Niektorí výrobcovia smartfónov sa snažia horšiu výdrž batérií kompenzovať aspoň rýchlym nabíjaním. Pokiaľ je v zariadení použitý čipset od Qualcommu, s veľkou pravdepodobnosťou disponuje aj známou technológiou Quick Charge.

Naposledy, teda pred šiestimi mesiacmi bola predstavená verzia Quick Charge 4. Nový štandard nesie označenie 4+ a disponuje jednou podstatnou výhodou. Narozdiel od predošlých verzií, táto nevyžaduje nový čipset. Výrobcovia smartfónov ju tak môžu pridať aj do súčasných zariadení s Quick Charge 4. Prvým je takzvané „Duálne Nabíjanie“. Aj keď je táto technológia dostupná aj v starších verziách Quick Charge, výrobca tvrdí, že teraz je ešte výkonnejšia.

qualcommzdroj fotografie: Qualcomm

Druhé požadované vylepšenie je „Inteligentné vyvažovanie tepla“. Jeho úlohou je riadiť prúd tak, aby zariadenie ostalo počas nabíjania čo najchladnejšie. Tretia novinka sa týka „Pokročilých bezpečnostných funkcií“ na monitorovanie teploty smartfónu a konektora, aby sa predišlo prehriatiu či poškodeniu skratom. Qualcomm tvrdí, že zariadenia s touto technológiou sa môžu nabiť o 15 % rýchlejšie a o 30 % efektívnejšie ako s technológiou Quick Charge 4. Je to výhoda najmä vtedy, keď používateľ svoje zariadenie nabíja z power banky.

Nenechaj si ujsť
Snapdragon 630 a 660 pre lacné smartfóny prinášajú doposiaľ nevídaný výkon, ale aj famóznu výdrž batérie!

zdroj fotografie: Nubia

Avšak tieto vylepšenia používatelia nedostanú obyčajnou softvérovou aktualizáciou, nakoľko sú požadované najmä hardvérové vylepšenia. Zatiaľ je ale potvrdené, že s Quick Charge 4+ príde nová Nubia Z17. Od nej sa taktiež očakáva procesor Snapdragon 835 a relatívne slušná 3200 mAh batéria.

Pošli nám TIP na článokTeraz čítajú

Články, ktoré hýbu svetom