Prehľad
Mobilná sieť

GSM (2G) 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz

Rozmery a hmotnosť

43.5 x 40 x 9.8 mm, 55,5 g

Displej

1.56″, kapacitná TFT LCD obrazovka s rozlíšením 240 x 240 pixelov, 218 ppi

Čipset

MediaTek MT6260A
533 MHz

RAM

128 MB

Operačný systém

Vlastný

Pamäť

64 MB (dostupných cca 700kb) s možnosťou rozšírenia pomocou SD karty do 32 GB

Fotoaparát

0,3 MPx

Konektivita

Bluetooth 3.0, microUSB 2.0

Batéria

380 mAh

Ostatné

podpora microSIM

Plusy

+Kvalitná konštrukcia a dizajn
+Pomer cena/výbava
+Fotoaparát
+Podpora microSIM
+Podpora microSD
+Rýchle zapínanie
+Podpora pripojenia bluetooth slúchadiel

Mínusy

-Absencia slovenčiny
-Chýbajúca nabíjačka
-Aplikácie, ktoré nie je možné spustiť

Hodnotenie redakcie
Užívateľské hodnotenie
Hodnotiť tu
Konštrukcia
8.0
5.7
Displej
7.0
5.3
Operačný systém
5.0
4.9
Výdrž batérie
8.5
4.8
Zhodnotenie

Hodinky DZ09 odporúčam ako hodinky pre vstup čitateľa do sveta smarthodiniek. Ponúkajú široké spektrum funkcií, ktoré umožňuje používateľovi vybrať si, čo v skutočnosti potrebuje a aké si nastaviť požiadavky pre budúce hodinky. Ich cena je neuveriteľné nízka a myslím si, že do 40 € sa konkurencia hľadá ťažko.

7.1
Hodnotenie redakcie
5.2
Užívateľské hodnotenie
22 HODNOTENÍ
Hodnotili ste

Ak chceš, aby bol tvoj smartfón z Číny ešte inteligentnejší, potrebuješ tie správne smartwatch. Pre menej náročných užívateľov sú tu hodinky DZ09, ktoré kúpiš už za necelých 10 €. Týmto lacným inteligentným hodinkám sme sa pozreli na zúbok a prinášame ti detailnú recenziu.

Sleduj Fontech.sk aj na Facebooku, YouTube a Instagrame!

Recenzia bola prvýkrát vydaná 13. júna 2015. Bolo to ešte v začiatkoch nášho webu a vtedy by nás nikdy nenapadlo, že sa z nej stane načítanejšia recenzia a vôbec aj načítanejší článok na webe. Doba sa mení a na trh prichádzajú stále nové a nové produkty. Hodinky DZ09 sa ale vyrábajú stále. Stretávame sa teda znovu pri tomto nádhernom kuse gadgetu a spoločne sa pozrieme na to, ako hodinky obstoja v našich testoch s odstupom času a novými skúsenosťami.

Zobraziť hodinky DZ09 v e-shope

Balenie

Skromné balenie s pekným dizajnom

Balenie hodiniek DZ09 účinne odoláva pieskom času a po dizajnovej stránke ostalo úplne nezmenené. Smartwatch DZ09 prichádzajú v skromnej malej krabičke z recyklovaného papiera. Vnútro krabičky po otvorení je čierne, aby dokonalo vynikli krivky týchto zaujímavých smartwatch. Keď odstránime hlavný deliaci blok, nájdeme ešte klasický microUSB kábel a anglickočínsky manuál.

Konštrukcia a dizajn

Jednoduché, ale elegantné

Hodinky pôsobia na prvý pohľad luxusným a kvalitným vzhľadom, a to hlavne vďaka použitým materiálom. Predná strana je kovová a zadnú stranu kryje čierny plast, ktorý na seba neupozorňuje, ale príjemne ladí s prednou stranou a vytvára efekt tieňa. Prednej strane dominuje „veľký“ 1,56″ štvorcový TFT displej so 4 až 6 milimetrovým rámikom. Pred zrakom neunikne kamera a hlavné tlačidlo.

Zadný kryt, pod ktorým sa skrýva batéria, slot pre microSIM a SD kartu, príjemne sedí, nevŕzga, ani nie je možné vidieť žiadne nežiadúce škáry. Jedinou chybičkou krásy je microUSB port na ľavom boku, ktorý chráni pred vodou. Pre ľahšie otvorenie obsahuje drobný gumový výčnelok, ktorý ma pri používaní znervózňoval a mal som chuť ho odrezať.

Gumený remienok má príjemnú, zvnútra vlnkovitú štruktúru, ktorá slúži pre odvádzanie potu a zabránenie kĺzaniu. Vonkajšiu stranu remienka zdobí jemná šachová vzorka. Remienok je vhodný pre obvod ruky 17-22 cm.

Displej

Niekde sa šetriť muselo

Smartwatch DZ09 prichádzajú s 1,56″ TFT LCD displejom. Pozorovacie uhly nikoho neurazia, ale ani nenadchnú. Z bokov sú farby skoro nezmenené, no pri pohľade zhora a zdola dochádza k inverzii farieb. Rozlíšenie displeja 240 x 240 pixelov je pri tejto uhlopriečke viac než dostačujúce (218 ppi). Displej je kapacitný, uvádza sa podpora až 5 dotykov, čo ale nie je možné v praxi overiť, pretože systém s tým nedokáže pracovať.

To dôležitejšie, čo sa od hodiniek očakáva, je maximálny jas a viditeľnosť na slnku. Túto úlohu hodinky veľmi dobre zvládajú a nerobí im problém ani veľmi silné letné slnko. Podporujú až 5 úrovní podsvietenia displeja a je tiež možné prispôsobiť si čas podsvietenia displeja.

Na internete sa to síce neuvádza, ale hodinky obsahujú tvrdené sklo, ktoré dokáže odolať napríklad kuchynským nožom, skrutkovačom alebo hrotu orezávača. Reakcia na dotyk je presná, ale je to trochu iné, než sme zvyknutí z našich mobilov či iných dotykových zariadení. V písaní SMS nevidím problém, ale vyžaduje trochu tréningu.

Výkon a pamäť

Plynulé a pekné prechody

Ak sa ti zdá, že 533 MHz je málo, je potrebné si uvedomiť, že hodinky využívajú vlastný operačný systém, ktorý veľmi rýchlo a svižne reaguje na všetky podnety. Asistuje mu 128 MB RAM, čo je tiež dostatok na prácu so všetkými funkciami. Hodinky nemajú problém ani s náročnými animáciami, ktoré zvládajú až prekvapivo ľahko. Úplné zapnutie a vypnutie aj so stlačením tlačidla tiež nezaberie ani 7 sekúnd.

Operačný systém

Niektoré aplikácie nie je možné spustiť

Už si si možno všimol, že sa nejedná o operačný systém Android. Hodinky obsahujú vlastný operačný systém, ktorý je výborne vyladený,  stabilný, rýchly a obsahuje veľa možností personalizácie podľa tvojho vkusu. Dôležité je dodať, že hodinky neobsahujú Slovenčinu alebo Češtinu. Ďalšou nevýhodou je, že funkcionalitu hodiniek si nemôžeš ďalej rozširovať. V hlavnom menu nájdeš celkom 26 položiek:

 1. Dialer – Aplikácie pre vytáčanie hovorov zo karty SIM alebo vzdielene cez bluetooth
 2. Messaging -Táto aplikácia poskytuje úplnú podporu na tvorbu, písanie a čítanie svojich sms z mobilu cez bluetooth alebo tiež priamo z microSIM v hodinkách. Hodinky sú schopné uložiť až 100 SMS.
 3. Phonebook – Zoznam kontaktov v zariadení, prípadne vzdialených cez bluetooth
 4. Call logs – Zoznamy zmeškaných, prijatých, neprijatých hovorov. Vzdialené (cez bluetooth) aj zo SIM.

5. Remote notifier – Zobrazuje notifikácie zo spárovaného zariadenia, preposielané aplikáciou BTNotificaction.
6. Remote capture – podľa môjho názoru veľmi dobrá funkcia. Na diaľku zapne na mobile fotoaparát, obraz z neho vidíte aj v hodinkách a jedným kliknutím na hodinky môžete urobiť fotku.
7. File manager – Správca súborov.
8. Image viewer – Podobná aplikácia tej, aká je vo vašom smartfóne. Kvalitne a prehľadne spracovaná.

9. Settings – Všetky nastavenia hodiniek, ktoré sa nenachádzajú v menu je možné nájsť tu, ako sú:

 • Nastavenia hodiniek – Dátum a čas, plánované automatické vypnutie a zapnutie, jazyk (angličtina, francúzština, španielčina, poľština, taliančina, nemčina, holandčina, turečtina, gréčtina…), jazyk vstupu, preferovaný vstup, nastavenia miniaplikácií a skratiek, displeja, režim v lietadle, písaný vstup, podsvietenie displeja.
 • Nastavenia notifikácií – Filtrovanie notifikácií, ktoré chcete dostávať a ich hlavný vypínač.
 • Nastavenia hovoru (platí len pre hovor cez microSIM)
 • Konektivita
 • Nastavenia bezpečnosti
 • Obnovenie továrenských nastavení

10. Calendar – Starý známy kalendár v príjemnom a prehľadnom prevedení.
11. Alarm – K dispozícii až 5 nastaviteľných budíkov.
12. Calculator – Jednoduchá kalkulačka.

13. Sound recorder – Nahrávanie zvuku alebo hlasových poznámok.
14. Bluetooth – Ovládanie pripojenia bluetooth – zapnuté/vypnuté, viditeľnosť, názov zariadenia.
15. Camera – Fotoaparát s drobnými možnosťami prispôsobenia.
16. Audio player – Hudobný prehrávač. Slúži aj na zapnutie funkcie zvuku cez bluetooth.

17. Profiles – 4 zvukové profily, ktoré regulujú hlasitosť zvukov a zariadenia.
18. Pedometer – Zo začiatku som pochyboval o fungovaní krokomeru a nedôveroval som mu, lebo rukami vykonávame počas chôdze rôzne pohyby. Rozhodol som sa tieto hodinky podrobiť testu so skutočným mechanickým krokomerom. Lepšiu presnosť (takmer 100%) som v priemere dosahoval, keď som rukou veľmi nehýbal, napríklad keď som v ruke s hodinkami držal tašku. Pri náhodnejších pohyboch sa presnosť miernie zníži, ale hodinky si celkovo vedú veľmi dobre.

19. Sleep monitor – Existuje veľa aplikácií na mobil, ktoré monitorujú váš spánok tak, že si ich položíte vedľa seba a potom analyzujú pohyby matrace. Hodinky máte väčšinou stále na ruke, čo umožňuje lepší kontakt a presnosť pri získavaní dát. Táto metóda zberu dát sa odborne nazýva aktigrafia. V týchto hodinkách je monitorovanie spánku rozpracované iba veľmi zľahka, a ako výsledok po prebudení dostaneš iba jednoslovné ohodnotenie.

20. Sedentary reminder – Čoraz viac ľudí navštevuje prácu, kde je menej pohybu a viac sedenia. Pre tieto prípady je určená táto funkcia. Jej úlohou je upozorniť vás na dlhé sedenie po dobe, ktorú si vyberiete, časovač sa automaticky obnovuje keď zaznamená kroky.

21. Quick response – Zobrazí QR kód s adresou na stiahnutie aplikácie BTNotification, ktorá slúži na odosielanie notifikácií do hodiniek cez bluetooth.
22. Anti lost – Umožňuje nastaviť alarm, ktorý sa spustí po vzdialení spárovaného mobilu od hodiniek na vzdialenosť, kedy sa stratí bluetooth spojenie. Táto vzdialenosť sa líši podľa okolia a prekážok od 5 – 25 m. Toto upozornenie môžete nastaviť len na vibrácie, zvonenie, alebo obe spolu.
23. Browser – Prehliadač je funkcia, ktorú sa mi dlhodobo nedarí na hodinkách rozbehať.
24. Facebook – Jedna z noviniek tohto roku je aplikácia Facebook, podobne ale ako Browser nejde spustiť

25. Twitter – Tiež sa jedná o jednu z novších aplikácií, ktorá žiaľ tiež z neznámeho dôvodu nefunguje
26. Whatsapp – Posledná nedávno pridaná aplikácia, ale podobne ako 3 predchádzajúce, tiež nefunguje.

Výdrž batérie

Nie je to zlé

Smartwatch DZ09 obsahujú batériu s kapacitou 380 mAh, čo síce nie je extra veľa ani na hodinky. DZ09 sa aj napriek tomu môžu pochváliť s výdržou 6 dní používania spolu s vloženou microSIM a pripojením na sieť. Keď k tomu pridáme Bluetooth, výdrž sa zníži na 0,7-1,5 dňa. Nabíjanie prebieha pomocou klasického microUSB portu. Keďže v balení nenájdeme z dôvodu úsporných opatrení nabíjačku, je nutné si vystačiť s tou, ktorú nájdeš doma.

Fotoaparát

Špecialita, ktorú v hodinkách nájdeš len ťažko

Pri verzii z roku 2015, napriek použitiu len 0,3 megapixelovej kamery, fotkám nechýba život vďaka nádhernej širokej pestrosti farieb, čo by si od týchto hodiniek určite nečakal. Výsledné fotky majú rozlíšenie 320 x 240 pixelov. Verzia z roku 2017 sa naučila vzniknuté fotografie interpolarizovať aj na väčšie rozlíšenia až do 620 x 480 pixelov, čo je presný dvojnásobok prirodzeného rozlíšenia. Z môjho pohľadu považujem tento krok za nie veľmi dobrý. Z jedného fyzického pixela vzniknú štyri digitálne na fotke. Výsledkom sú väčšie fotky, ktoré pôsobia neostrým dojmom. Odporúčam preto fotiť pri prirodzenom rozlíšení 320 x 240. Na tlač to nie je, ale v prípade núdze vám tieto hodinky pomôžu zachytiť ten správny moment.

Testovacie fotografie DZ09 – verzia z roku 2017

Testovacie fotografie DZ09 verzia z roku 2015

Smartwatch DZ09 vyrábané v roku 2015 si dokázali poradiť aj s nahrávaním videa pri rozlíšení až 320 x 240 pri 7 snímkach za sekundu. Vďaka tomu mohli  hodinky nájsť uplatnenie aj ako príležitostná športová kamera. Nepotrebovali žiadne stojany a nástavce. Stačilo si to zapnúť okolo ruky alebo na bicykel. Model hodiniek testovaný v roku 2017 túto funkciu už neponúka.

Multimédiá

Núdzový bluetooth reproduktor?

Minimálne pri volaní musím upozorniť na to, že mikrofón je umiestnený hore pri kamere a je dobré tomu prispôsobiť aj smer rozprávania, inak ťa druhá strana nemusí dostatočne zreteľne počuť. Reproduktor sa nachádza na zadnej strane. Hodinky môžu fungovať aj ako Bluetooth reproduktor a ihneď po spárovaní začnú z nich vychádzať všetky zvuky, ktoré spustíš cez smartfón. Zvuk nie je veľmi kvalitný, pri nízkej hlasitosti je možné pociťovať silný šum. Okrem toho je trochu plochý a bassy by si tu hľadal márne. Hodinky dokážu zobrazovať uložené obrázky z microSD karty.

Konektivita

Pre hovory to stačí

Hodinky podporujú len siete typu 2G (850 / 900 / 1800 / 1900 MHz). S kvalitou signálu neboli žiadne väčšie problémy a kvalita príjmu sa blíži tej, ktorú poznáme zo smartfónov. Spárovanie so smartfónom prebieha pomocou pripojenia Bluetooth verzie 3.0, ktorá je známa svojou vyššou spotrebou, čo sa prejaví aj na už spomínanej výdrži. Pre preposielanie notifikácií do zariadenia je potrebné nainštalovať aplikáciu BTnotification pomocou QR kódu umiestneného v zariadení. Bluetooth 3.0 je možné využiť aj pre pripojenie príslušenstva, napríklad bluetooth slúchadiel, vďaka čomu je možné oveľa pohodlnejšie pomocou hodiniek telefonovať. Rovnako by malo byť možné aj prehrávať hudbu z hodiniek na bluetooth reproduktor.

Záver

V jednoduchosti je krása a sila

Naša aktualizovaná recenzia hodiniek DZ09 sa chýli ku koncu. Počas 2 rokov nedošlo k zmenám po stránke hardvéru, iba drobným softvérovým úpravám. Po 2 rokoch testovania iných hodiniek a reakcií od používateľov by som to zhodnotil takto: Cena hodiniek DZ09 je nastavená brutálne nízko. Možno až príliš a podpísalo sa to na kontrolách kvality. Našlo sa pár čitateľov, ktorí mi písali, kvôli nejakému výrobnému problému.

Vo väčšine prípadov by to nemal byť problém vyreklamovať s príslušným eshopom. Nehľadiac na tieto komplikácie sú tieto hodinky nabité funkciami, ktoré nemajú ani 5-krát drahšie modely. Podpora kariet microSIM, microSD sa vyskytujú skôr v drahších modeloch. A potom je tu fotoaparát, ktorý v iných smartwatch úplne absentuje.

Zobraziť hodinky DZ09 v e-shope

Za veľkú nevýhodu vidím chýbajúcu vodotesnosť, po behu je potrebné utrieť pot z priestoru s batériou. Pre niektorých používateľov môže byť nevýhoda absencia slovenského jazyka. Za svoju už spomínanú cenu 10 € na GearBest.com poskytujú tieto hodinky výborný pomer cena/výbava.

Aká je tvoja reakcia?
Milujem to
10%
Páči sa mi to
10%
Chcem to
14%
Mám to
50%
Nepáči sa mi to
12%
Neznášam to
2%
O autorovi
Juraj Vasek
Som študent Gymnázia Viliama Paulinyho - Tótha v Martine. Venujem sa výrobe programov a webových stránok. Vlastnil som mobily ako iNew V3, Doogee DG550 a UMI Zero, Elephone P9000 a veľa ďalších. Aktuálne používam Xiaomi Mi5. V prípade akýchkoľvek otázok sa ma nebojte kontaktovať na [email protected]
 • pepito

  zdravim, rád bych se zeptal zda-li je možné připojit bluetooth sluchátka a používat hodinky jako bezdratový mp3 přehrávač ?

  • Juraj Vasek

   Dobrý deň, neviem to úplne potrvdiť ani vyvrátiť. Skúsiť pripojiť bluetooth slúchadlá ma nenapadlo. Skôr by som sa priklonil k nie, pretože hodinky fungujú sami o sebe v prípade spárovania s mobilom ako bluetooth reproduktor. Nie je to však zlý nápad a pri najbližšej príležitosti to otestujem na podobných hodinkách, čo k nám do redakcie čoskoro dorazia.

   • Roy Complain

    S Bluetooth sluchátky fungují výborně, kvalita přehrávání hudby je ok.

 • Martin Maleňák

  DOBRÝ DEN
  Hodinky jsou opravdu super.Jen mám takový problém.Když s nimi odejdu na delší dobu od telefonu (cca 15minut) tak se hodinky opět nespojí s bluetooth a tím pádem jsou bezpředmětné a nebo se nepřipojí po druhé nebo potřetí.Jak jsem již četl má s tím problém více lidí..Nevíte jak tento problém vyřešit.Ještě bych se chtěl zeptat jestli máte zkušenost s dohráním aplikace whatsApp do těchto hodinek.Děkuji za odpověď

  • Juraj Vasek

   Počas testovania som tento problém nezaznamenal, hodinky sa po priblížení k zariadeniu znovu pripojili. Nadväzujete Bluetooth spojenie z hodiniek alebo z mobilu? Systém v hodinkách je bohužiaľ úplne uzavratý a nie je možné pridávať nové aplikácie.

   • Martin Maleňák

    Na toto jsem nějak důraz nekladl.Dnes jsem zkoušel se připojovat přes hodinky a zdá se že je to lepší.Hodinky se spojily,ale vždy ne na 100%.hovory příjmaly,ale SMS a emaily ne.Tak nevím.Třeba to vychytám.Hlavně jsem si je kupoval kvůli mp3,ale taktéž jsem byl zklamaný,když jsem zjistil,že to také nejde.Při zadání hledej nové zařízení mi sluchátka vůbec nenašlo.A telefon je našel okamžitě.Teď zase řeším to,jestli se dá na telefon připojit přes bluetooth s dvěma zařízeními, se sluchátky a s
    těmito hodinkami.Nevíte zda li je to možné a jakým způsobem nebo z jakou aplikací.Děkuji

    • Juraj Vasek

     Spárovať viac zariadení by nemal byť problém, dôležité je však v Nastavenia → Bluetooth upresniť funkcie pre každé zariadenie. Ak budú mať obe zariadenia mať nastavené prehrávanie zvukov smartfónu aj médií, tak po pripojení druhého sa prvé zariadenie odpojí. Ak sa však na jedno nastaví zvuk mobilu a na druhé zariadenie zvuk médií, ostanú pripojené obe zariadenia. Vo vašom prípade si treba dať pozor pri hodinkách, tie vedia fungovať aj ako bluetooth reproduktor, preto si túto funkciu zapnú. Vy ju musíte vypnúť, a tiež skontrolovať, slúchdlá, aby si nerezervovali zvuk mobilu, čo je dôležité pri hovoroch.

 • Martin Maleňák

  JINAK CO SE TÝKÁ ODPOVĚDI PRO PEPITA,TAK ODPOVĚĎ ZNÍ NEJDE.Dnes mi přišli sluchátka a hodinky sluchátka v hledání nového zařízení ani nenalezne,což mě také mrzí,protože kvůli tomu jsem si tyto hodinky kupoval.

 • Martin Maleňák

  myslím si,že by bylo nejlépe zkusit nainstalovat do hodinek klasický android a zvládly by zřejmě vše.Je škoda,že do těchto hodinek se nedá nahrát jakákoliv aplikaci.Třeba by to p.Juraj Vašek zvládl.Co vy na to??Díky za odpověď.

  • Juraj Vasek

   Portovanie Androidu pre nové zariadenie nie je veľmi ľahký proces a hardwér týchto hodiniek by nedokázal udržať ani spustiť plnohodnotný systém Android.

 • bumper bumping

  Dobrý den. Chcem sa spýtat či sa da na týchto hodinkách pozerat nejake subory typu pdf,word,…Vopred dakujem

  • Juraj Vasek

   Dobrý deň,
   tieto hodinky bohužiaľ nedokážu otvoriť textové súbory ako word, pdf a iné. Môžete ich však skonvertovať na obrázok a ten hodinky otvoriť vedia, napr. cez http://pdf2jpg.net/

   • bumper bumping

    A neviete či niesu nejake čínske hodinky podobne týmto ktoré to vedia otvorit ? :D
    Alebo to vedia zatial len origo samsung,sony atd
    A hlavne či tieto hodinky vedia zoom teda keby som už to pdf dal do jpg.

    • Peter Kortvel

     Myslite nejake hodinky na tahaky? :D

 • Laci

  zdravim, je mozne pri prezerani obrazkov/fotiek pouzit zoom?

  dakujem

 • chalan66

  nemá niekto k tomu aj manuál aspoň v Angličtine ?

 • Vladula007
 • Brano

  Pozri si tu manual. 100% nemusi odpovedat FW
  http://www.segu.cz/fotky50576/fotov/50576_2450__ps_2424dz09-notyfication.pdf
  good luck! :-)

 • Luckinho

  Ahojte, já bych se chtěl zeptat na propojení s iOS (iphone 5c). hodinky
  propojím přes BT v pohodě. Když mi ale někdo volá na mobil (případně i
  jiné zvuky), tak automaticky na hodinkách vyzvání nahlas. Mám vypnuté
  vyzvánění v telefonu i v hodinkách mám nastaveny jen vibrace. Nevíte
  někdo jak toto vypnout. V nastavení BT iPhonu nic není, tam je jen
  správoání kontaktů.

 • johnny371990

  Zdravim, chcem Vas pekne poprosit. Mam tieto hodinky a viete mi poradit, preco ked z nich volam alebo mne niekto vola – ja druhych pocujem, ale ked hovorim do hodiniek oni ma nepocuju?? Kde sa to nastavuje? Dakujem Vam velmi pekne

  • Juraj Vasek

   Dobrý deň, nastavenie niečoho podobného hodinky nepodporujú. Hovoríte presne ho mikrofónu nad kamerou a hosť hlasno?

   • johnny371990

    ano presne do mikrofonu a druha strana ma nepocuje. Cize kedy prosim ten mikrofon funguje?

    • Juraj Vasek

     Ono by to malo v poriadku fungovať. Odporúčam skúsiť napísať do eshopu, z ktorého ste kupovali, môže ísť o chybu vášho kusu.

   • johnny371990

    Ano hovorim presne do mikrofonu a nahlas. Ci to podporuje hovor iba ked napojim do micro usb sluchadla s mikrofonom?

 • Rasťo

  Dobrý deň, chcel som sa opýtať či sa dá cez hodinky volať aj keď do nich nevložíte SIM kartu, či sa dájú na ne stiahnuť hry a ci sa dá cez ne pripojiť na inretnet Ďakujem pekne

  • Juraj Vasek

   Dobrý deň, cez hodinky sa dá volať aj pomocou pripojenia Bluetooth, s ktorým spárujete svoj smartfón, ktorý v sebe SIM kartu obsahuje. Hodinky nepodporujú inštaláciu iných aplikácií. Ak je v hodinkách karta SIM, podporujú pripojenie na internet pomocou 2G siete.

 • Juraj Vasek

  Dobrý deň, máte na hodinkách zapnuté Bluetooth a tiež nastavenú viditeľnosť na viditeľné?

  • Michal Kolář

   ano

   • Juraj Vasek

    A keby ste vyskúšali vykonať spárovanie z hodiniek na mobil?

    • Michal Kolář

     to už jsem zkoušel taky a bylo to to stejné.

  • Michal Kolář

   Už jsem vyzkoušel snad všechno ale bylo to marné.

 • simstriks

  Zdravím, také jsem se stal majitelem těchto hodinek a mám následující problem – Mám telefon honor 6. Po naskenování QR Kodu jsem chtěl stahnout aplikaci BT Notification, ale google play psal, ze neni verze kompatibilni s mym zarizenim. Tak jsem aplikaci stahl na jiny telefon, pote vytahl instalacku a nainstaloval u sebe. Nyní mi funguje přehrávání hudby, volání přes hodinky ale NEFUNGUJE mi příjmání sms a další notifikace. messenger, email, whatsapp apod. Nemá někdo prosím radu, jak notifikace rozjet? Díky

  • Juraj Vasek

   Dobrý deň, háčik je v tom, že tam tá kompatibilita naozaj pri officiálnej aplikacii nie je. Nevymyslel si to len Google Play. Neviem to určiteurčite, ale skúste aplikáciu Mediatek Smart Device. Tá podporuje aj Android 6.0. Tá si dokáže poradiť s väčšinou hodiniek.

   • simstriks

    díky za odpovědi a snahu! :). Už to šlape jak má, stáhl jsem na GP jinou app.
    Nyní mám ale jiný problém. Když mi někdo volá, tak hodinky notifikují, můžu na nich klidně hovor vzít, ale vždy když hovor vezmu (at uz na telefonu nebo hodinkach) vola se skrze hodinky. Potřeboval bych to nastavit tak, aby hodinky vazne jen notifikovaly a hovor probihal skrze telefon a ne hodinek. Po prijeti hovoru je sice mozne prepnout bluetooth na sluchatko, ale to uz je zdrzujici. Nevíte prosím jak defaultne nastavit po prijeti hovoru telefon? Díky :)

   • simstriks

    A ještě mě napadly dvě věci prosím :)
    1) Když si na mobilu pustím nějakou písničku, tak začne automaticky hrát z hodinek. Musím proto disconetnout „náhlavní soupravu“ a pak už to hraje z telefonu… Nevíte, jak automaticky udelat, aby to hrálo rovnou z telefonu?
    2) Když už ty písničky z toho telefonu hrajou (po diconetnuti nahlavni soupravy) tak nemohu pomoci hodine prepinat skladby, ktere mi hrajou do sluchatek. Jde to take nejak udelat?

    Díky moc

  • Juraj Vasek

   Máte v nastaveniach povolený prístup k notifikáciám pre aplikáciu?

 • DZ9

  Dobrý den dnes mi přišly hodinky ale nejdou zpnout vůbec nereagujoi aji po nabytí

 • Tomas

  Daju sa tieto hidinky sparovat aj s iphonom 6S ?

 • Samo Kuchynek

  Chcem sa spýtať chcem si kúpiť tieto hodinky a zaujíma ma ci image viewer ukazuje fotky v telefóne a ci sa da dobre rozoznať napr. nejaký odfoteny list. A či majú aj hardwarove tlačítko na zhasnutie obrazovky. Ďakujem za skorú odpoveď.

 • Miloš Lašák

  zdravim, chcem sa spytat, ci hodinky obsahuju aj facebook appku a či tam vobec funguje

 • Richard Jančo

  mam tieto hodinky ale recenzia a popis vas je dost odlišny od skutočnosti. jednak tam neni nahravanie videa, theme, fm radio a už vobec možnost uprav vo fotoaparate. este že stali iba 11,76 € inak celkove moje hodnotenie ? čo už ked ich mam :( od stupnice 0-10 je to taka slaba 4

 • Slavo

  kde a ako si stiahnem nejaké pozadia alebo iný tip hodiniek a počasie do smartwatch.Dik

 • marian pavlik

  Tiež mam tieto hodinky a nedaju sa prebudit zo spacieho režimu iba pripojenim nabijacky ale aj tak ked zhasnu uz ich nepohnete …

  • marian

   Co som tu čítal tak su hodinky dz 09 velmi kazove .Tak to vychadza……

 • Eva

  Dobry den, prisim, obsahuje balenie aspin slivensky navid na obsluhu? Dakujem ?

  • Juraj Vasek

   Dobrý deň, žiaľ v originálnom balení je iba v čínštine. Všetko potrebné, čo je v ňom nájdete aj v tejto recenzii a v slovenčine.

 • Lukáš

  Dobrý deň. Na základe Vašej recenzie som si ich objednal. Sú super. AKo prosím do nich dostanem češtinu? sú iba v angličtine. Ďakujem

  • majko. ucet

   Tu tam neviem dostat ani ja ale z cz shopu su s cz jazykom :D je viac firmwarov pre tieto hodinky

  • Juraj Vasek

   Skúšal som hľadať na internete ROM s češtinou, ale vyzerá to tak že to niekto iba preložil a predajcovia si to držia u seba. Predsa len je to ich výhoda oproti hodinkám z Číny.

 • Lukáš Holubek

  Dobrý deň. Kde sa dajú stiahnuť aplikácie do týchto hodiniek? prípadne český jazyk (alebo slovenský)
  Ďakujem

  • Juraj Vasek

   Dobrý deň, systém je uzavretý, nie je možné pridávať nové aplikácie.

  • Capricornius

   Jazykovu lokalizaciu by som vobec nesiesil. EN ovlada dnes uz aj polomagor. Skor ma trapi, ze niektore appky nejde spustit. To ma odradza od kupy tejto hracky ;)

 • zdeno

  Dobrý deň.
  Hodinky som si kúpil z Aliexpresu. Spárovať s mobilom mi idú v pohode aj s ním spolu fungujú.
  Ale vôbec mi v nich nefunguje mikro SIM. Vložil som SIM, ale hodinky nenašli žiadnu sieť. Network settings – network selection – : ani automatic ani manual mi žiadnu sieť nenašli. GPRS connection…skúšal som všetky mžnosti. Jediná odpoveď: Failed to search Network.
  Vie niekto poradiť ako nájsť sieť?

  • lokoeue

   možno to pomôže ja som tam podložil mali kusok papierika je to tam troška volne asi tak pol milimetra cca a potom to išlo a aj baterka neviem ako same sa to vypínalo podložil som a ide to ok

 • Michal

  Dobrý deň, dnes som dostal do rúk z Číny hodinky DZ09, jediné či mi nefunguje sú aplikácie, ktoré po kliknutí na ne (Prehliadač, Facebook, Whatsapp, Twitter) vypíša, že „This application has not installed, Would you like to download and install this application now?“ … samozrejme, že dám „Inštalovať“, chvíľu píše, že „Library Update“ a asi po dvoch minútach vypíše, že čas vypršal „Time out“ a aplikácia samozrejme stále nefunguje. Chcel som sa spýtať, čím to môže byť, už som skúšal 2 sim karty a obe funkčné ako na 4G internet tak aj na 2G internet. Za odpoveď vopred ďakujem. S pozdravom Michal.

 • WNG

  Od týchto hodiniek by som chcel jednu primitívnu vec: upozorniť ma na hovor resp sms prípadné zdvihnutie alebo spätnú sms chcem riešiť cez mobil. Dajú sa takto nastaviť? má ich kolega, ale keď sú spárované s mobilom – komunikovať možno len cez tieto hodinky – zruší hovor, zruší spojenie cez BT…potom možte telefonovať cez mobil…

  • veribr

   S tým upozornením má problém viacero hodiniek. Ja som ich teraz tiež kupovala na skúšku, ale o niečo drahšie cez http://www.kuponyzdarma.sk/okay-sk/ . Keď si všimnete popisy aj pri týchto hodinkách, tak záleží aj od toho s ktorým systémom spárujete. Veľa druhov sa dá sprárovať aj s androidom aj s ios, ale pri sprárovaní s ios nefungujú notifikácie, ostatné ide. Ja som kupovala ako vianočný darček pre dcéru, tak som zvedavá ako budú fungovať