, 3.5 mm audio jack, ClearMotion, MiraVision, technológie pre vylepšeni zvuku (BesAudEnh, BesLoudness a BesSurround), skener odtlačkov prstov, sklenená konštrukcia

Plusy

+ Krásny sklenený dizajn
+ Podpora slovenských LTE frekvencií
+ Operačný systém bohatý na nastavenia a funkcie

Mínusy

- Menej citlivá dotyková plocha
- Sklo náchylné na škrabance
- Zlá optimalizácia systému
- Smiešna výdrž batérie
- Nekvalitný zvuk z hlavného reproduktora aj jacku
- Nepresné GPS

Hodnotenie redakcie
Užívateľské hodnotenie
Hodnotiť tu
Konštrukcia
7.5
6.2
Displej
5.5
5.7
Výkon
7.5
6.1
Operačný systém
5.5
5.4
Fotoaparát
6.5
7.0
Výdrž batérie
4.5
5.2
Zhodnotenie

Je evidentné, že Elephone sa pri výrobe modelu S7 inšpiroval dizajnom jeho menovca od juhokórejského giganta. Pri dizajne to však končí a kvalitou sa tieto smartfóny nemôžu vôbec rovnať. Bohužiaľ, Elephone S7 má viac mínusov ako plusov.

6.2
Hodnotenie redakcie
5.9
Užívateľské hodnotenie
17 HODNOTENÍ
Hodnotili ste

Elephone sa radí do skupiny menej známych výrobcov smartfónov z Číny, ktorí svoje zariadenia predávajú do Európy prostredníctvom rôznych predajcov tretích strán. Elephone bol kedysi „známy“ naozaj svojskou taktikou predstavovania nových modelov. Počas jeho plodného obdobia sme boli svedkami aj niekoľkých nových smartfónov za mesiac, ktoré následne vyrábal a dodával zákazníkom aj pol roka.

Po vlne kritiky od užívateľov Elephone s neustálym vydávaním nových modelov zmiernil. Približne v polovici októbra minulého roka na svet priniesol dvojicu vlajkových lodí, Elephone S7 a R9. Kým model R9 ešte ani nevstúpil do predpredaja, S7 si už naplno užívajú noví majitelia. Najnovší počin od Elephone navštívil aj našu redakciu a vďaka e-shopu Gearbest.com ti prinášame prvú slovenskú recenziu tohto papierovo zaujímavého zariadenia. Oplatí sa investovať dve stovky do smartfónu menej známej značky?

Kúpiť Elephone S7 za 208 €
Helio X25/4GB RAM/64GB ROM

Balenie

Ochrana už v základe

elephone-s7-recenzia-21

Keď sa mi prvýkrát dostalo do rúk balenie Elephonu S7, ihneď som uvidel prvý znak toho, že sa jedná o akúsi napodobneninu Samsungu Galaxy S7 Edge. Presne tak, už len samotné balenie smartfónu je podobné tomu z Galaxy S7 a líši sa len farbou a logom výrobcu. Nepôsobí však extra hodnotne a jedná sa o ten typ krabice, aký poznáme zo starších Xiaomi smartfónov.

elephone-s7-recenzia-1

Poďme už ale k obsahu balenia. Po odstránení vrchnej časti krabice sa mi ihneď naskytol pohľad na Galaxy S7 Ed…, teda vlastne Elephone S7. Ďalej som pod smartfónom našiel tri krabičky s rôznym príslušenstvom. V prvej a zároveň najväčšej sa nachádzal ochranný silikónový kryt, nástroj pre vybratie slotu pre SIM/microSD karty a návod na použitie základných funkcií. V ďalšej krabičke som našiel USB kábel a v poslednej európsky adaptér pre nabíjanie. S príslušenstvom teda môže byť zákazník celkom spokojný a ochranný kryt určite ocení kvôli sklenej zadnej strane.

Konštrukcia a dizajn

Pekné, no nekvalitné sklo

Aj keď dizajn prednej strany zariadenia výrazne pripomína spomínaný Galaxy S7 Edge, zvyšok konštrukcie, ako aj jej kvalita, sa mierne líši. Prednú stranu prekrýva sklo s 3D zahnutím po bokoch. Na hornú časť výrobca umiestnil reproduktor pre hovory, 5 MPx fotoaparát a potrebné senzory. Väčšinu plochy zaberá 5.5-palcový FullHD displej, ktorého rámiky na ľavej a pravej strany sú našťastie naozaj také tenké, ako na oficiálnych renderoch. Nižšie nájdeme už len domovské tlačidlo, ktoré plní niekoľko funkcií. V prvom rade slúži ako skener odtlačkov a na navigáciu v systéme. Pri jemnom dotknutí zareaguje ako „späť“ a pri stlačení ako „domov“.

Otázka od čitateľa: Má Elephone S7 kapacitné tlačidlá vedľa domovského tlačidla?

Moja odpoveď: Vedľa domovského tlačidla sa nenachádzajú žiadne ďalšie kapacitné tlačidlá. Navigácia v systéme je teda riešená len domovským tlačidlom, ako som už spomenul vyššie.  

elephone-s7-recenzia-5

Bočné strany nie sú ničím výnimočné a ponúkajú len potrebný základ. Na tej pravej je tradične zapínacie tlačidlo spolu s dvojtlačidlom na ovládanie hlasitosti. Ľavá strana neskrýva okrem slotu pre SIM/microSD karty nič iné. Jedná sa o hybridný slot, takže je na vás, či ho vyplníte dvomi SIM kartami alebo jednou SIM kartou a microSD kartou. 3.5 mm audio jack si našiel miesto na hornom boku a na spodnom som našiel starší microUSB konektor, mono reproduktor a jediný mikrofón v smartfóne.

Zadná strana je dizajnovo podobná ako predná, teda aj v tomto prípade vytvára lákavý dizajn sklo, ktoré je zahnuté po bokoch. Príliš veľa prvkov ho neprerušuje a okrem 13 MPx fotoaparátu s prisvetľovacou diódou, loga Elephone a menších nápisov, nie je čo riešiť.

elephone-s7-recenzia-17

Dostávam sa však k prvým, a rovno hneď dvom záporným stránkam Elephonu S7. Sklo na zadnej strane nie je práve najkvalitnejšie a okrem odtlačkov zachytilo aj množstvo škrabancov už po pár minútach používania zariadenia. I keď smartfón v ruke pôsobí celkom kvalitným dojmom, mierne odchýlky v konštrukčnom spracovaní som predsa len našiel. Ide najmä o zadnú stranu, kde je medzi sklom a kovovým rámom možné spozorovať medzery, do ktorých sa dostáva prach. Aj keď tieto nedostatky nie sú pod ochranným krytom viditeľné, od smartfónu za približne 200 € očakávam dokonalé konštrukčné spracovanie. A keď to už inak nešlo, výrobca mohol radšej siahnuť po celokovovej konštrukcii. Rozmery smartfónu sú 150.4 x 73.2 x 7.6 mm a hmotnosť 148 g. Veľkosť teda nie je prehnaná a hmotnosť je tiež vďaka použitiu skla na prijateľnej úrovni. Ovládanie jednou rukou je možné, no nie je pohodlné a preto som smartfón väčšinou držal v oboch rukách.

elephone-s7-recenzia-19

Displej

Priemerný displej a zlá dotyková plocha

Displej sa na rozdiel od dizajnu vôbec nepodobá na Galaxy S7 Edge. Po bokoch nie je zahnutý (je to optický klam) a je skôr priemernej kvality. Veľkosť displeja dodaným výrobcom JDI je tradičných 5.5 palcov a rozprestiera sa na ňom FullHD rozlíšenie. Výsledná hustota je teda 401 pixelov na palec. Technológia IPS dodáva bezproblémové pozorovacie uhly. Podanie farieb sa mi však až tak nepáčilo a uvítal by som, keby boli o niečo živšie, najmä sýtejšie. Záchranou by mohla byť technológia MiraVision, ktorú som našiel v nastaveniach, no ani podrobné nastavenia ako kontrast, jas, sýtosť, ostrosť, či teplota farieb k tomu nepomohli.

elephone-s7-recenzia-2

Veľkú kritiku si zaslúži minimálna hodnota jasu, ktorá je priam na katastrofálnej úrovni. Smartfón počas testovania obdržal jednu aktualizáciu, ktorá mala jas displeja znížiť, no minimálna hodnota jasu je stále tak vysoká, ako na väčšine smartfónov stredná. Pri používaní v nočných podmienkach sa bude hodiť režim BluLight Defender, ktorý z displeja odstráni modré svetlo, no kvôli nižšiemu jasu som musel siahnuť po aplikácii Twilight z obchodu Google Play. Jas pre čitateľnosť na slnku nie je zlý, no od špičkovej čitateľnosti má smartfón dosť ďaleko.

elephone-s7-recenzia-16

Zvyčajne sa v recenziách dotykovým plochám nevenujeme, pretože sú vždy bezproblémové. Pri Elephone S7 sa však musím povenovať aj tomuto komponentu, nakoľko je pre mňa obrovským sklamaním. Práca s telefónom je výrazne sťažená tým, že displej vyžaduje silnejšie dotyky a vo veľa prípadoch na dotyk ani nezareaguje. Boli situácie, kedy som sa musel displeja (dotykovej plochy) dotknúť dvakrát alebo trikrát, kým zaregistroval dotyk. Tento nedostatok považujem za veľkú nevýhodu a v žiadnom smartfóne v dnešnej dobe by určite nemal byť. Je však možné, že toto je chyba len konkrétneho kusu.

Výkon a pamäť

Potenciál procesoru Helio X25 kazí zlá optimalizácia

elephone-s7-recenzia-15

Bohužiaľ, ani po stránke výkonu nie je Elephone S7 žiadny priekopník, a to aj napriek celkom dobrej výbave. Poďme na to postupne. Na testovanie som mal k dispozícii úplne najvyššiu verziu smartfónu, teda s procesorom MediaTek Helio X25 a 4 GB pamäťou RAM. Procesor obsahuje desať jadier s maximálnou frekvenciou 2.5 GHz a grafický akcelerátor Mali T880. Takáto výbava znie celkom dobre, no zlá optimalizácia od výrobcu môže všetko pokaziť. Bohužiaľ, toto je prípad aj Elephonu S7, ktorý potrebuje ešte poriadnu dávku optimalizácie. Horší výkon som pocítil už pri jednoduchej práci so systémom, a to oneskorenými reakciami a pomalším spúšťaním aplikácií. Spomalené reakcie som pocítil aj v nenáročnej hre Hill Climb Racing 2, no náročnejšie tituly ako Asphalt Xtreme či Order&Chaos 2 bežali celkom dobre.

Náročný multitasking našťastie vďaka 4 GB RAM nie je žiadny problém. Prepínanie medzi aplikáciami je svižné a väčšinou bola pamäť využitá na 1.6 GB. Dostupných bolo teda priemerne 2.2 GB. Mnou testovaná verzia disponovala úložiskom o veľkosti 64 GB, no v predaji sú aj 32 GB či 16 GB modely. Pri prvom spustení zariadenia bolo úložisko využité na 10 GB, teda pre používateľa je k dispozícii 54 GB úložného priestoru. Ak by vám táto kapacita nestačila, môžete si ju rozšíriť o ďalších 128 GB microSD kartou. Pri jej použití však dôjde k strate DualSIM funkcionality. USB OTG funguje výborne, takže pripojenie USB kľúča alebo iných USB zariadení nie je žiadny problém. Nie je potrebná ani inštalácia dodatočnej aplikácie na prehliadanie súborov a po pripojení USB zariadenia je ihneď možné z notifikačnej lišty spustiť vstavaného správcu súborov.

Operačný systém

Android 6.0 so zastaranými aplikáciami

elephone-s7-recenzia-11

Všimol som si, že množstvo smartfónov značiek Elephone, Ulefone či UMi trpí tým istým nedostatkom, a to zastaranými aplikáciami. Je úplne jedno, či je verzia Androidu 5.1, 6.0 alebo 7.0, výrobcovia si proste aj tak predinštalujú aplikácie so zastaraným vzhľadom a so základnými funkciami. Elephone S7 prichádza s Androidom 6.0 Marshmallow, ktorý síce navonok pôsobí ako čistý, no je obohatený o množstvo funkcií a podrobné nastavenia.

Uzamykacia obrazovka neposkytuje žiadne nadštandardné funkcie, takže slúži len informatívne pre dátum, čas a notifikácie. Zároveň sa dá použiť pre prístup k fotoaparátu a k aplikácii pre hovory. Launcher pôsobí jednoduchým dojmom a neponúka ani žiadne nastavenia. Na jednotlivé obrazovky je možné pridávať miniaplikácie (widgety) a ikony upratovať do zložiek. Samozrejmosťou je „drawer“ so zoznamom všetkých aplikácií.

Otázka od čitateľa: Má systém dva launchery ako napr. Lenovo?

Moja odpoveď: Operačný systém Elephonu S7 nedisponuje dvomi typmi launchera, ako tomu je napríklad u smartfónov značky Lenovo. Ak to považujete za nedostatok, môžete to veľmi rýchlo vyriešiť nainštalovaním alternatívneho launchera z obchodu Google Play. 

Snímač odtlačkov prstov

elephone-s7-recenzia-4

Čo by to bolo za kópiu Galaxy S7 Edge bez ikonického domovského tlačidla? V tomto tlačidle sa nachádza aj snímač odtlačkov prstov, ktorý funguje presne, no nie najrýchlejšie. Od priloženia prsta až po rozsvietenie displeja ubehnú približne dve sekundy a snímač odtlačky úspešne rozpoznal v takmer všetkých prípadoch. Problémy mu začnú robiť mierne vlhké prsty. V nastaveniach môžeme pridať maximálne päť odtlačkov, no na prístup k zamknutým aplikáciam ich použiť nemôžeme, keďže to vstavaná aplikácia nepodporuje.

Predinštalované aplikácie

Z predinštalovaných aplikácií spomeniem správcu súborov so základnými funkciami, App Locker (zámok aplikácií), Svietidlo, Elephone Service (spätná väzba), TaskManager (správca spustených aplikácií), Zálohovanie a obnova a Záznam zvuku. Väčšina spomínaných aplikácií sa, ako som už spomenul, nesie v zastaranom štýle a od Material dizajnu majú veľmi ďaleko. Predinštalované aplikácie teda nie sú ničím zaujímavé a oveľa zaujímavejšie sú nastavenia, pretože ich je skutočne veľa.

Užitočné funkcie

Prvou užitočnou funkciou, ktorú v nich nájdeme, je „Sťahovanie Turbo“, ktoré využíva sieť Wi-Fi a 4G/3G súčasne pre rýchlejšie sťahovanie súborov. ClearMotion je funkcia pre zlepšenie frekvencie videa, no pre Elephone S7, bohužiaľ, nestačí. Plynulosť videa sa po zapnutí ClearMotion o niečo zlepší, no stále to nie je ono. Pre istotu som spravil porovnanie s mojím Xiaomi Mi5 a napriek tomu, že touto funkciou nedisponuje, bol na tom oveľa lepšie. Čo však naozaj funguje, je MiraVision, cez ktoré si môžete detailne nastaviť parametre displeja, ktoré som už spomenul v sekcii Displej.

V nepreloženej časti nastavení, pod názvom „Intelligent gesture“ (inteligentné gestá), sa nachádzajú funkcie ako screenshot tromi prstami alebo spustenie fotoaparátu, keď sa obrazovky dotýkajú štyri a viac prstov. Zmeniť je možné aj navigačné tlačidlá, pričom na výber sú softvérové a domovské hardvérové tlačidlo, ktoré spĺňa funkcie všetkých troch. Na záver dám do pozornosti Plánované zapnutie/vypnutie a Tuner používateľského rozhrania systému, ktorý je možné aktivovať dlhým podržaním tlačidla nastavení v notifikačnej lište. V ňom sa dajú meniť pozície prepínačov v notifikačnej lište a iné podrobnosti.

Čo sa týka rýchlosti systému, tak ako som už spomenul v sekcii Výkon a pamäť, systému chýba riadna dávka optimalizácie. Zároveň by som bol radšej, keby dal výrobca do smartfónu naozaj čistý Android a nie Android so zastaranými aplikáciami. Aby toho nebolo málo, niektoré časti nastavení nie sú preložené do slovenčiny.

Výdrž batérie

Ani jeden deň?

elephone-s7-recenzia-18

Kapacita 3000 mAh je pri batériách často používaná a ide o priemer medzi smartfónmi. Vo väčšine prípadov udrží smartfón pri živote aspoň jeden deň a pri dobrej optimalizácii aj viac. Elephonu S7 však chýba aj optimalizácia po stránke výdrže batérie, pretože sa jedná o jasný podpriemer. Moje používanie smartfónu zahŕňalo neustále pripojenie k Wi-Fi a približne hodinové 4G, občasné hranie hier, prezeranie sociálnych sietí a pozeranie 30 min videa na YouTube. Napriek tomu, že tento deň nebol vôbec náročný, výdrž činila len 13 hodín. Zarážajúci je aj fakt, že displej bol v prevádzke len tri hodiny.

Ak som smartfónu ešte viac „naložil“, percentá išli dole oveľa rýchlejšie a už po 10 hodinách si pýtal nabíjačku. Ak sa teda náhodou rozhodnete pre kúpu Elephone S7, nabíjačku alebo power banku majte stále pri sebe. Batéria sa dá šetriť režimom nízkeho výkonu a klasickým šetričom batérie Androidu 6.0.

Nabíjanie prebieha pri výstupe 5V/2A a nabitie z 15% na 90% trvá niečo cez jednu hodinu (62 minút). Rýchlosť nabíjania je teda celkom dobrá a našťastie som nezaznamenal ani zvýšené hodiny.

Fotoaparát

Priemer s viacerými nedostatkami

Keďže sa Elephone inšpiroval „Es-sedmičkou“ iba pri prednej strane, umiestnenie zadného fotoaparátu je od neho odlišné. 13 MPx snímač neznámeho pôvodu si našiel miesto v ľavom hornom rohu a spoločnosť mu robí jedna prisvetľovacia dióda. Medzi jeho parametrami nájdeme clonu f/2.2 a automatické zaostrovanie.

elephone-s7-recenzia-20

Kvalita fotografií je na danú cenu smartfónu tesne na hranici prijateľnosti. Fotoaparát nepodáva kvalitné výsledky ani za denného svetla, pričom na fotografiách si môžete všimnúť rozostrenú ľavú stranu a miestami jemné prepaly. Z hľadiska ostrosti sú však na tom celkom dobre, čo dokazujú aj priložené makro fotky. S pribúdajúcou tmou sa situácia rapídne mení, teda pribúda šum, klesá ostrosť a predlžuje sa čas zaostrovania. Úplne podľa mojich predstáv nefungoval ani HDR režim, ktorý namiesto toho, aby jemne vylepšil farby, príliš zvýšil jas a v niektorých prípadoch aj fotografie pokazil. Tiež sa nevyhol obávaným prepalom.

Originál vs HDR

[twenty20 img1=“55578″ img2=“55579″ offset=“0.5″]

[twenty20 img1=“55580″ img2=“55581″ offset=“0.5″]

[twenty20 img1=“55582″ img2=“55583″ offset=“0.5″]

Makro fotky

Nočné fotky

Rozsiahlu galériu fotografií nájdete na tomto odkaze

Udávaná maximálna kvalita videa činí FullHD, no v nastaveniach fotoaparátu som našiel aj 4K možnosť. Avšak, po zvolení tohto rozlíšenia mi aplikácia zamrzla a pomohol iba reštart telefónu. Použiteľné teda je iba FullHD, ktorého kvalita korešponduje s kvalitou fotografií. Nahrávanie spomaleného 120 fps videa, žiaľ, Elehone S7 neponúka a k dispozícii je iba časozberné snímanie. Na optickú stabilizáciu obrazu tiež môžete zabudnúť.

Podobne ako niektoré predinštalované aplikácie v systéme, aj aplikácia fotoaparátu sa nesie v zastaranom vzhľade. Nájdeme v nej celkovo 14 filtrov, panorámu, režim PIP (aktívny predný aj zadný fotoaparát) a fotenie gestami. Medzi nastaveniami som narazil na ďalšie podrobnosti, ako napríklad expozíciu, ISO, fotenie do formátu RAW a vlastnosti obrázku. Viac už nájdete na screenshotoch nižšie.

Konektivita

Slabé GPS kompenzuje slovenské LTE

elephone-s7-recenzia-13

Elephone S7, ako vlajková loď výrobcu, by si podľa mňa zaslúžila oveľa lepšiu výbavu konektivity. Základ tvorí Wi-Fi 802.11 b/g/n, Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth 4.0 a microUSB konektor. NFC alebo IR Blaster by ste však hľadali márne. FM rádio v smartfóne prítomné je, rovnako ako všetky slovenské LTE frekvencie. Ja som používal SIM kartu operátora 4ka a 4G internet mi fungoval bez problémov. Teda až po pridaní prístupového bodu v nastaveniach. Hovory prebiehali bez najmenšej chybičky, čiže druhú stranu som počul zreteľne a stabilne.

O niečo horšie na tom je GPS. Fix prebehol za desať sekúnd a signál bol aj po dlhšom čase stále slabý. Veľmi biedne dopadol test pomocou aplikácie MyTracks, kedy bol smartfón nehybne položený 30 minút a zaznamenával polohu. Záznam z aplikácie Endomondo však nakoniec ukázal, že GPS je použiteľné. Počas prvých pár hodín so smartfónom som si ani nevšimol, že disponuje notifikačnou LED diódou. Svieti totiž veľmi, naozaj veľmi slabo a len červenou farbou. Problém spozorovať ju som mal aj v nočných podmienkach.

Multimédiá

Opäť nič dobré

elephone-s7-recenzia-14

Celá recenzia sa zatiaľ nesie skôr v negatívnom duchu a multimédiá opäť k ničomu neprilepšia. Na pozeranie videí je smartfón ešte použiteľný, no na počúvanie hudby je vhodný maximálne pre núdzové prípady. Hlavný reproduktor je niekde medzi priemerom a podpriemerom a veľmi mu nepomáha ani režim BesLoudness (pridanie basov) a BesSurround (priestorový zvuk). Menej kvalitný reproduktor by som ešte ako tak toleroval v prípade, že by bol aspoň zvukový výstup do jacku kvalitný. Avšak, opak je pravdou a ihneď ako som do smartfónu zapojil slúchadlá a pustil hudbu, zistil som aj tento nedostatok. Pomocou ekvalizéra a režimu BesAudEnh (zosilňovač zvuku) sa síce dá kvalita vylepšiť na počúvateľnú úroveň, no horší zvuk je stále počuť. Okrem zlej kvality mu chýba aj vyššia hlasitosť, keďže ani maximálna hodnota mi na počúvanie hudby nestačila.

Galéria sa nesie v štýle Androidu 6.0 a nájdete v nej teda rozdelenie podľa albumov, miest a času. Nechýba ani klasický editor fotografií so základnými funkciami. Prehrávač videa dokáže okrem samotného prehrávania videa iba orezávanie. Aplikáciu hudby tiež netreba podrobne rozoberať a spomeniem len triedenie skladieb podľa interpretov, albumov a možnosť vytvárať zoznamy skladieb.

Záver

Elephone S7: Dobre vyzerajúce papierové špecifikácie nie sú všetko

elephone-s7-recenzia-12

Elephone S7 som mal v rukách jeden a pol týždňa a za tú dobu prinášam jasné zhodnotenie. Aby som bol úprimný, skúsenosti s týmto smartfónom som nemal najlepšie a staršie Elephony sa výrobcovi určite podarili viac. Jednou z výhod je pekný dizajn podobný jeho kórejskému menovcovi, no kvalita konštrukcie na tom nie je najlepšie. Displej na mne tiež nezanechal pozitívne dojmy a najviac ma vytáčala problémová dotyková plocha. Smartfón síce disponuje dostatočne výkonným hardvérom, no operačný systém ho kvôli zlej optimalizácii nedokáže využiť. Keď som už pri operačnom systéme, tak na tejto výbave beží Android 6.0 Marshmallow, ktorý je obohatený o množstvo funkcií, ale aj zastarané aplikácie. Fotoaparát sa radí medzi tie lepšie stránky smartfónu, no za dobrý ho určite označiť nemôžem. Horšia kvalita hlavného reproduktora je v danej cenovej kategórii akceptovateľná, no nekvalitný výstup z jacku netolerujem ani náhodou.

elephone-s7-recenzia-3

Kúpiť Elephone S7 za 208 €
Helio X25/4GB RAM/64GB ROM

Zlá optimalizácia systému sa podpísala aj na výdrži batérie, ktorú moje testovanie aj benchmarky označili za podpriemernú. Medzi ďalšie menšie vady Elephonu S7 radím takmer neviditeľnú notifikačnú LED diódu a niekomu by mohol vadiť aj starší microUSB konektor. Kladné sa hľadá len veľmi ťažko, no predsa len sa niečo našlo. Na škodu nie je operačný systém nabitý funkciami a podrobnými nastaveniami, presný (no nie rýchly) skener odtlačkov prstov a podpora všetkých 4G LTE frekvencií používaných na Slovensku. V aktuálnom výpredaji e-shopu GearBest je Elephone S7 v mnou testovanej verzii dostupný za 208 €. Odhliadnuc od múch, na výbavu smartfónu je to adekvátna cena. Nedostatkov je však príliš veľa a smartfón tak prekonávajú oveľa lacnejšie modely iných výrobcov.

Na recenzii spolupracoval Kristián Hrušovský.

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú